Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leadja a fejét?

Leadja a fejét?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, akinek a képzését nemrég kezdtem el. Mostanság ügetés közben elkezdi lefelé húzogatni a fejét. Arra gondoltam hogy próbálgatja leadni, csak még nem tudja pontosan, hogyan rakja. Ez lehetséges?
2017. aug. 18. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A lo pontosan tudja, hogy hova kell "raknia" a fejet. Ott van egyensulyban, ott kenyelmes neki. Ez, hogy "lerakja a fejet", elegge szakmaiatlan megfogalmazas, de gondolom a lo nyujtani szeretne az izmait, ezert lesz par lepesig hosszu a nyaka. Nyilvan a hosszu nyakkal valo lovaglas kozben a lo sulypontja akarva-akaratlanul is elorebb kerul, tobbet terhel az elso labain (bar vannak lovak es iramok, ahol ez a minimalisra csokkentheto), ezert par lepes mulva felkapja a fejet. De nem undoksagbol, hanem egyszeruen a hatulso lab nem elegge ugyes, elorelendulese nem elegge hosszu meg ahhoz, hogy a lesomott feje altal eloredobott sulypont ala be tudjon lepni. A vegletes hosszu nyakkal valo lovaglas szerintem nem jo, en mondjuk a lo labtoveig szoktam engedi a lovat nyujtozni - ekkor is figyelve arra, hogy ez a nyujtas tenyleg igazi legyen, tehat elore (!!!)-lefele menjen, ne csak lefele.

Szepen ki fog ugyesedni a lo, ne aggodj. A lo feje mindig ott van, ahol annak lennie kell. Egy minimalisan lehet melyebbre es magasabbra kerni, de a vegletek nem jok.

2017. aug. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lónak amúgy sem kell leadnia a fejét, így nem is próbálja leadni. Ha le akarja tenni, le is teszi, de az baromi nagy tévhit, hogy a ló fejének lent KELL lennie. Ott kell lennie, ahol az egyensúlyi állapotot meg tudja teremteni, és ez fiatal lónál változó ponton van: mivel a hátsó lábak előrelépése, súlypont felé közelítése limitált, így példának okáért az iramfokozásnál is megjelenik, hogy a nyaka előrefelé mozdul. De ez egyáltalán nem a támaszkodás keresését jelenti...
2017. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kiss.a ***** válasza:
Ezzel vigyázni kell csikónál, mert ha ezt megszokja, nagyon nehéz lesz később egyensúlyba hozni, az "elejére esik". (Ha tényleg nagyon letolja a fejét, nem csak kicsit.) Főleg ugrólónál probléma... megállós lesz, vagy mellészaladós már az elején, mert nem veszi észre időben az akadályt.
2017. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!