Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kezdjek a lovas baleset...

Mit kezdjek a lovas baleset utáni félelmekkel?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve lovas balesetem volt, a 2. lovas órámon. A ló megilyedt mert valami zörgött a bokorban és elkezdett alattam vágtázni. Én leestem, eltört a vállam (ezért nem tudtam visszaüllni) és párpercel az esés után úgy 3 percig semmit sem láttam (ezt persze akkor nem említettem a dokinak).Aztán megműtötték. És most 2 év után ültem lóra mert nem féltem tőlük utána és szerettem volna folytatni illetve újra kezdeni. Addig nem is volt probléma amíg lóra nem ültem, de aztán elő jött minden. Azóta már voltam párszor voltam lovagolni de az első 10 percem mindig szőrnyű. Félek minden kis botlástól és attól hogy a ló megilyed én meg leesek.

Segítsetek légyszi ha tudtok tanácsot adni. Vagy meséljétek el a ti történeteket.



2017. márc. 6. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én kétszer egymás után estem le nagyjából 10 perc különbséggel, mert a ló bakolt egy macskától. Mindkét alkalommal visszaültem, így nem lett bajom, azóta is imádok lovagolni. Nekem az ad biztonságérzetet, hogy lábbal szorítok, és nem kell kapaszkodnom semmibe, mert jó az egyensúlyom. Ha ez nálad is megvan, biztosabban ülsz majd, és kevésbé fogsz félni.

20N

2017. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De te visszatudtál ülni rögtön, nekem volt 2év kihagyása úgy hogy elöte szinte alig lovagoltam. Tudom hogy ez sok mindenen változtat.
2017. márc. 6. 16:12
 3/17 anonim ***** válasza:
Oktatóddal konzultálj, mondd el a félelmeid és olyan feladatokat csináltok amik csökkentik a félelemérzetet.
2017. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele de nem tud mit kezd nincs velem. Tornáztunk, mentünk kéz nélkül persze csak sétával, és mentem kengyel nélkül is. Az akkor bevált de hosszútávon nem használt.
2017. márc. 6. 19:08
 5/17 A kérdező kommentje:
*mit kezdeni velem
2017. márc. 6. 19:09
 6/17 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani velem is ez volt leestem de nekem a lábam tört el és én se láttam nagyon ilyesztő volt.. De nagyon megbántam a 2!! Év kihagyást és újra lovagolok.. Nagyon nehezen vettem rá magam.. Higy újra nyeregbe üljek de mist már örülök hogy újra elkezdtem
2017. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha felsz inkabb ne ulj lora, ugyanis nem kotelezo. Aki fel annak nem valo ez a sparttag mert meg szamtalanszol le fogsz esni ami termeszetes. Vegyel gerincvedod lehet abban biztonsagban erzed magad
2017. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nyilván nagy volt a trauma, meg a kihagyás is. De ha jól olvastam, azt írtad, hogy az első tíz perc rossz. Akkor csak gondolj az előtted álló, remek lovaglásra, és -tudom, nagyon nehéz- ne foglalkozz a félelemmel. Engedd el magad, koncertrálj a feladatra, ne arra, hogy mennyire félsz. Igyekezz azzal foglalkozni, hogy minél jobb legyél. Mosolyogj, ha már a lovardába pozitívan mész, adni fog egy kis lövetett. Természetes, hogy meg vagy ijedve, de egy kis idő után le tudod győzni, és nagyon fogsz örülni annak, hogy nem adtad fel! ;)
2017. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha baleseted van, azt mindig nagyon nehéz megemészteni. Sokszor a lovat, máskor magadat okolod, amiért megtörtént. Úgy éreztem a kérdésből, hogy nálad ez nem áll fent, senkit sem keresel bűnbaknak. Ez határozottan jó dolog. :) Ha van a lovardátokban kicsi póni, vagy csikó, akkor tölts vele sok időt! Ha van mondjuk 130 cm marmagas póni, akkor azon lovagolj először. Ne sokáig, pl. először csak negyedórát, aztán félórát, és így tovább. Mikor majd a kis pacikon magabiztosan mész, akkor ülj újra nagy lóra. Nekem volt egyszer egy nagy hibám: első esésemnél (szőrén lovagolok, utálom a nyerget, soha nem használom, bár van itthon vagy 5...) nem ültem vissza. Nem estem nagyot, közel sem akkorát mint te, de rossz élmény volt. Beestem a lovam alá, bár ő megállt, nem taposott meg, csak véletlenségből megrúgott. A gerincemet találta el. Felkeltem, de nem ültem vissza. Soha nem fogom magamnak megbocsátani! Azóta sok idő telt el, nagyon megszoktuk egymást Jegyessel. Áldott jó természete van, szőrén vágtázunk, állok rajta, a hasa alatt bújkálok... egyszóval az életemet is rá merem bízni. Azt tanácsolom, hogy ne aggódj! Elhiszem hogy fájt, mikor leestél, és mondhatod rám, hogy megőrültem, de egy nyugodt lóra ülj fel szőrén, mert akkor kiszolgáltatott vagy, és muszáj megbíznod a lóban! Én megbízok Jegyesben, és egyre vadabb hülyeségeket is bevállalok vele. Légy magabiztos, ne aggódj semmi miatt. Ha gondolod írj privátba. :)
2017. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, és hogy elmesélték a ti történeiteket. És félre értés ne essék nem félek a lovaktól, és imádok lovagolni csak irtózatosan bánt az hogy nem tudom legyőzni a félelmem akárhogyan is próbáltam eddig. De most a tanácsaitok által közelebb kerültem ahol hogy ez sikerüljön. 😃
2017. márc. 7. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!