Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy lovat de nem...

Szeretnék egy lovat de nem engedik! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
nagyon szeretem a lovakat és nagyon jól lovagolok de szüleim nem engedik hogy legyen lovam!milyen trükökkel lehet kapnom lovat???
2010. máj. 27. 17:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Talán nem elég jó a pénzügyi helyzetük.Inkább örülj,hogy lovagolhatsz,nem hogy lovat kapj.Nekem mindenálmom a alovaglás volt,de nem volt meg a háttér.Ebbe bele kell nyugodni.
2010. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem kérdezted még, hogy miért nem engedik? Nem mindenki teheti meg, hogy lovat tartson.


Nem értek a lovakhoz, de szerintem a havi tartása 100 E ft körül mozog. Plusz a ló, ami ugye szintén 500 E ft körül van. Van neked erre ennyi pénzed?!

2010. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%

Egy saját ló nem valami olcsó.

A bértartást is fizetni kell, abból sem mindegy, hogy hova viszitek, ha meg otthon tartanád, akkor sok hely kell és rengeteg időt kell ráfordítani.

Meg is értem, hogy nem rajonganak az ötletért.

2010. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem elégedj meg a lovaglással ott ahová most jársz.

Ne akarj lovat.

Egy paci több 100 ezer forintba kerül ha nem többe.

Van a tartásához megfelelő körülményeitek?Hatalmas szabad terület,nagy karám,istálló,stb...Nem akármilyenek kellenek,egy ló nagyon kényes állat.A legtisztább állat is nem iszik ám akármiből,ápolni kell,fogait csiszoltatni,patáit rendbetenni,rendszeres állatorvosi ellenőrzések,megfelelő ennivaló,vitaminok,oltások,stb.

Tudod te mennyibe kerülnek ezek?

Gondolom nem,hiszen még gyerek vagy.

Azt gondolod,a szüleid majd eltartják a lovat?

Egyébként Te vállalod,hogy minden áldott nap hajnaltól éjszakáig a lóval foglalkozz?Ganézd,etesd,ápold,futtasd?

Egy ló mellett nincs vakáció nincs hétvégi alszok tovább mese,nincsen nyaralás.

Olyan mint egy kisgyerek,állandó gondozást igényel.

Vagy ezeket is a szüleid csinálnák?


Én igazat adok a szüleidnek,ne tartsatok lovat csak azért mert Te szereted őket.

Majd ha lesz saját kereseted,saját megfelelő körülményeid,akkor vegyél egy lovat magadnak.

2010. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen igen, ahogy az előttem lévők is mondták. Legfőképp anyagi okai lehetnek. Gondolom istállótok sincs ráadásul, és van fogalmad, hogy mennyibe kerülhet egy bértartás?

És ha beteg lesz? Rengeteget eszik. Ez nem egy cica, vagy egy kutya, hogy akár ingyen is hozzájuthatsz.

2010. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Lenne hol tartanod?

Időd lenne gondozni?Egy ló nem kutya vagy macska hogy egyszer adok neki enni, néha megsimogatom azt jól van.

Nagyon igényes állat, naponta friss víz friss takarmány kell neki, ha nem friss meg sem issza/eszi.

Ha nem is minden nap de 2-3naponta le kell csutakolni, na és az oké hogy szeretsz és tudsz lovagolni, de kivinédd minden nap futtatni?

Nem tehed meg egy lóval, hogy hetekig nem futtatod!

Gondolom ezekre nem gondoltál.Ha valóban szereted a lovakat, akkor csak akkor tartasz, ha a fenti körülményeket megtudod neki adni.Viszont gyanitom ha így lenne, akkor anyira nem lenne kifogása a szüleidnek ellene.

2010. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Tudom mibe kerül és van bértartás a lovardában. és apukám bank igazgató ugyhogy az ára is meglenne meg a bértartás!
2010. máj. 27. 17:18
 8/30 A kérdező kommentje:
azért nem szeretnének a szüleim lovat mert apukám nem nagyon rajong az állatokért anyukám meg azt mondja ugy van ahogy apád mondja! ja és van egy 19 éves tesóm akinek van elég ideje stb... meg ahová járunk lovagolni ott lelovagolják a bértartott lovakat ha esetleg valami közbe jön!
2010. máj. 27. 17:32
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Két pacim van, havi többszáz ezer az, hogy mindent megkapjanak. Patkolás, bértartás, juti, patazsír, jóidőben sampon, sörényfény, ha baj van, esetleges esés után orvos, ha szükséges gyógyszer, versenyek. Télre munka, és vastagtakaró. Persze, ezek között van amit nem kell mindig megvenni, de ha esetleg a nyereg használhatatlanná válik, vagy a kantárral történik valami... Egyáltalán nem olcsó mulatság, emellett minden nap szüksége van a törődésre, a mozgásra.


Emellett, bár nem látom, hogyan lovagolsz, emlékszem arra a pillanatra, amikor hosszú évekkel ezelőtt besétáltam a lovarádba, és kijelentettem, tudok lovagolni. Ez nem így van, a ló idomítása nem csak arról szól, hogy rajta ülök, felveszem lépésbe, elindítom ügetésbe. Befordítom kiskörre, csinálok egy piaffe-t, piruettet.


Lovaglásról akkor beszélünk, hogyha a ló nem muszájból, hanem a lovasért teszi azt amit, mikor ló és lovasa együtt, egymásért, és nem az edzőért dolgoznak. Amikor a lovas be tudja látni, hogy bőven van még mit tanulnia. Több mint 15 éve foglalkozom lovakkal, mégsem jelentem ki, hogy nagyon jól lovagolok. Tudom magamról, hogy van még hová fejlődnöm, de azt is tudom, hogy már sokat elértem.


Nézd, a szüleid valószínűleg tisztában vannak azzal, hogy nem lenne meg a keret arra, hogy a lovat eltartsátok, erre nincsenek olyan trükkök, mint a kiskutyára, a lóval nem etetheted meg a maradékot.

Megkérdezem mióta lovagolsz?

Hol lovagolsz?

Hány éves vagy?

Osztályban, egyedül, vagy futószáron?


Az, hogy nagyon szeretnél, rengeteg dologról le kell mondanod azért, hogy lovad lehessen:

- nem mehetsz el csak úgy nyaralni, vagy egyhetes táborba

hacsak nincs egy olyan ismerősöd, akire rábízod a lovat, tudod, hogy ezidő alatt nem rontja el.

- nem mondhatod azt, hogy nincs kedved, elvégre a szüleid sem mondják azt neked, hogy nincsen kedvük megetetni

de még sorolhatnám. Soha nem fogom megbánni a döntésemet, imádom a lovaimmal töltött minden percet, de nem vagyok abban biztos, hogy neked lenne kedved megszabadulni a szabadságod egy részétől!

2010. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
7éve lovagolok 13 vagyok és osztályba lovagolok!
2010. máj. 27. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!