Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem le a sárban való...

Hogy győzzem le a sárban való lovaglástól a félelmemet? Többi lent

Figyelt kérdés

Már legalább 5 éve rendszeresen lovagolok,van is tapasztalatom a lovaglásban.Mindhárom jármódban biztosan tudok közlekedni,terepen is és pályán is,teljesen mindegy hogy hol vagyunk.Ugrani is ugrottam már kislovon,nagylovon,minden félén.Lovardai alakzatok többségével is tisztában vagyok,és a hajlításokat,állításokat is ismerem.

Viszont egy van,amitől mindig félek,és már végleg szeretném legyőzni a félelmem,mert zavar,és idegesít,és rossznak érzem,hogy a sárban való lovaglástól félek.

Ez a félelem azóta bennem ül,mióta kb 2 és fél-3 éve az első lóról esésem megtörtént.Nem szereztem sérülést,rögtön vissza is ültem,fel is álltam,semmi bajom nem lett az ijedtségen kívül.Viszont úgy estem le,hogy a lovaglópályán hatalmas volt a sár,kb akkora,hogy ha ló nélkül sétálnék rajta,akkor boka felettig simán ért volna.És úgy történt az esésem a lóról,hogy ügettünk,ugye ebben a sárban,és egyszer csak azt érzem,hogy esek,hát azért mert a ló is elesett a sárban,és nyilván estem vele.És ez nem a kanyarban volt,hanem a hosszú falon ráadásul.

Azóta nagyon félek a sárban való lovaglástól,még az olyan sárban való lovaglástól is,ami kisebb,mint az a sár volt,amikor leestem 2 és fél-3 éve a lóról.

Nagyon szeretném legyőzni ezt a félelmet,és magabiztosan lovagolni sárban is.A lovaglásommal nincs baj,sárban is ugyanúgy tudom kezelni a lovat,de megvan az a félelem bennem,hogy mi van,ha megint megtörténik.Tudom,hogy nem fáj,ha leesek a sárba,de mégis bennem van a félelem.

Most váltottam lovardát,visszamentem arra a helyre,ahol pont a sárban estem el a lóval.(Nem amiatt jöttünk el onnan korábban,nem is az oktatás,és a hangulat miatt,teljesen más oka volt)

A lényeg,hogy most visszajöttem a régi helyre,ahol korábban elestünk a lóval a sárban,és még nincs fedett pálya.Tehát ha sár van,akkor sárban kell lovagolni.

Hogyan tudnám legyőzni a sárban való lovaglástól a félelmemet?


2018. jan. 8. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én féltem túl a lovakat, de én karámba sem engedem őket, ha dágvány van.. Minek azt kockáztatni, hogy elesik, meghúzza az inát, beragad, lejön a patkó... Ha nagyon nincs más lehetőség, sétálj vele egy órát, de komolyabb munkát én nem végeztetnék vele.

Ez meg sajnos elég mélyen rögzült az agyadban, mint rossz emlék, sok-sok jó emlékkel halványítható, de kitörlődni valószínűleg sosem fog. Az emberi agy már csak ilyen :(

