Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sürgősen kérdezném meg, hogy...

Sürgősen kérdezném meg, hogy szerintetek lehet valahol Marwari, félholdfülű lovat venni? Ha igen akkor légyszíves írjátok le!

Figyelt kérdés
2017. szept. 21. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ennek a fajtának a külföldi forgalmazását, adás-vételét India betiltotta.
2017. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Volt már itt ilyen kérdés, ott mindent leírtunk szerintem. De most mi ez a láz, hogy csak a füle miatt venni egy lovat?! Aztán rád sóznak valami félbolond lovat, amivel már nem bírtak, és nézegetheted sok pénzért... Olyan összegekről beszélünk, hogy sokan nem is gondolják (amúgy be sem lehet hozni, de ezt most ugorjuk): kimész, szállás, felpróbálod, stb. Utaztatás, akkor kimész még egyszer. Repülő, papírok (nem EU)... Több millát kidobtál, és még nincs is lovad.
2017. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Marwarit Indiában tenyésztik és NEM adnak el lovat külföldre. Ha mégis ahhoz rengeteg utánajárás és még annál is több pénz szükségeltetik, konkrétan tízmilliókban kell gondolkodni. Tehát ha valami úton módon mégis hozzájutnál mert találsz valami seftes indiait, elintézed, hogy valahogy eljusson az országba (+ milliós költség) és nem mellesleg tízmillióid vannak egy lóra akkor is rejtegetned kéne mert csempészésnek minősül.


"Mivel a fajtát a kihalás fenyegette, az Indiai Kormány betiltotta a lovak külföldre szállítását..."

2017. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján egész Európába 2006 óta (amikor az első ló Dilraj ide érkezett) összesen 6 ló került Spanyol- és Franciaországba.

2017. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Esetleg valamiféle szép és jó lovacskát nem tudnátok ajánlani?

2017. szept. 23. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő etetés és jó lovaglás mellett minden ló szép a maga nemében.

De ettől eltekintve is tele az ország szép és jó lovakkal, pláne, ha millióid vannak rá, mert annyiból már elég sok minden megvehető. Bár egy pár százezres telivér is gyönyörű szerintem.

2017. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyet veszel, hogy mire "használnád", bár nem szeretem ezt a szót.

Ha lovagolni akarsz rajta rendszeresen, ha kocsiba fognád, ha csak mint társállat kell, mind más fajta jó hozzá.

Nekünk 2 haflingi lovunk van, 15 évesek. Mikor vettük, szempontok voltak: Nagyon ritkán ülünk rájuk , nyugodtak legyenek, gyermekbarátok, ne túl temperamentumos, megbízható családi lovacskák, hosszú életűek, szépek, értelmesek, ha nincs idő mozgatni, akkor se legyen nekik gond, mert nagy helyen vannak, futkároznak maguktól amennyire szükségük van.

Hosszas utánaolvasás, utánajárás előzte meg a fajtaválasztást, de amúgy előtte sokat jártunk lovas helyekre, rendezvényekre, és beleszerettünk a fajtába.

Nem is csalódtunk, mert olyanok mint amilyennek leírtam.

2017. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat!
2017. okt. 1. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!