Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan váljak meg lovardámtól?

Hogyan váljak meg lovardámtól?

Figyelt kérdés
4 éve járok egy lovardába, náluk kezdtem el lovagolni, ők segítettek megkeresni majd később megvenni a saját lovamat. Viszont mostanában rájöttem, és ezt más edzők is mondták, hogy többre vagyok képes, mint amennyire vélnek ott, és az edzések is eléggé igénytelenek stb. Szóval kinéztem a környéken egy új lovardát, de nemtudom hogyan mondjam meg a mostani tulajának, hogy azért mennék el, mert nem tetszik a lovarda. + Féreghajtás kötelező az új helybe beköltözés előtt, viszont nekem családtagjaim nem értenek ehhez, és igazából én se, és nem tudom hogyan kéne azt is elintézni, esetleg megkérni a mostani edzőmet, de milyen dolog már hogy elmegyek mert rosszak, de azért még a segítségüket kérem stb. Szóval tanácstalan vagyok.

2017. nov. 10. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha már saját lovad van, illenék megtanulni beadni a féreghajtót.
2017. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na igen, a lovardában csak azt tanították meg, hogyan lovagoljak és kb semmi másra.
2017. nov. 10. 15:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Félreértetted az elsőt, neked kellett volna megtanulni, és rohadtul lényegtelen, hogy a lovardában megmutatták vagy sem. Ha elvágja a ló a lábát, akkor elfertőződik, mert senki nem tanított meg hogy kell sebet ellátni vagy mi?! Hagyjuk már a baromságokat... Ha ott nem mutatják meg kérj meg mást, menj állatorvoshoz, nézz oktatóvideót stb. Ez a te sarad, a te állatod, neked kell róla gonsokodni, ne próbáld másra kenni a felősséget!
2017. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat 15 éves vagyok és még nem találkoztam olyan esettel, hohy nekem kellett volna ellátni a lovamat. Lehetne az eredeti kérdésre válaszolni?
2017. nov. 10. 15:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg arról papír is kéne, hogy megtörtént nem? Gondolom nem fogadják el hogy én odaírom a saját kézírásommal hogy megcsináltam
2017. nov. 10. 15:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtó nem nagy ügy, kapsz egy tubust, benne egy fogkrémszerű cuccal, felteszed a kötőféket, benyomod a tubus végét a szájába, ahol nincs foga (ahol a zabla is van), és megnyomod a végét. Fent tartod a fejét, amíg nem nyel egyet. Max az ürest tubust magaddal viszed az új helyre, de ez általában bemondásra is elég. Vagy max megkéred a szülőt, hogy lőjön egy képet.

Megmondás inkább a szülő dolga szerintem, lévén ő fizet egy szolgáltatásért, amit nem találtok kielégítőnek. Pont. Egyébként nem hinném, hogy túlzottan indokolni kéne. Ha rákérdez nálad az edző, akkor lehet mondani, hogy többet szeretnél fejlődni, és itt mintha megrekedt volna a haladás.

2017. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre a válasz: Légy korrekt, ne hibáztasd őket, hiszen régi lovardádnak köszönheted, hogy lótulajdonos lehettél. Szépen köszönd meg hogy megtanítottak lovagolni, és mondd el hogy új lovardába szeretnél menni mert...

Az okokat te tudod (pl. fel tudnak készíteni nagyobb versenyekre, lehet lovsíjászatot tanulni, ott lovagol a pasid is vagy mittudomén... )

A felmondási idődet töltsd ki. Gondolj arra hogy, ha megüresedik egy box miattad, azt nekik mihamarabb ki kell adni, szal kb. 2 hét-egy hónappal a távozás előtt illik bejelenteni a terveid.

Ez a helyes út, persze titokban elsunnyogni könnyebb, de ne!

2017. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!