Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Estetek már akkorát lóval,...

Estetek már akkorát lóval, lóról, hogy utána huzamosabb ideig nem tudtatok lóra ülni, de nem sérülés miatt hanem az esemény hatására?

Figyelt kérdés
2017. szept. 27. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Estem párszor (nem sokszor), hiszen évekig lovagoltam de mindig kénytelen voltam vissza ülni, mert terepen voltunk a világ végén. Onnantól viszont elvesztettem a bizalmam és féltem, úgyhogy más egyéb okokkal együtt abbahagytam a lovaglást. Később próbálkoztam egy közeli helyen, futószáron, mert 10 évet kihagytam, de már nem élveztem. Ennyi volt.
2017. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én sokszor estem, azonnal visszaültem, de elvesztettem a bizalmam a vágtában. aztán kaptam egy jó szakembert, aki segített visszanyerni a bizalmam.
2017. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ló terepen úgy lerakott, hogy fejjel nekiestem egy kőnek, a kobakom pedig konkrétan szilánkokra tört - pedig első esésem volt benne. Kis agyrázkódással megúsztam. Én is elvesztettem a bizalmam utána, de nem hagytam abba. Viszont volt, hogy rendes gyomorgörccsel mentem ki a lovardába - igaz, ha már felültem, mindig elmúlt, de akármennyire is vártam a lovaglást, amikor indulni kellett, és már közel jártam, ott volt a feszültség. Főleg, mikor kaptam egy olyan lovat, amelyik majd segít visszaszerezni a bizalmam kicsit - és tudtam, hogy a kérdéses ló bár tényleg végtelenül nyugodt, kedves, nem sietős, ellenben két hete lovassal együtt elzúgott egy kanyarban. És onnantól mindegy volt, hogy vizes volt a pálya, patkolva volt, füves volt az a sarok és megcsúszott, hogy a lovas hibája volt, de hónapokba tellett, mire tényleg úgy tudtam kimenni, felülni, hogy nem volt para.

Ebben végül sokat segített egy saját ló megvétele, meg egy jó és türelmes edző - na meg a terepek, ahol szembesülni lehetett azzal, hogy ez olyan túlélhető kaland ám.

Viszont a kérdéses lóra hiába ültettek akkor vissza (valahogy vissza kellett jutni a lovardáig), tőle egyszerűen félek. Ültem már rajta, de egyszerűen mindig azt éreztem rajta, hogy "nem".

2017. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!