Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így folytatnom a lovaglást vagy jobb, ha inkább majd újrakezdem tiszta lappal, ha megtehetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég nagy dilemmában vagyok, mert egy olyan döntés előtt állok, hogy abbahagyjam-e a lovaglást évekre vagy sem. Egyetemista vagyok és karrier szempontjából az életem fordulóponthoz érkezett (külföldi ösztöndíj, stb. stb.), amelyek meg fogják határozni nagyban a későbbi pályafutásomat. Két félét és sportolok, az egyik a lovaglás és elég időigényes, viszont a kedvencem, szóval nagyon nehezen teszek le róla :(

Kezdő lovasnak számítok, noha többször újrakezdtem, vágtázni tanulgatok jelenleg, de az probléma, hogy nagyon ritkán tudok elmenni a lovagolni, kb. havonta egyszer ha összejön a dolog.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e ezt így folytatni, hogy mindig visszaesek (nyilván azért, mert ritkán járok)? Próbáltam rendszeresíteni, de valami folyton közbejön és meg kell, hogy valljam, nagyon nehezen fér bele az életembe. A másik lehetőségem, hogy addig abbahagyom, amíg le nem diplomázom és jó karrierrel tellene saját lóra és edzőre is.


Ti mit tennétek? Légyszi érdelmesen válaszoljatok, nekem nehéz döntenem nagyon ebben a kérdésben :(



2017. okt. 7. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:
* bocsánat, de gyorsan írtam.
2017. okt. 7. 17:18
 2/6 A kérdező kommentje:
A célom ebben a sportban az lenne, hogy ugrathassak. Nyilván nem versenyeket akarok majd nyerni, de páron azért elindulnék majd :)
2017. okt. 7. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom, hogy szeresd a lovakat, dédelgesd az álmod, de: ha van lehetőséged külföldön tanulni, akkor menj ki, tanulj nyelvet, kultúrát, szakmát, láss világot! Máshol is van lovarda, ahol alkalmanként felülhetsz, viszont az az élet rendje, hogy minél sikeresebb vagy a munkádban, annál több időd és pénzed lesz.
2017. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően az embernek arra van ideje, amire akarja - ha most nincs rá időd, később komoly karrier és kapcsolat, gyerek, stb mellett pláne nem lesz, akkor se, ha a kert végében fog állni a jószág - mire egyáltalán az etetés, almozás, itatás, ápolás végére érsz, már elszaladt az idő.

Szóval a legjobb, amit tehetsz, hogy megpróbálsz rendszert vinni az életedbe - ezt nem bántásból mondom, és nem a lovaglás szempontjából, hanem minden értelemben meghálálja magát a dolog.

Összességében én úgy gondolom amúgy, hogy abbahagyni nem érdemes, mert a sport, ha ritka is, jót tesz, és ha fejlődni nem is tudsz, szintentartásnak, kikapcsolódásnak jó - és hát ez lenne a célja, végül is. Ne sikertelenségnek, hanem kikapcsolódásnak éld meg. Akkor is, ha ez heti, vagy épp havi egyet jelent.

2017. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van jó lovarda, ahol ritkán is szívesen foglalkoznak veled, akkor nem hoznék egy olyan "döntést", hogy évekre abbahagyom a lovaglást. Akkor sem, ha tudom, hogy havi egy alkalom nem sok... Az ösztöndíj stb. lehetőségével élnék, aztán majd megmutatkozik, hogy mennyire lesz kedvem, időm közben, vagy akár nyaranta, ill. majd még később. Tehát én arra figyelnék, hogy "ma" mire van módom, időm, és mit csinálok szívesen a szükséges teendőim mellett. Az ugratás megvalósítása nyilván, hogy hosszabb távú álom, de erről nem kell, nem is lehet döntést hozni még szerintem most. Viszont nem mondanék le róla. A lovaglásban az jó, hogy akár tíz év múlva is felfrissítheted és folytathatod a tanulását. Ha igazán megérintett már a lovaglás szépsége, akkor újra belefogsz, amint lehetőséged lesz rá.
2017. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanulj es utana mar biztos lesz idod es tudsz lovazni. Nem tul sok az a havi egy alkalom inkabb kesobb rendesen csinald.
2017. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!