Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy haflingi...

Mennyibe kerül egy haflingi herélése? Most vagyok kb 165 cm, a ló amit kinéztem 150 cm. Vegyük meg őt? Nem tudom, hogy nem-e fogom kinőni a hafit? Inkább vegyünk nagy (obb) lovat?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is :)
2018. jan. 25. 08:35
 1/6 piriiiii ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú, lány? Hobbicélra szeretnéd a lovat?
2018. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

14, lány :)

Hobbicélra szeretném

2018. jan. 25. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Herélésnél számít a ló kora és súlya. Az alapján inekciózzák + a kasztrálás díja. Szóval lovanként lehet más más az ára. Nekünk a 1,5 éves sheti póninkat herélték 30ért mindennel együtt. (Kiszállási díj stb..)

Még szerintem fogsz nőni így inkább 160tól nézném a lovakat. De esetleg viszonyíthatsz a szüleid alapján hogy ők mekorák mert valószínüleg te is akkora leszel. Egyébként ha ekkora maradnál akkor szerintem még bele férne a 150cmes marmagasság. Az a lényeg hogy a lábad megfelelő helyen helyezkedjen el normális kengyel méretben. (Ne tul fenn vagy tul lent mert az kényelmetlen neki illetve nem tudod normálisan át adni a segítségeket/jelzéseket.)

2018. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat anyat mar tulnottem :D apa viszonylag magas

Koszonom a valaszokat, akkor erdeklodok mas lovak irant is. Nyarra szeretnem ha mindenkeppen meglenne :)

2018. jan. 25. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Attól függ, mit akarsz a lóval. Ha nem leszel 180 centis, akkor a hafi tökéletes, ha nem hízol el nagyon (mondjuk 70 kg-ig). DE. Ez nem egy sportló. Ha majd eszedbe jut, hogy versenyeznél, ugranál, díjlovagolnál. militaryznál stb. akkor ő arra nem lesz alkalmas. Nem a magassága, hanem a képességei miatt.


2. Herélés: elsősorban orvostól és a módszertől függ, t.i. hogy állva vagy döntve herélik. Kérdezd meg az állatorvosodat, az a legbiztosabb.

2018. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hobbi célra tökéletes a hafi. Nem baj az sem ha kicsit kinövöd, mivel a teherbírása nagyobb mint a sportlovaké. Versenyezni nem fogsz vele tudni ha kinövöd magasság szempontjából, viszont hobbira, terepre nagyon jól meglesztek!

A heréltetéssel csak óvatosan. Felnøtt lovknál nem egyszerű. És herélés utan rengeteget kell majd apolni. Napi min. 2x langyos betadinos vizzel obliteni az erintett teruletet.

2018. jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!