Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam sunyít, és harap. Miért?

A lovam sunyít, és harap. Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 1 év 9 hónapos csődör lovam. Régebben sunyított, és csipkedett, aztán egy idő után leszokott erről. Teljesen szerethető ló volt. De mostanra már megint kezd elfajulni. Miért lehet ez? És hogy lehetne leszoktatni róla minden "erőszak" nélkül?
2017. dec. 20. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de sehogy. Tavaszra elkezdte termelni a tesztoszteront, "tökösödik". Herélés, vagy irdatlan nagy balhék, veszekedések jönnek. Eddig játszott, arról leszoktattad, helyes. De most nagyfiúd van a helyes kis kölyökló helyett. Ez már nem kekeckedés meg játék. Ha nem lépsz, fájni fog. Engem harapott már komolyan ló, sebészetig fajulva, higgy az én bőrömnek, nagyon fájdalmas, és félelmetes dolog. A mai napig megvannak a nyomok. Igaz, meg is tanultam a leckét és már az első jeleknél letisztázom a rangsort... De mivel neked csikód van, ez nem lesz könnyű. Kb naponta fog visszakérdezni, kisebb-nagyobb támadással. Ha nincs nagy vérvonala, vagy nem kiemelkedően tehetséges, hívd ki a dokit. Egyszerűbb életetek lesz.
2017. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem harapott már komolyan vállon egy csődör, szerencsére télen, vastagon felöltözve, téli lovas kabátban. Szerencsém volt, megúsztam a fogai nyomával és pár nappal, amikor nem tudtam mozgatni a karomat. A ló gondolkodás nélkül kapott tőlem egy akkora taslit a pofájára, amekkorát csak képes voltam adni - többet nem bántott.


Heréltessétek, mert még csak most kezd el "kibontakozni".

2017. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem egyértelmű a sorsa ^^
2017. dec. 20. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad kézből etetni, kockacukrozni.

Én is foglalkoztam csődörrel, nálam nem nagyfiúskodott. 2x megpróbáltam, visszakézből jól pofánbsztam, aztán tudta a rangsort.

2017. dec. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kamaszodik a drága, ha egy két pofonnal helyre tudod rakni, ok, de ha folyamatosan Meg kérdőjelezi, akkor herényi kell. Utána nagyon figyelj oda a takarmányra és majd később a helyes munkára, hogy ne essen össze, szép külleme legyen.
2017. dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!