Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen színű, illetve alkatú...

Milyen színű, illetve alkatú lesz a csikó? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy legyes szürke kancám, lipicai fv. Igazából úgy néz ki mint egy magyar sportló. Apai ágról full lipicai, anyja ismert, de az ő felmenői már sajnos nem. Ránézésre olyan mintha lenne benne arab, lipicai és sportló is. Ezt a kancát fedeztetném Zordonnal. Zordon egy magasan telivérezett, sárga mén. Díjugratásban 160 cm-n versenyzik. Az ő felmenői nagyrészben pejek és sárgák, ezért elég kérdéses a csikó. Kíváncsi lennék hogy milyen színű és alkatú lenne a csikójuk. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. febr. 15. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megsaccolni. Nagyon függ attól hogy melyiknek erősebb a gén állománya. Ha a lippedé akkor inkább rá fog hasonlítani alkatilag. A színe is igy van hogy melyiküké az erősebb, pigmentáltabb.

Nekem 5 csikóm van ugyan attól a szülőktöl és mind másképp nézz ki igaz egy picit a kancám génei erősebbek így inkább rá hasonlítanik. Illetve ha megszületik egy színnel nem biztos hogy olyan marad. A végleges szine 3 éves korára alakul ki.

2018. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel szürke lesz, ami a színét illeti, de esélyes a sárga és a pej is, bár kisebb eséllyel.

Küllemében nem lehet megtippelni se, hiszen elég nagy az üres folt a csikó felmenői közt, Zordon pedig nem egy akkora átütő erejű mén, mint mondjuk egy arab telivér. Szóval simán előállhat rámásabb, sodrott jellegű ló is, meg vékonyka sportosabb vonalú is. Részletekbe meg pláne nem lehet bocsátkozni.

2018. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt azért tudd, hogy a Zordon egyáltalán nem magasan telivérezett, és nem vékonyka. Holland származású ló, bár itthon tenyésztették.

A többit az előttem levők leírták nagyon helyesen, szóval ki tudja milyen alkat, és valószínűleg szürke szín. A Lippre amúgy vissza szoktak ütni a csikók.

Van Zordon csikóm sportló kancából, de egyáltalán nem Zordonos, se alkatra se mozgásra. Nagyon az anyját hozta a csikó.

2018. febr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor lehet hogy mégsem ő lesz, ugyanis javítani szeretnék, nem rontani. Esetleg tudnátok olyan méneket ajánlani akiknek jó ugróképességük van és ezt örökítik is?
2018. márc. 4. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagy tenyészértéket nem képvisel a kancád, ezt sajnos tudomásul kell venned. Akarhatsz te javítani rajta, de a lipicai egyszerűen nem ugrásra van kitalálva. Vannak persze kivételek, de nem tudhatod melyik méntől születik olyan csikója, ami az a bizonyos kivétel lesz. "A jó lovat nem tenyésztik, a jó ló születik". A Zordonnal fedeztetni azért a legkisebb rossz, mert olcsón fedez, ha mégsem sikerül jól a csikó, kisebbet buksz, mint ha pl. a Plot Blue-val fedzteted a kancát. A sportlómének annyira vegyes származásúak, hogy nagyon átütő örökítést egyiktől sem várhatsz. A Lipicai más, mert az több száz éve tenyésztett, zárt méneskönyvű fajta. Ha nagy hatást vársz a méntől, keress telivért, bár attól meg ne várj nagy ugróképességet, és nem is biztos, hogy a lippedből a legjobbat hozza ki, de felismerhető lesz az apamén a csikó küllemében. Amit ajánlok még hobbira, az egy jó sportpóni mén. Nagyon átütően örökítenek, nem csökkenti jelentősen a csikó mértét egy 148 cm-s mén. Vagy próbáld meg mégis a Zordont, hátha pont szerencséd lesz. Ráteheted a Balougrafot (most csak mondtam valamit) is 3X annyi pénzért, de ugyanúgy lutri. Vagy fogadd el hogy a kancád nem tenyésztésre való és vegyél egy sportló csikót. (Anyagilag ezzel jársz legjobban) Ha mégis ettől a kancából akarsz csikót érzelmi okokból (amit részben megértek), akkor mérlegelj melyik opció leginkább elfogadható a számodra. Ha egy hobbi ugrólovat akarsz mondjuk 110 cm ugróversenyekre, akkor szerintem simán jó, ha a Zordont vagy a Prímát választod, ezek olcsón fedező állami mének és vannak jó csikóik, gyengébb kancákból is.
2018. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bő választ! Igazából az én kancám pont egy jó képességű lipicai. Nagyon a pályáha elejéb van, ugyanis 4 éves korától iskolaló volt. Jelenleg 13 éves. Én csak így kisebb oxereket, meredekeket ugrálram vele önmagában, esetleg kombinációt. Az edzőmmel most kezdtük el konkrétan normálisan belovagolni. (Támaszkodás elérése alapjármódokban, elengedtető feladatok stb.) A legnagyobb amit ugrottam vele, az egy 100 cm-s oxer volt beugró nélkül. Szépen átvitte 30 cm-vel felette. Az utóbbi 2 évben csak legelt folyamatosan, szóval hasa is volt, már kezd normálisan kinézni. Csak májusban fedeztetnénk, vasárnap megyünk a tenyésztők hétvégéjére is ott is körbenézek.😊 Tehát nem egy agyonképzett végleges lóról van szó, ő csak most kezdte a pályáját.
2018. márc. 9. 19:40
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]

Ő lenne a kanca😊

2018. ápr. 24. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!