Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy 11 éves hucul-haflingi...

Van egy 11 éves hucul-haflingi kancám. Meg szeretném tanítani futószáron körbe-körbe menni. Hogy kell?

Figyelt kérdés

A hátán már tudok lovagolni, szabadon is követ, és akkor is engedelmeskedik, ha száron földről vezetem.( mondjuk földről vezetésnél néha megáll, és akkor se megy tovább, ha piros hó esik.) De általában megy,meg röhög, ha melát, szóval mondhatni elfogadott engem.

Pálcát, ostort, sarkantyút nem akarok használni, mert nem azt akarom, hogy féljen tőlem, és azért kövessen, hanem azt, hogy szeretetből, tiszteletből jöjjön utánam. Valami ötlet? Kérlek normálisakat írjatok.



2017. szept. 28. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Szia.

Csatlakozást csináltatok?

Mert részben hasonló. Nem vagyok biztos benne, hogy jól tudom, hogy hogy kell szóval inkább az írja le aki biztosabban tudja nálam. Na de a lényeg: az ostort lehet használni hülyeként, és szétverni szegény lovat, de nem erre lett kitalálva. Az ostor (mint a pálca) csak jelzés, a kéz meghosszbbítása. Szóval az hogy reagál a gyorsító segítségre ostorral az nem azt jelenti feltétlenül, hogy fél. Ne félj attól hogy bántod ezzel.

Először csak mögötte pattincs vele, ha nem reagál akkor felé, és ha arra se akkor rá. Nem kell erőset, csak akkorát hogy noszogatásnak vegye.

A másik meg a sarkantyút is lehet ugyanúgy fenyítésnek használni, és segítségnek is. Régen én úgy gondoltam, hogy ez rossz, de azután hogy egy ismerősöm megmutatta hogy ez lónak-lovasnak egyaránt ártalmatlan (sőt akár hasznos) azóta nincs vele bajom. Nem szeretnék használni én se a saját lovamon, csak azért írom le hogy neked is legyen erről a dologról egy másik oldala.

tudom, hogy ezzel nem válaszoltam meg a kérdésedet, de azért remélem segít. :)

2017. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ostort, pálcát nem akarsz használni, felesleges is kb megtanítanod neki az egészet. Ezek nem arra szolgálnak, hogy a ló féljen tőle, vagy szerinted minden ló menekül futószáron? A futószár ugyanolyan, mintha lovagolnál. A szár a kezedben, az ostor a csizma, ez a keretet adja meg. Nem az a kérdés, hogy adott jármódban megy-e a ló, hanem, hogy hogyan teszi ezt.

Megtanítani:

A) te állsz körben, valaki vezeti körön, te adod a segítséget közben (ostor, hang).

B) kézen tanítod pálcával, és fokozatosan egyre kintebb engeded.

2017. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Csatlakozást még nem csináltunk, bár szeretnék. eddig azért nem csatlakoztattam, mert nincs körkarámunk, meg nem tudom, hogy sikerülne-e egyáltalán.A csatlakoztatásról nem tudok sokat, bár sok videót néztem,és sok cikket olvastam róla.Mivel még csak 12 vagyok, nem hiszem, hogy menne. Egyébként sem értem, hogy hogy tudja úgy irányítani a lovat,( Jármód váltás, megfordítás)hogy nincs futószáron, csak egy körkarámban. Meg Monty Roberts például ezt vadlovakkal is megtudta csinálni, akik nem tudták a jelzéseket.


A pálcáról eddig azért voltam ennyire elhatárolódva, mert rossz benyomást keltett a filmekben mutatott lóversenyes jelenetek, ahol csapdossák őket, hogy gyorsabbak legyenek.

egyébként Monty Roberts is azt monndta, hogy azért nem jó versenyen pálcával ütni a ló farát, mert akkor hátra figyel, nem előre, amerre haladnia kéne. lehet belőle baleset is.

2017. szept. 28. 21:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyorsasági versenyre készülsz. Nyugodtan használhatsz pálcát, nem elverni kell a lovat vele, hanem csak megkocogtatni, a pálca ilyen értelemben a kezed meghosszabbítása - elér oda, ahova te nem, így ha a ló nem ért valamit, úgy tudsz neki segíteni. Elég hozzáérinteni, később már tudni, érteni fogja, nekem sokszor elég, ha csak rámutatok vele (akár futószáron is sima pálcával) a farára, és már a fara tolódik kifele, elejére, akkor az. Stb. De sose vertem el vele, tanítási célzattal pláne nem. Nem mondom, ha csípett, akkor kapott egy atyait, de annál durvábbat sose csinált, azt is abbahagyta egy ideje már. Pedig csődör.
2017. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
A csatlakozást már én is csináltam és 15 vagyok. Ez nem korfüggő. A lovat futószár nélkül forgatni, jármódváltásra kérni, meg ilyenek az egyensúlyvonal használatával érhető el. És a vadon élő lovak ezt legalább olyan jól tudják, mint a háziasított lovak, ha nem jobban. A csatlakozásnak az egyik legfontosabb része az hogy a ló nyelvén beszéljünk vele és ne a miénken. Ez a bizalom elnyeréséről szól, ezt nem tanítjuk nekik, sőt szerintem inkább ők tanítják nekünk. :D
2017. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
De amúgy ajánlom Monty Roberts:Az igazi suttogó című könyvét. Én nagyon sokat tanultam belőle, minden nagyon jól le van írva. Szerintem neked is tetszene én csak ajánlani tudom mindenkinek. :D
2017. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az igazi suttogót már én is el akartam olvasni, és meg is van elvileg, de apa nem találja, pedig már az egész lakást feltúrtuk. Valakinek kölcsön adhatta, és az nem adta vissza. A neten is megpróbáltam, de nincs meg se pdf-ben, se ebookban. Mondjuk ebookban megvan, csak fizetni kell érte. :'(
2017. okt. 5. 15:43
 8/14 A kérdező kommentje:

Mi az az egyensúlyvonal?

Bocs, szakszavakban, még kicsit fejlődnöm kéne. Pedig a nagyját tudom, meg sok lovas könyvet, és lovakról szóló könyvet olvasok!

2017. okt. 5. 15:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, kérj meg valakit, hogy mutassa meg vagy csinálja meg elsőnek. Ha úgy indulsz neki, hogy annyit nem tudsz, hogy futószár nélkül hogyan szabályozd akkor lrgyen akár milyen kedves ló, ellened fog fordulni. Ha nem magadért, kérlek tedd meg a lóért.
2017. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Talán késő már egy 11 éves lovat futószárazni.
2017. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!