Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál tényleg végig...

Lovaglásnál tényleg végig telhes erővel kell szorítani térddel?

Figyelt kérdés
Lépésben is? Így nagyon hamar elfáradok, begörcsöl a lábam.
2017. ápr. 21. 17:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

* teljes...


Az oktatóm mindig azt mondja, hogy szorítsak ahogy bírok, de nem tudom. Tényleg izomból kellene magam megtartani? Olyan könnyedén lovagolnak a díjlovasok, én nem látom, hogy annyira intenzív izommunkát végeznének.

Elnézést ha hülyeséget kérdeztem, kezdő vagyok, még futószáron.

A másik problémám, hogy könnyűügetésben nyeklek- nyaklok a nyeregben. Ez ellen mit tudok tenni? Nem érzem kontrolláltnak a "felálló" mozdulataimat.

2017. ápr. 21. 17:57
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem pont az ellenkezőjét mondja. Ha a térdeddel kapaszkodsz, akkor a lábszáradat nem fogod tudni felfektetni a ló oldalára, mert nem tudsz egyszerre a térdeddel szorítani és a lábszáraddal puhán felfeküdni.

Ne a térdszorítással kapaszkodjál, hanem az egyensúlyoddal tartsd meg magad. Taposd a kengyeleket, legyen laza a lábad, érezd a ló oldalát. Ha görcsösködsz, akkor megmerevszel, és sose lesz jó a lábtartásod, emiatt pedig a csizmád. A lábszárad sokkal fontosabb, mint a térded :)

2017. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A lovaglásban szinte semmit se csinálunk izomból. Sőt.

Az egyensúlyod ott tart, ezt kell fejleszteni, ezért kell sokat tornázni a lovon. Az ügetésed nem probléma, hogy ilyen. Olyan orvoscsoport dolgozik közben, ami máskor nemigen - egyszerűen idő, míg ez hozzáerősödik, addig nem lesz jobb, légy kitartó, és laza. Mert valamennyi izom persze kell, mint minden sporthoz, ami a későbbi egyensúly kialakítását is megkönnyíti majd.

A térded amúgy magától jó helyre kerül, ha a lábszárad és a sarkad jó helyen van. Annyira kell max szorítani, hogy ne nyitogasd - tehát ne távolodjon el a nyeregtől, mert onnantól az egész ülésed megbízhatatlan lesz, és egy egyszerű botlásnál is megelőzheted a lovat. De ezt se izomból kell megoldani.

2017. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De ha nem szorítok térddel, akkor becsúszik a lábam a kengyelbe. A lábszáram jó gekyen van. Asszem. Nagyon nem megy. Kb másfél hónapja gyakoroljuk és még mindig nem jó. Képtelen vagyok térddel szorítani, csípőt meg ellazítani. Adjatok valami tanácsot légyszíves, mert eléggé el vagyok keseredve. Bizonytalan vagyok, és emiatt folyamatosan odanyúlok a nyeregkápához, aminek az a vége, hogy dőlök előre, és ahogy írtátok esek bele a ló nyakába. Valami teljesen alap dologgal nem vagyok tisztában, de nem tudom mi az. Tudom, hogy látatlanban nehéz erre bármit is mondani.

Tanügetni se tudok, mert annyira szorítok térddel, hogy görcsöl a csípőm és pattogok. ( kifejezetten dobál a ló akin tanulok egyébként, az edző is azt mondja, hogy neki kifejezzen nehéz kiülni az ügetését, nem beszélve a vágtájáról)

2017. ápr. 21. 18:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Az izomzatom egyébként rendben van. Tényleg erős, szívós a belső combom, kengyel nélkül is ki tudom tolni magam ügetésben, viszonylag hosszú ideig. Nem ezzel van a gond.
2017. ápr. 21. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy feszes vagy, és kapaszkodsz :) Ennyi. Hidd el, javulni fog. Csak gyakorolj, és ne a térdeddel kapaszkodj. Taposs bele a kengyelbe. Álljál bele. Akkor nem tud belecsúszni a lábad.
2017. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kengyelbe lét okból csúszhat a lábad.

A) nem jó méretre van csatolva (hosszú)

B) nem jó az ülésed.


Utóbbi valószínű, hiszen görcsösen kapaszkodsz, bár ez az edző hibája is, ha kifejezetten erre bíztat. De sajna igazán biztosat látatlanban nehéz mondani, ami még eszembe jut, hogy a szó szerint vett ülésed is hibás lehet - szóval ne elől ülj, hanem az ülőcsontocskáidon, a farzseben, és mintha csak tolni akarnád magad alatt a lovat. És könnyűügetésnél is ide érkezz vissza arra az egy-egy pillanatra.

A ló amúgy minél képzettebb, annál kényelmesebb - de ez más vonatkozásban is igaz. A pattogás fáj neki, ő is befeszül, és egyre kényelmetlenebb és merevebb lesz. Ha te lazulsz, ő is fog, még ha nem is rögtön, de észre fogod venni ezt a változást.

2017. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a jótanácsokat, hétfőn megyek újra, és ennek szellemében megpróbálom.

A kengyel hossza az rendben van, ha rövidebbre veszem túllóg a térdem a kápán. Azt a farzsebes dolgot viszont nem nagyon értem. Sose figyeltem hogy melyik részén ülök a fenekemnek , de gyanús, hogy nem ott. Ha kihúzom magam, akkor hogyan üljek a fenekem hátuljára?

2017. ápr. 21. 22:10
 9/12 A kérdező kommentje:

A másik amit nem értek, hogy hogyan értitek azt, hogy álljak bele a kengyelbe? Nekem mindig azt mondják, hogy ne a kengyelből álljak fel könnyűügetésben, hanem combból.

Tudom, hogy teljesen amatőr dolgokat kérdezek, de nem igazán tudom ezt megbeszélni senkivel.

2017. ápr. 22. 08:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Combból állsz fel, de a súly a kengyeleken van, hiszen a bokád lazán tud rugózni a kengyelnél.

Ülj le egy ágy vagy szék szélére, húzd ki magad, ülj egyenesen. És most kezdj el hátrébb dőlni, ugyanígy egyesen háttal. Lesz egy pont, amikor már úgy érzed, hogy menten hátra esel, de igazéból még nem feszül a hátizomzat, még nem erőből tartod meg magad. Ekkor érzed azt is, hogy két ülőcsonton ülsz. Ugyanez kéne a lovon is.

2017. ápr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!