Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van lehetőség ló hamvasztására?

Van lehetőség ló hamvasztására?

Figyelt kérdés

Idős lovam van, igaz még nagyon jó egészségi állapotnak örvend, de 28 éves, így tudom, hogy évtizedeket sajnos nem tervezhetek már vele. Már nincs használatban, csak legelőn van egész nap, és nem is vagyok hajlandó megválni tőle, megdolgozott a tisztesseges nyugdíjas évekért, családtag, így se vágó, se egyéb szóba sem került soha. Pont ezért gondolkodtam el a végtisztességen is. Nem szeretném sem kutyatápnak, sem egyéb eleségnek felajánlani. Valóban családtagként kezeljük, így a hamvasztáson beszélgettünk, hogy a hamvakat is visszakapjuk. Viszont nem találtam egyáltalán helyet, ahol ezt vállalnák, csak kisállatokat, 150 kg-ig általában. Ha aktuális lesz a dolog, természetesen állatorvossal is egyeztetünk, de szeretném addig is jól átgondolni a dolgot. Hallottatok már ilyen lehetőségről? Egyaltalán Magyarországon működik ilyen? Esetleg van más humánus megoldás? (Ami nem fehérjefeldolgozó, állateledel, sem illegális állattemetők vagy kert végi temetés...)

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 4. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy egy ún. kafilériát kell felhívni ha a ló elhunyt,ott van úgy tudom hamvasztás,de a hamvakat nem tudom vissza e kapják.
2018. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Üllőt kéne felhívnotok, ott tudtommal van. Vagy legalábbis volt. De egy akkora klinikán biztos belefutottak már a kérdéskörbe...
2018. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Debrecenben boncolnak és hamvasztanak is lovat a Nébihnél, valószínűleg a többi erre alkalmas laborban szintén.
2018. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!