2018. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindig mondta az oktató, hogy a sáros részeket kerüljük ki, persze csak ha már a ló is dagonyázott. Nincs ott másik pálya, ami kevésbé vizesedik? Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy bármilyen eséstől való félelem csak akkor múlik el, ha már 5-10x megtörtént. Nem tudom, hogy azóta estél-e, vagy előtte, de nekem például kb. a 6. esésnél múlt el a rettegés. Emlékszem, hogy az egyik edzésen kétszer egymás után dobott le a ló, eléggé be is ütöttem a fejem, na azóta valahogy elmúlt a félelem. :D Előtte volt súlyosabb is, elájultam, agyrázkódást kaptam, meg minden, utána ugyanazt éreztem amit te. Sajnos ez csak sok gyakorlással orvosolható, minél több időt töltesz lóháton, annál magabiztosabb leszel.
2018. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csüdig érő sárban nem lehet úgy lovagolni, hogy értelme is legyen. Egyrészt ott a fokozott sérülésveszély, a ló se találja úgy az egyensúlyát, főleg olyan lovassal aki néha a sajátját se találja. Ilyenkor használhatatlanná nyilvánítjuk a pályát, marad a terep vagy nem tartunk edzést. Jóérzésű lovas ember cuppogósban nem lovagol vagy oktat.
2018. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Az oktató kitűnő versenyoktató,ő maga is versenyzik,és kitűnően szinten tartja magát.Tehát ezzel nincsen baj.Annyi nyugtat meg,hogy másik pálya ott nincs,tehát ha sár van és pályán van az edzés,akkor ott lovagolnak a saras pályán,és ezt már sok év óta,lehet akár 10 év,vagy még több,tehát a lovak hozzászoktak már ehhez,tudják már a dolgukat,de véletlen esetek azért mégis megtörténhetnek.Marad a sok gyakorlás.Hisz ott csak az az egy pálya van,nincs külön fedett rész,tehát minél többet járok oda,annál többet gyakorlok.

Köszönöm mindenkinek.

2018. jan. 9. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Ok tetszik a lovi meg az edző, de ha szar a pálya, akkor ne ülj lóra. Nem tegnap kezdtem lovagolni, magam is edző vagyok, de a tiédet nem értem. Ha tényleg ekkora sár van a pályán az senkinek se jó, akár hozzá van szokva a ló, akár nem. Elég egy rossz mozdulat és meg is van a sérülés, ami egy versenyző esetén a szezon is rámehet, de ha oktatói szemmel nézem, sérült lóval nem lehet oktatni, tehát bevétel kiesés lehet. A másik, hogy a lovasaim testi épségét is kockára tenném, hiszen egy jobb lovasnak is kihívás dagonyában lovagolni, egy kezdőnek egyenesen horror. Neked is sikerült egyenesben talajmintát venned. Persze igen, az régen volt, meg fejlődtél is, de ha dagonyában van, akkor jobb kihagyni a lovaglást. Ha fos a pálya akkor inkább a közeli mezőre megyek, vagy inkább nem ülök lóra, annyit nem ér, hogy összetörjük magunkat.
2018. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy rovarcsípés okozta bakolás hatására estem le a lovamról. Utána még egy farokcsapásától is megijedtem, mert féltem hogy megint rajta van egy darázs és meg fogja csípni. Nem is tudtam a lovaglásra figyelni csak a ló esetleg rovarellenes mozdulataira.

Igazából semmi se segített csak a lovaglás :D Rájöttem hogy ilyen esés nem történik minden alkalommal, na meg hozzá is szoktam a rovaros környezethez újból.

Szerintem ezen csak az idő segíthet. Mondjuk 3 év hosszú idő, de ezalatt nem mindig sárban lovagoltál, ami lassíthat a folyamaton.

Légy türelmes magaddal. Ha nem is sikerül túltenned magad rajta az sem a világ vége. Persze ilyenkor is jó lenne lovagolni járni, de senki sem tart kést a torkodhoz.

2019. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne lovagolj a sárban, nem jó se neked se a lónak, nem véletlenül esett el


A nagy sárban nem is szabadna lovagolni mert csak ártasz vele, normális edzés sárban úgyse lesz mert a ló se tud úgy menni mint a jó pályán, ha szar a pálya ne ülj rá nem éri meg hogy megsérüljön a ló vagy te, nálunk sincs fedeles és télen alig lovagolok mert vagy sár van vagy fagyott a pálya, ha sokáig volt sár és nem lovagoltál akkor futószárazd párszor mielőtt ráülsz és kész, ha alig sáros az már nem sár a nagyon sáros részeket meg kerüld ki és kész

2020. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!