Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitseget szeretnek kerni es...

Segitseget szeretnek kerni es lehetoleg normalis valaszolat adjatok legyszives?

Figyelt kérdés

Tehat nekem van egy 5 honapos 25.-en lesz fel eves bichon havanese kutyusom.

Mivel a hazban van tartva es a battyamnak szinten van egy kutyaja ami csivava igy felek hogy nehogy megtortenjen a "parzas". Ki hereltetni a kutyat viszont nem akarjuk...ha nappal nem vagyunk itthon akkor a mi kutyank bent van a szobaba.

De ha egyszer meg is megtortenne akkor mit kene csinalni? A kutyamnak meg az elso tuzelese sem volt meg.

Nagyon szepen koszonom ha valaszoltok ! :)



2017. jún. 5. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
És miért nem akartok ivartalaníttatni ? Csak nem ti is olyan észlények vagytok, hogy a szukának muszáj legalább egyszer szülni, különben elpusztul, illetve a kan és szuka is élvezi a szexet ? A fajtátok miatt van teli a menhely.
2017. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanitani, azon kivul milyen valaszt varsz? Grabovoj szamsort vagy kartyavetest, hogy vemhes lesz-e? Az lesz, ha tuzel, ez 100%, nagyon eros a kutyakban az oszton, ha tuzel a szuka. Vemhesseg eseten is lehet ivartalanitani, de nem lenne celszerubb meg azelőtt?
2017. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha a kant nem akarjátok ivartalanítani akkor miért nem ivartalanítjátok a szukát? Mi szól az ivartalanítás ellen amiért ennyire ellenzitek? A kan meg fog őrülni abban a pár napban/hétben amég a szuka tüzel és egy másodpercre sem hagyhatjátok őket együtt felügyelet nélkül.

Ha pedig megtörtének akkor már csak az ivartalanítás marad hátra illetve, az is hogy világra hoz egy felesleges alom kölyköt akikről szintén gondoskodni kell.

2017. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha van fel orad, olvass vissza nyugodtan, most van kiskutya szezon. Sok hozzad hasonlo eszleny kerdes van, aki "szeretetbol" nem akar ivartalanitani, aztan gyk-n kerdezi hogy budos a szuka(valoszinuleg elhalt magzat), tul sok kiskutya letty nem tud veluk mit kezdeni, sorban halnak meg betegseg miatt es erre jer hazi praktikat... Tanulsagos
2017. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nyugodjatok meg nem azert nem akarjuk ivartalanitani a csivavat mert akkor nem lenne kolyok..nem vagyok en szaporito minek itelkeztek ha nem ismertek? Mas fajtaju kutyaval amugy sem engednem ossze.de nem ezert irtam ide.

Ivartalanitast meg nem csak en nem akarom hanem a battyam nem akarja es nyilvan o donti el h mit akar a kutyajaval.en mar mondtam neki h a kutyanak is jobb lenne

2017. jún. 5. 21:13
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Arra nem válaszoltál, hogy akkor a szukát miért nem viszitek el ivartalanítani, ha már a kant nem lehet?
2017. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Oké azt értem hogy a kan csivavát nem akarja ivartalanítani, az a kisebb gond mert az legalább nem ellik, de TE a TE szukakutyádat miért nem ivartalanítod? És soha többet nem lenne gond meg idegeskedés a tüzelés miatt, arról nem is beszélve (és szerintem erre még nem gondoltál) hogy csurom vércsepp lesz az egész lakás, ágynemű, garnitúra, szőnyeg minden amikor a kutya nekiáll tüzelni. Gondold csak végig mi jó a kutyának és nektek is.
2017. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

A macskáknak lehet abortusza, ezt tudom, gondolom akkor a kutyáknak is. Sejtem nem ezt a megoldást szeretnéd, akkor még ott a kutyáknak való fogamzásgátló (macskáknak van, biztos kutyáknak is).

Ez a kettő vagy az ivartalanítás (ma már nem pakolják ki a szuka kutyát feltétlenül, hanem csak elkötik. Az enyémet így ivartalanították, semmit nem változott a személyisége és még van ciklusa is - tüzelési időszakban pont olyan, mint amikor még valóban tüzelt)

2017. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítani kell a szukát.

Ha még a műtét előtt betüzelne, akkor vagy különzárni őket arra a 3 hétre, vagy ha mégis pároznának, akkor a vemhesség kb. félidejében kell ivartalanítani.

2017. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A kan kutya iszonyatosan fog szenvedni mikor tüzel a szuka. Sír, nem eszik, szomorú, nagyon nagy kínzás neki.
2017. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!