Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi volt a legkomolyabb baleset...

Mi volt a legkomolyabb balesetetek?

Figyelt kérdés
Nekem szerencsére nagyon komoly még nem volt, és hál’ istennek csak nekem lett bajom, a lovamnak nem. Egy díjugrató versenyen, az akadály után felbukott a lovam, és rá esett egyenesen a jobb csuklómra. Mondanom sem kell, eltört... :/ de örültem, hogy neki nem lett baja és nekem se olyan komoly :)
2017. dec. 20. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Elolvastam ezt a kérdést és bevertem a fejem a falba.
2017. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
??
2017. dec. 21. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Egy barátom ripityára törte magát, miután ledobta a lova, tört a keze, a lába, így pár év után sem jött neki helyre teljesen, de ez ugye a kórház bűne is. (Nem rakta neki rendesen vissza 1-2 dolgot.) Örülj neki, hogy ennyivel megúsztad. Azért remélem nem lesz több ilyenben sem pedig rosszabb dologban részed! :)
2017. dec. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a lovammal és lovastársaimmal az év utolsó versenyére készültünk. Kinti pályán voltunk. Nagy kört lovagoltam vágtában amikor megbotlott. Rá esett a szügyére, csúszott egy kicsit majd magaalá törte a nyakát és átbukfencezet. A teljes súlyával rajtam érketett és a nyeregkápa olyan rossz helyen talált el hogy a petefészkem meg repedt. Kí húztak alóla mert félig voltam eszméletemnél. Láttam hogy ő is alig bír fel állni. A nagy fájdalomra és az aggodalomra emlékszem hogy mi történt vele. Ki vittek a pályáról, be vágtak egy kocsiba és haza vittek. Onnan egyenest a korházba. 1 hónap után engedtek haza. Nem tört semmim csak tele voltam zúzódással és a petefészkem megrepedt. A lovam szügyén egy véröbleny keletkezett amit minden nap a dokinak ki kellett vágnia és tisztítania mert egy kis darab alvatvérbe belehalhatott volna. 3 hétig folyamatosan járt hozzá a doki utána tűket adott (megmutatta hogy és mennyire szúrjuk bele) és nekünk kellett napi 3-4 darab tűt beletenni hogy ki folyon ami még visszakeletkezett vért. A balesett után 2 hónappal ajánlott volt ujra munkára fogni a lovam de én nem mertem vissza ülni. Látva azt hogy min ment keresztül féltem hogy ujra megtörténik. Báttyám lovagolta majd a baleset után 4-5 hónapra vissza ültem de nem sokáig (10-20 percekre) míg le nem küzdöttem a félelmem. Pár évre rá még 2x fel buktunk de akkor rögtön bukfencezett én meg oldalra estem szerencsére nem történk akkor semmi se vele se velem. Kb 7 éve volt. Nekem maradandó a sérülésem mainapig van egy kis repedés műtétet ajánlottak de nem megyek. A lovamon nem venni észre semmit csak aki nagyon jól megfigyeli és ismeri a sántítást. Ő akkor biccent egy kicsit (nem érezni) ha élesebben fordítod balkézre. Örülök hogy ennyivel megúsztuk.
2017. dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!