Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Sssaszem kérdése:

Mit lehet kezdeni egy olyan lovassal aki szétrángatja a lónak a szájat? Mit tehet ebben az esetben az oktató, ha azt látja, hogy szétrángatja a ló száját és nem érti meg, hgoy nem durván bánunk vele?

Figyelt kérdés

2017. szept. 24. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez én oktatóm tuti letessékelné a lóról és magasabb hangon elmagyarázná neki..
2017. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Körkarám, és átmenetek, fordulatok szár nélkül, vagy max kapicánnal - ha még nem lett teljesen elrontva a ló. Más esetben türelmesen érzékenyittetni a lovat a lovassal, azért ő az edző, és nem fordítva.

Vagy ha köcsög, felrakja egy olyan lóra, ami egy ilyen tépő manőver után repülőpilótát csinál a delikvensből, bár utóbbival nem értek egyet, példát láttam már rá.

2017. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oktató el fogja intézni, ez az ő feladata, te ne folyj bele, mert nekik kell a saját tanítványukat nevelniük és szabályozniuk. Rossz nézni ahogy rosszul bánik az állattal, de valószínűleg az oktató kezelni tudja a helyzetet.
2017. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Kibsznám onnan.
2017. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem te vagy az edző: nem szabad beleszólni, sem az edző felé, sem a lovas felé. Ha nem tudja lerendezni a helyzetet, vagy nem akarja, megvan az oka, max te nem tudsz róla.

Ha te vagy az edző: gyerek esetében szólni kell a szülőnek, hogy nem való alá a ló, amíg így viselkedik. Felnőttnél ezt direkt az arcába.

2017. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

az oktató szerintem elmagyarázza neki úgyis a dolgokat,hogy mit hogy kell de ha tényleg nem tanul belőle még a sokadik elmagyarázásra sem,akkor addig vezetgessék,vagy futószáron,ill. a kantárt is lecserélném kötőfékre..talán jobb egy fokkal hogy nem tépi fel a száját,bár ettől még ugyanúgy rángathatja...hozzá teszem vannak olyan pacik akik kihasználják a kezdők ügyetlenségét és csak úgy lehet velük megértetni ha szigorúbbak vagyunk velük eleinte,de utána megértik hogy ezt ne,szóval ha nem szükséges visszafogni őket és tényleg mindent rendben csinálnak mindenképp laza száron kell velük dolgozni,különben elfog tompulni és azzal több kárt csinált,mint hasznot :/ különben talán a lovas is jobban megértené a dolgot ha például körkarámban minden felszerelés nélkül szabadon lovagolna..lehet rájönne hogy nem feltétlenül kell a szár az irányításhoz,más jelzésekkel is lehet kommunikálni a ló felé ;) :)

remélem tudtam segíteni :)

2017. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én oktatóként, elmondom szépen 1-2x, megmutatom, hogy tartsa a kezét, hosszabb száron lovagoltatom stb. Általában megértik javítanak rajt, de volt olyan kislány aki nekiállt hisztizni és direktbe rángatni a szárat. Neki ott megmondtam, hogy most leszáll a lóról és vége az edzésnek. Valamint hogy akkor jöhet legközelebb ha megérti, hogy a lovat nem bántjuk. Nem jött többet :D
2017. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt is érdemes belekalkulálni, hogy lehet hogy nem direkt csinálja a gyerek, ezért nem tud tenni ellene.

Gondolok itt arra, hogy nem elég stabil az ülése és a szárba kapaszkodik különben lefordul a lóról. Ebben az esetben visszarakni futószárra (szár nélkül) és keményen ráfeküdni az ülésjavításra.

Talán a kommunikáció is működhet némely esetben. Például nem csak mondod neki, hogy nem szabad, hanem ha nagyobbacska akkor elmagyarázod hogy miért nem vagy rákérdezel hogy ő miért gondolja azt hogy rángatni kell.

2019. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!