Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pessoa és gumis pelham közt...

Pessoa és gumis pelham közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Terepen elvisz a lovam, de néha kellemetlen amikor minden segítség hiába, nem tudom rövidíteni vagy felvenni. Felkapja a fejét, tekereg és onnantól vége, megindul és akkor áll meg ha lefáradt kicsit. Erre a célra kellene új zabla. Melyik a megfelelőbb ebben a helyzetben? És mik a hatás mechanizmusaik?
2017. okt. 9. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Barátunk az internet próbáld a google keresési találatok közt..... mivel itt senki sem tud, akar segíteni.
2017. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A pelham lánccal erősebb, persze az erőkar méretétől is függ. Mindkettőt tudod két szárral is használni. A pessoánál forog a karika a szájrészben, úgyhogy eleve nem olyan erős. Esetleg próbáld ki vékonyabb zablával, és veiroterrel. Hátha nem is kell a kapukulcs a szájába.

Nekünk egy lónál az jött be, hogy elkezdtük kötőfékben terepeztetni, teljesen lenyugodott tőle. Ezt mondjuk nem ajánlom, mert nagyon veszélyes, és a többi terepezőt is bajba lehet keverni. Csak azért írtam, mert nagyon változó melyik lónál hogyan működnek a felszerelések.

2017. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én se akartam semmiképp fájdalmat okozni neki, ilyen erős zablával de, veiroter, chambon, pálcás zabla, vékonyabb zabla, kétszertört zabla.. mindet végig próbáltam és semmi se használt. Ezért végül ide jutottam, mert másokat se akarok veszélybe sodorni, meg a lovamat sem.

Köszönöm a választ. Tehát akkor a pessoa az gyengébb, de gondolom az erőt is máshogy fejtik ki.

2017. okt. 9. 21:45
 4/9 anonim ***** válasza:

A zabla nem lesz megoldás, max átmeneti tüneti kezelés, egy tényleg erős zablával meg simán el is tudod törni az állkapcsát, ha istenesen beleállsz a szájába.

A megfelelő idomítás nélkül a helyzet magától nem oldódik meg. Nem a ló szája kemény, hanem hozzá van szoktatva, hogy leszarja a fájdalmat, és ne álljon meg rá (ami amúgy nem nehéz manőver: a ló menekülő állat: ha fáj valami, elszalad).

Valós megoldást a képzés adhat:

ha meg akarod állítani, meghúz a derék, megszűnik a velemenő mozgás csípővel-derékkal (neki így kényelmetlenné válik a haladás). Figyelj rá, hogy a csizmád ne legyen az oldalában (de ha nem is figyel rád, először odazárhatsz finoman, hogy eszébe jusson, hogy te is ott vagy). Szár kitart - nem húz, csak kitart. Ha nem reagál, akkor leheletfinoman meghúz, épp csak annyira, hogy a ló észre se vegye. Aztán egyre erősebben - de nagyon, nagyon fokozatosan. Amint lassít (nem megáll), engedsz. Ha újra rohan, kezded elölről. Rá fog jönni, hogy ha lassít, ha reagál, megszabadul a húzástól, így hamarabb fogja ezt választani, mint az elrohanást, fejrázást, meg amit még. Jó.

Nem hülye, arra is rá fog jönni, hogy akkor szűnik meg a dolog teljesen, amint ő reagál (ezért nagyon fontos az azonnali pozitív megerősítés!), így a végén már szinte elég lesz gondolni rá, hogy rövidüljön - el akarja majd kerülni, hogy beleállj a szájába, így már a kitartó szárra reagálni fog, hiszen így nem fog eljutni a dolog a húzásig. De ehhez fontos az átmenet, mert csak így tud rájönni, hogy hatással lehet arra, hogy fog-e fájni a szája, vagy sem.

2017. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, nagyon kedves tényleg és biztos az én hibámból is fakad a dolog. Nyilván nekem is van mit tanulni, de 12 éve lovagolok, évekig versenyszerűen is, nem azt akarom mondani hogy profi vagyok, de ezekkel az alapokkal tisztában vagyok és sajnos nem használ. Mivel szerintem ezt a lovacskám örömből csinálja. Bent pályán vagy felvonuláson is voltunk, soha egy rossz mozdulata sincs. De kint a szabadságnak ennyire megörül, előtte és utána sincs vele kezelhetetlenségi probléma. Csak ha bekattan az agyába, hogy most ő futni akar akkor fut. Természetesen ha olyan lovasokkal vagyok kint, akkor engedem és miután párszáz méter múlva kitombolta magát tudom rendezni felvenni. Akkor van gond, amikor meg akarom vonni tőle ezt a versengést, és a gyerekek miatt meg kellene állni sürgősen. Mert engem nem izgat, vigyen el, had élvezze ő is. De ha baj van, sajnos a normál segítség adási praktikákkal nem tudom azonnal azt a hatást elérni, hogy csak egyáltalán lassítson. Egyébként arab telivérről van szó, tehát neki ez gyakorlatilag a vérében van. :D

Nem ezzel lovagolnám éjjel nappal, nyilván nem is ez a megoldás.

És ha bárki tud másik akármilyen lovas felszerelést ami segítene ezen, azt is szívesen kipróbálom. Megfogadom a tanácsot, mert az lenne a fontos, hogy a lovam is azért jól érezze magát. Pl chambont tettem rá és láttam rajta, hogy az nagyon nem jó neki és ezt el is engedtem. Pelham lenne már az utolsó utáni ötletem... :S

2017. okt. 10. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor terepen idomítás, a fentebb leírtak, és ha magatokban vagytok, se hagyd rá. Legyen felvehető, ha párszor megáll, békesség, akkor elindítod, és te kéred/hagyod, hogy menjen. Idővel rá fog jönni, mert ha néha lehet, néha nem, persze, hogy nem fogja érteni, és szarik rá, ha van valami.

Az a baj a zablával, hogy egy idő után hozzászokik, és nem fog működni onnantól.

2017. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2017. okt. 12. 15:07
 8/9 anonim válasza:
Esetleg megpróbálhatnád, hogy megereszted addig, ameddig el nem fárad és ha magától visszaesne hajtod tovább, nem hagyod visszaesni. Ezt ne csak egyszer csináld, ha már belekezdtél. Ha többször lefárasztod egy idő után nem fog úgy elrohanni. +az erősebb zabla nem megoldás
2017. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt is, köszönöm. :)
2017. okt. 31. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!