Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 3 hónapja leestem a lóról de...

3 hónapja leestem a lóról de most félek lóra ülni, mit tegyek hogy újra bátor legyek?

Figyelt kérdés
Leestem még pár hónapja.De azóta félek lóra ülni.Már ott tartok hogy nem szívesen ülök a ló hátán.Amikor felülök elfog a bizonytalanságérzet és úgy érzem ez nem biztonságos.Talán azért hogy olyan nagy a mozgástér és a ló bárhol el tud vágtázni.Mit csináljak nem szeretném abbahagyni de megint olyan szeretnék lenni mint a baleset előtt voltam.Hogyan nyugtassam meg magam hogy nem lesz semmi baj és nem fog elvágtázni velem a ló?
2010. jan. 22. 19:36
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
59%
Hallgass a megérzésedre! Ha ott belül azt sugallja, ne ülj többet lóra.
2010. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
nem fogom abbahagyni.semmi pénzért.szeretek körülöttük lenni.bár szerintem csak annak a lónak a hátán félek amelyikről leestem.nem tudom de lovat nem tudok a jelen helyzetben váltani.
2010. jan. 22. 19:44
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is lovagolok! A legfontosabb, hogy bízz magadban! Az én lovamról rengetegen estek már le (Én nem), de mindenki őt tartja a legokosabb lónak az istállóban. Próbáj minnél több időt lenni azzal a lóval. Jutalmazd meg, és így jobb lesz köztetek a kapcsolat! Próbálj újra bízni benne. Ne gondold, hogy leestél, az nem segít, gondold úgy, mintha még azelőtt lennél. Minden jó lovas legalább egyszer leesik a lóról. Attól lesz egy ember igazi lovas! Azelőtt nem az.
2010. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért necces, mert leesés igazából nagyon az alap események közé sorolható, említésre se méltó míg nincs belőle komolyabb sérülés...

Amit tudsz tenni, hogy összesezded a bátrságod, felülsz és csinálod tovább. Máshogy nem fogsz újra se önbizalmat szereni, se a lóban megbízni, mert ugye az érzelmeket nem lehet irányítani. A lóváltás meg felejtős, igen megszivatnád vele magad, ha engednéd elmélyülni a félelmet .

2010. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

figy.

nekem van lovam . az én lovam nagyon vadóc:D


nekünk is volt balesetünk elég nagy. majdnem ottmaradtam :D de korházból kikerültem törött kézzel csavarokkal emg mindennel és egyből lóra ültem mert imádom:D


most ennyi erővel egy kocsiban is meghalhatsz!..


a ló egy nagyszerű élőlény:) és ajánlom neked ezt a videót :


http://www.youtube.com/watch?v=M6w5gnDk4Fw


ez egy nagyszerű ember :)

2010. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

hát megpróbálom:S nem szeretném abbahagyni.az utolsó válaszolónak pedig köszönöm a videót.tiszteletre méltóak az ilyen emberek akik ilyen szinten tudnak lovagolni.

jah még csak annyi hogy terepen estem ráadásul azt hittem a ló nem áll meg és épp hogy csak a sínek előtt fordult el.szerencsére akkor pont nem jött a vonat így nem lett semmi bajunk.de azóta is szokott néha olyan őrült módon bevágtázni.a múltkor majdnem kirohant velem az útra a kocsik elé

2010. jan. 22. 20:33
 7/40 anonim válasza:

Szia!

Én csak azt tudom mondani, hogy mikor újra a lovagló órákra indulsz akkor ne az járjon az eszedbe, hogy leestél a lóról. Gondolj a szép emlékekre amit átéltetek együtt! Gondolj arra, hogy szükséged van rá, és nem akarod elveszíteni a lovat, akiről leestél. Szerintem az a legjobb, ha arra a pacira ülsz vissza melyikről leestél, szerintem szükséged van rá, és ha ápolod az nagyon jó dolog, de ha sokáig nem fogsz vissza ülni rá, akkor sohasem fogsz! Most kell visszaülni, míg nem késő!

2010. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
52%

szia

minden lovas esik lóról....többek közt én is és nem kell félned...voltak kisebb nagyobb eséseim pl mikor verseny közben estem le és a ló a patkójával mutató ujjam elejét felszakitotta(de nem a ló volt a hibás az esésbe hanem én..rossz volt az egyensúlyom)....és úgyanúgy lovagolok és versenyzek...

2010. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Amíg fiatal voltam nem számított napi 1-2 esés sem(szőrén nem is olyan egyszerű megmaradni a lovon kezdőként).Leestem,visszaültem,semmi se történt,millió féle lovon lovagoltam,nem számított semmi. Aztán ahogy idősebb lettem egyre féleémetesebbnek tűnt a dolog,a vége ott kezdődött,hogy 3 napig nem tudtam lábra állni egy esés után(először és utoljára lovagoltam azt a lovat). Közben volt már saját lovam,de néha ha felütem rá le kellett szállnom,mert annyira reszkettem,hogy gyakorlatilag 2 lépést se tudtunk megtenni. Aztán a vége az lett,hogy a lovat eladtuk,és valószínűleg többet enm ülök lóra.

Jobban féltem az egészségemet és a testi éppségemet minthogy ismét lóra üljek. Én sajnos így jártam.

Remélem te bátrabb leszel!

26/L

2010. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondják hogy rögtön vissza kell ülni esés után, persze ha tudsz! Akkor elmúlik azonnal!

Így utólag csak saját akaratodból és bátorságodból fog menni! De egy nyugodtabb ló és PERSZE EDZŐ!!! mellet gyorsabban megy:)

2010. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!