Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetne a lovamat hozzász...

Hogy lehetne a lovamat hozzászoktatni ahz hogy ha utánna van kötve a szánkó akor el húzza úgy hogy nem rugdoskodik! Valami ötletetek van?

Figyelt kérdés
2017. dec. 1. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt naggggyon jól fontold meg, hogy ez jó ötlet-e.


A szánkó csúszik (duh!) és nincs rögzítve (pl. a rúd a szekereken). Lazán bele tudsz futni vele a lóba, ami akkor is fáj ha nem rúg meg.

Nem is kell az, hogy ne menj lejtős helyre - ha jobban megindultok, és hirtelen lassít le, az már rossz.


Plusz nagyon instabil, a ló megijedhet valamitől és nagyon szépen fogsz zakózni, csak a nyakad ki ne törd.


(kutyával próbáltam ilyet, én nem ültem rá csak egy két perces vidit akartam összehozni, nagyon hamar elvetettem az ötletet, szóval tapasztalat)



Hogy adjak egy érdemi választ is: valahogy oldd meg, hogy ne tudjon belefutni a lábaiba a szánkó, utána vezesd egy kicsit "üresen" (ne üljön senki a szánkón) és sűrűn dicsérgesd.

Esetleg próbálj minél hosszabb kötelet keresni a szánkónak, úgy több időd van reagálni ha valami történik.



Én továbbra sem tartom ezt jó ötletnek, veszélyes, inkább hanyagold.

Úgy olvasom, ijedős lovad van, ha megugrik - és te időben leugrasz a szánkóról - akkor nagyon csúnyán meg tud sérülni: nagyon belerohan a szánkó, belebotlik, rohanás közben megakad valamiben és esetleg lerántja a lovat stb.


Arról nem is mondok semmit, hogy mi történhet, ha nem tudsz időben leugrani.

2017. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam üresen semit se csinál nagyon szépen megy semi probléma nincsen vele, úgy próbáltam hogy vezettem és ráultettem egy embert és úgy kezdett el rugdosódni, nem ijedős nem fél szinte semitől csak nem tudoo rájönni hogy mitől van az hogy egy kis súly van a szánkón és egyből rugdosódik nem aza baj hogy túl rövid a kötél ami rá van rögzítve a szánkóra mert akár milyet rúg nem tud eltalálni , tudom hogy veszélyes nem dombról lefele megy hanem csak így az úton meg mezőn ahol csak sík talaj van tudom hogy így is elég veszélyes de mégse anyira ! Köszi szepen a választ
2017. dec. 1. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is tanítsd meg hogy kocsiban dolgozzon. Utána akassz rá mást. Én szánkózok így már évek óta. Már ha van hó.
2017. dec. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2017. dec. 2. 08:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szánkó bekocsizott lóval huzass, mert tudja mi a dolga, megszokta, hogy súly van utána. Ráadásul megfelelő szerszám is kell rá. Mi sokat szánkózunk így a fogatos lovunnkal.
2017. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm van rá rendes szerszám!
2017. dec. 2. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez így van! Egy nem bekocsizott ló persze, hogy kétségbeesik a hirtelen súlytól, és rárúg, elszalad, stb. Be kell kocsizni rendesen, ha van már képzett, biztos, nyugodt, kocsizó ló a közelben, akkor esetleg célszerű lehet a mellett elkezdeni a tanítását kettesben, párban. Ha az megy, akkor fokozatosan eggyesben.
2017. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugtass meg, hogy nem a futószárazó hevederhez van kötve a szánkó ráadásul...
2017. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem nema futószárazós hevederre van rákötve a szánkó hanem rendes lószerszám amivel a kocsit is húzák
2017. dec. 4. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!