Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha lovaglásnál...

Mit csináljak, ha lovaglásnál mindig megáll legelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég lett meg az első lovam. Kipróbálásnál meg se próbálta lehajtani a fejét, most már szokásává vált, és erővel sem tudom felhúzni a fejét. (Ha nem erősen próbáltam sem reagált, amikor kicsit csizmával odaböktem neki, akkor sem, a pálca még valamennyire segít.) Futószárazásnál egyáltalán nem csinál ilyet.

Egyszer meg szoktunk állni legelni egy helyen ahol engedem neki, ez lehet a baj? Nálunk rendesen van etetve.

Ma erősebben ütöttem oda neki pálcával, akkor egy ideig abbahagyta, de nem tudom jó ötlet-e folyton ütni szerencsétlent.



2017. aug. 22. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg az a probléma hogy 1x-2x megengedted neki (vagy folyamatosan ,nem tudom hányszor ), és így azt hiszi most is csinálhatja.Határozottan húzd vissza a fejét.Lovaglás előtt próbáld meg legeltetni,hátha falatozik egy jót és lovaglás közbe már nem akar .

Lehet hülyeséget mondok,ha igen javítsatok ki légyszi

2017. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor leszeretné hajtani a fejét,rántsd vissza erőteljesen. Ezután hajtsd tovább. És csak úgy legeltesd,hoy nem ülsz rajta. Tehát ha megálltok azon a helyen,akkor előtte szállj le. Mert így azt tanulja meg,hogyha rajta ülsz,akkor legelhet. Egyébként ki kéne deríteni először,hogy miért fsinálja. Éhes? Vagy csak szórakozik? Mert nem mindegy. További jó lovazást. :)
2017. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%
A fejedre nőtt. :D
2017. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2, nem hiszem hogy éhes, elég sok füvet legel és előtte van a széna is.


Lehet ott lett elrontva hogy legelés közben párszor rajta ültem.

2017. aug. 22. 21:01
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Amint tenné le a fejét, rászólsz, megtart a szár, és durr egy atyai a pálcával, közben csizma. Ha nem megy előre, akkor még egy, csak, hogy érezze a törődést. Ha elindul, csizma beszüntet, szár enged, simi. Ha elölről kezdi, akkor újra az egész, annyiszor, ahányszor "kéri"! Nem néha, hanem mindig, különben nem fogja érteni, hogy most miért szabad, máskor meg miért nem. Ha legeltetés van, akkor sem teheti le a fejét, míg le nem szállsz. Várja ki. Akkor aztán simi, legelés, dicséret.


Idővel elég lesz rászólnod, hogy "nem!", csizmával figyelmeztetni, és már megy is tovább. Ne sajnáld, a ménesben a legzöldebb fű a vezetőé, aki szintén zokszó nélkül küldi odébb a többit, akkor van kaja, ha ő megengedi. Most meg te vagy a főnök, majd te megmondod, mikor és hol van kaja, és mikor van munka.

2017. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell agyonverni, általában pár alkalom után tudni fogja, hogy ezt nem lehet. De nem csak a legelésnél, mindennél ezt az elvet kell folytatni. Először rászólsz, aztán ha a szép szó nem segít lehet 'durvulni'. Tipikus kezdő ló tartó hiba, hogy nem akarjátok bántani a szemetek fényét, de ha nincsen keményen leszabályozva, hogy mit lehet és mit nem, akkor a fejezték nő, először csak lehajol, nem megy arrébb, aztán nem adja fel a lábát, majd rád farol... Stb. Hogy melyik ló meddig megy el az a jellemétől függ.
2017. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Igen, a lábát is nehezen adja már, legalábbis nekem >< Ez most nem ide tartozik, de ez ellen lehet valamit tenni? Nem akarom azt tenni elsőre amit gondolok, hátha hülyeséget csinálnék, és tudom hogy neten sem a legbiztosabb kérdést feltenni, de nem mostanában megyünk a lovardába, de a lovat minden nap le kell gondozni.
2017. aug. 23. 21:40
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk 2 lovunk van, 14 és 15 évesek, csikó koruktól vannak nálunk. SOHA nem ütöttünk rájuk, erélyesebb rászólás is elég, és ha jó viszonyt alakítasz ki vele, szót fogad.Persze így hosszabb idő, mint ha rávágsz, de a ráütés csak idomítás, aki ezt teszi, annak a ló csak eszköz, az vegyen autót vagy traktort inkább.

Ne hallgass azokra, akik a verést javasolják!Csak a tehetetlen ember veri a lovát, aki fél tőle és meg akarja félemlíteni.

Egy helyen engedd legelni, de szállj le, érezze hogy ez most más helyzet, itt legelhet.Vagy esetleg még itt se! A legelés ne függjön össze a lovaglással, külön tevékenység legyen.

2017. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok utolsó, te valami álomvilágban élsz. Nem lehet lovat nevelni, tartani úgy, hogy soha nem csapsz oda, te kevered a gyerekkel. A leg(ál)szentebb szabadidomító is lekever nekik, ha úgy van, ne legyenek kétségeid.

Annál is inkább, mert senki sem akar egy közveszélyes lovat kapni a csupaszeretetésbarátság végén.


Fun fact: a ló nem emberi érzelmekkel érez és él, akkor se, ha bele akarod ezeket látni.

2017. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már szerencsére nem próbálja meg letenni a fejét annyiszor. Alapból erőszakos jellemű, vagy inkább úgy mondanám hogy akaratos, úgyhogy kicsit nehezebb visszarántani, mert nem hagyja magát könnyen. Na de az a lényeg hogy javul, mindenkinek köszönöm a válaszokat. :)
2017. aug. 27. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!