Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan esemény, amiért...

Van olyan esemény, amiért megéri kockáztatni a balesetet, a gyorshajtás, észtelen előzgetés, kerülgetés miatt?

Figyelt kérdés

Tehát. Vagy az ember elkésik a munkahelyéről akár 10-15 percet, de oda ér, késve. Vagy az ember elkezd 70-80 al menni váorsban, előzgetni veszélyesen, és jobbról-balról kerülgetni az autókat, és lecsapni a kanyart, kihajtani stop táblánál egyből vasúton átmenni a piros jelzés ellenére ha fent van a sorompó!

Mert amikor ilyet látok eszembe jut, hogy hú, jó késében lehet, vagy a feleségét viheti a kórházba szülésközben, vagy valaki vérzik a kocsiban. És minden perc számít.


De megéri ezekért kockáztatni és úgy vezetni,m hogy lehet mások is meghalnak miattad, mert úgy vezetsz hogy ahogy leírtam?

Tehát oda érni időben valahova, de lehet felcsavarodsz a fára, vagy elkésni, lehet kirúgnak, meghal az ismerősöd elvérzik a kocsiban, de nem okozol balesetet?



2014. márc. 26. 09:45
 1/9 Bajer ***** válasza:
Ha megment egy embert mert időben odaér a kórházba és közben megöl tízet az utakon, majd megy a börtönbe 20 évre, az erősen aránytalan.
2014. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Általában a nagy kocsis gazdag bunkók szoktak így hajtani, neki nem pénz ha össze is töri a kocsiját...
2014. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megment egy embert mert időben odaér a kórházba és közben megöl tízet az utakon, majd megy a börtönbe 20 évre, az erősen aránytalan."


Persze, csak nem mindegy ki az az egy ember. 10 ismeretlen élete kevésbé érdekel, mint bármelyik szerettedé.

2014. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Reggel így mentem mechanika zh-ra reggel 6-kor :D

Összvissz csak gyorshajtásokból állt, meg egy szakadt transporter előzéséből picit kanyargós de belátható úton.


Na jó, vasútátjárón azért nem mennék át, csak ha nagyon-nagyon sietnem kéne, de azt is nagyon határozottan tenném. Csak akkor hajtanék át rajt ha látnám hogy még bőven átférek előtte.

2014. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsoba van vmi!

sebesseg atlepes nem tema, foleg falun kivul, meg a zaro vonal se, de esznelkul soha!

volt pl megbeszelesre idobe indultam, de baleset volt, meguntam varni, arok nem volt, fel a szantasra, vissza az utra, faluba se 50 el mentem, de azer esszel, figyelve.

2014. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bocs 3# ra gondoltam.

kanyar levagas, felenk van par belathato, aki erre jar, mindenki levagja kb, persze ha nem jonnek.

vszinu azt a tenyt 1 eleten att nem dolgoznad fel, h 50/90tarasa vegett nem ertel oda, ugy h 5 percen mult az elete.

ilyenkor erdemes a rendorseget hivni, ha tenyleg menned kell es biztosan gyorsabban ersz a korhazba, mint h a mento kierne !

2014. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt kétszer is ilyen. A legjobb barátom 14 éves lánya vagdosta magát, mint utólag kiderült. Pont náluk gyűlt össze a baráti társaság, a leányzó fent volt a szobájában, mi meg meccset néztünk. Egyszer csak hatalmas sikítás, majd szalad le, szorongatja karját, tiszta vér minden, sikerült felvágnia az ereit. Szorítókötés, bevágjuk a kocsimba, majd padlógáz, csikorgó kerekekkel elindultunk. A 140 km/h megvolt az Üllőin, rengeteg vért vesztett. Végül odaértünk, és a barátom lánya is felépült.


A másik történet az munkahelyi baleset. Egy isten háta mögötti telepen voltunk, ahová a mentő sose talált volna be. Így hát újra én lettem a rohamkocsi. Aztán sikerült rendőri felvezetéssel kórházba juttatni.

2014. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megesik néha.Az ember alapvetően olyan ,hogy mindig azt hiszi hogy vele soha nem történhet baleset mert az valaki mással történik ,az csak statisztika meg hiradóadás.


Szóval bízik a vak véletlenben ,hogy csak nem lép elé senki a faluban mikor veret 80-al,csak nem hajt bele senki ,mikor szlalomozik a városban ,csak nem jön a kamion szemből a beláthatatlan kanyarban..Ha mégis akkor nem jött be az élet. Szóval mérlegel és úgy dönt hogy ő ügyes okos ,levezetett x ezer km-t és neki lehet,mert ...és itt jön a sok sok indok. Az élet szerencse kérdése, ha meg van írva akkor 20 al menve is meghalsz és 200 al is túlélsz.

2014. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Èn allergiás vagyok a darázs csípésre, ezt addig nem tudtam míg el nem kezdtem viszkedni, pillanatok alatt kiütéses lettem, azonnal sietve a korházba mentünk. Ilyen esetben a sofőr valszeg jobban odafigyel ès nem lesz balesett.
2014. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!