Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A díjlovaglás nem sport?

A díjlovaglás nem sport?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár (angol) helyen láttam kiírva, hogy a díjlovaglás nem sport. Miért is...?

2017. nov. 12. 01:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamit rosszul olvastal/forditottal. A dijlovaglas a lovassportok egyik aga, es nem csak vilagbajnoksagot rendeznek belole, de olimpiai sportag is. Magyarorszag nem igazan tud indulni az olimpiakon (se lo, se lovas hozza), de azert vannak szinvonalas versenyek pl. Nagycenken szokott gyakran lenni.
2017. nov. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
51%

Már miért ne lenne sport?

Nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy nem volna sport.

Vajon ült már lovon az, aki ezt állította? Ha először szállna le lóról akár egy félóra futószáras lépés-ügetés után, összeesne az azonnali izomláztól a lábában...

2017. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piriiiii ***** válasza:
67%

Egyébként meg rákerestem a "díjlovaglás" szóra, ezek jöttek ki a keresési oldalon (még csak rájuk se kattintottam):


Díjlovaglás a lovaglás és így minden lovas sport alapja. Ez a sport a díjlovak és a lovasok összhangjára épül.


A díjlovaglás egyrészt a lovassportok egyik szakága, melyet sokan a lovassportok királynőjének tartanak, másrészt a ló kiképzésének egyik módja. Díjlovas ...


Díjlovaglás: lovas szabadidő- és versenysport. A díjlovaglás művészete ma I. Évezredes társunk, a ló kezdetben a teherhordásban és a közlekedés idejének ...


A díjlovaglás célja és általános irányelvek. 1. Az állj. 2. A lépés. 3. Az ügetés. 4. A vágta. 5. A hátralépés. 6. Az átmenetek. 7. A félfelvétel. 8. Irányváltoztatások. 9.


Ez utóbbi rész csak azért, hogy észlelhető legyen, mennyi mindenre kell figyelni a díjlovaglásban, cseppet sem egyszerű, azon túl, hogy meglegyen az ember helyes tartása a lovon, és egyáltalán irányítani tudja a lovat, ezermillió más dolog is kell, ez egy nagyon érzékeny lovassport.

2017. nov. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, miért kellett e kérdést kiírni. Ugyanis ahol ez olvasható, ott a következő sorokban tisztázódik, hogy aki nem tartja sportnak a díjlovaglást, az miért nem tartja annak.

A válaszokat sem kellett volna megírni, mert igen rossz fényt vet a válaszolókra, hogy nem hajlandók befektetni az energiát 20 másodperc guglizásba, hanem a levegőbe pufogtak valamit. Már bocs az egyszerű fogalmazásért.

Már félreértés ne essék, én szeretem a díjlovaglást, és hülyeségnek tartom az olvasható érveket, de meg lehet érteni, hogy mit gondolnak. Azt természetesen nem hibáztatom, aki a rollkurt nem kedveli (szerintem én voltam az egyik első a lovas és holdudvaros társaságban, aki határozottan azt állította, hogy ez nem jó, mikor mások még vacilláltak, hogy de hát ha nemzetközi hírű versenyző csinálja, az biztosan tudja, mit csinál, mi meg csak vidéki bunkók vagyunk), de az nem a díjlovaglás fogalom hibája, hogy egyesek hülyék, kegyetlenek, vagy gazdagok. Mert az érvek között ez is előfordul, hogy csak a nagypénzűek... Satöbbi.

2017. nov. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiii ***** válasza:
83%
Valamiért olyan érzésem van, hogy te is "levegőbe puffogsz".
2017. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

A díjlovaglás az idomítottság "versenyeztetése". Az idomítás nagyon fontos, a ló későbbi használati céljától függetlenül, mivel fejleszti az egyensúlyt, az izomzatot, a kontrolláltságot, nem hiába az ugró sport és kb mindennek az alapja.

Az, hogy mi lett/lesz elfogadott ebben a számban sajnos nagy mértékben a bírákon és sokszor a nézőkön is múlik. Ez nem olyan látványos sport, mint az ugratás. Az hogy idáig jutottunk, hogy betépett fejű lovakat láthatunk a bírók hibája, hiszen ők jutalmazták magasabb pontokkal.

2017. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiába,ez az oldal sose fog változni,itt csak fogyatékos kérdések ,dillettáns válaszok vannak 90%-ban a lovaskategóriában. Aki csinalja, nem csak beszél róla annak szerintem ilyenhez nincs már mit hozzáfűznie,szarnak az alja amikor lenézik azt a szakágat ami megalapozza a lovaságazatok,mindennapi lókiképzés nagyrészét.
2017. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

A dijlovaglas cirkusz es semmi mas

Nemhogy sport...

2017. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!