Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam, minden tok jol...

Van egy lovam, minden tok jol megy vele csak a vagta nem. (Regota az enyem, mindig is nagyon utalt vagtazni, sokat vertek, volt amikor vagtazott egy keveset, de akkor en nem tudtam meg jol lovagolni annyira) (kellett kerdojel tobbi lent)?

Figyelt kérdés

Es mostanaban “vagtazok” vele de az kb az hogy beugrik csinal egy ugrast es kesz.

Heti egyszer ketszer van hasznalva, es inkabb csak lovas nelkul vagtazik futoszaron hogy ne legyen idiota, lehet hogy ennyire nincs kondiban? Mit csinaljak hogy menjen? Es elinduljon? Tenyleg nagyon utalja egyebkemt ez is problema lehet meg amugysem egy menos lo mit csinaljak? Kerlek normalis valaszokat (a “nagy” oktato nem tud vele semmit sem kezdeni, es nincs meg havi folos 40 000 a haznal) szoval mit kell kezdeni vele?


2018. febr. 26. 00:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Be kell ugratni vágtába ez van. Szépen karámban futószáron de lovassal. Ha megy rövid ideig állítsd meg és dicsérd meg. Szóval, simogatással esetleg finomsággal (ezt csak mertekkel mert raszokhat).

Mindig kicsit kicsit kérj tőle. Meglatod menni fog az. En ragaszkodok a zabhoz is. Ahogy a regi kocsisok mondtak: " a zab huzza a szekeret" , "a kanca elli a csikot de zab annak az anyja"

Amugy terepen nagyobb kedvvel is szokott vagtazni mind. Erdemes lesz majd ott ravenni. A lenyeg hogy mindig dicserd meg vagta utan hogy tudja hogy az jo.

Ha nem megy szepen lehet piszkalni (módjával) palcaval :))

2018. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Gondolom senkinek nem volt meg ilyennel dolga.. normalis embert nem talaltunk helyben, es a Dallos Gyula meg tarsai megdragabbak mivel a benzinkoltsegre gondolom senki nem gondolna.. azt nem ok fizetik, es lehet hogy meg nem irtam de palcazni nem lehet mert regen szarra vertek vagtaban valoszinuleg es ezert utalja valoszinuleg, lehet mondani hogy szoktassuk hozza... de volt amikor palcaztak akkor sem memt jobban csak azon volt hogy minel elibb a foldbe b@ssza a lovast, es borzaszto hogy ez a magyar lovas kozosseg (legalabbis itt gyakori kerdeseken.. nem azt kertem hogy olyanokat irjatok hogy en milyen gaz vagyok meg meg hogy havi+ 40 ezer nem is sok ha jo lovat akarsz stb pedig rohadtul sok es 20 sem fer bele, foleg hogy a parellizgetes, idomitas meg amit ezek a hires emberkek csinalnak kutyaf&szat nem ert csak annyit hogy meno dolgojat csinal foldrol es fogjuk ra normalis de ettol meg nem fog vagtazni, en azt szeretnem kerdezni ga van itt valaki olyan aki tud erre valaszolni hogy EN mit tudnek vele kezdenj, vagy esetleg egy masik lovas (aki felul ra mert pl ugyesebb) es palca stb kilove, lehet hogy terepen kene megprobalni? Vagy ha letezik ilyen hogy szerettesem meg vele a vagtat?
2018. febr. 27. 15:33
 13/17 A kérdező kommentje:
Koszi utolso, es a tobbieknek is akik rendest valaszt irtak :)
2018. febr. 27. 15:34
 14/17 anonim ***** válasza:

A futószáron lovas alatti beugratás működhet, persze mindig dícsérd meg. Szépen fokozatosan haladjatok. Adjatok neki zabot, nem kell sok reggel este egy fél fángli. Lovagláskor pedig adj neki jó sok feladatot és akkor nem lesz gond.

Ha terepen mentek legyen veled még vagy 2 lovas, hogy húzzák egymást. Persze ilyenkor is rengeteg dicséret.

Amúgy melyik környéken laktok, kíváncsi lennék erre a lóra.

2018. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a ló egy kicsit túl sok neked. A ló és közted valószínű semmi kapcsolat nincs. Nem akarja érted megtenni és addig nem is fogja ameddig nem teszel érte és itt nem arra gondolok, hogy csizma vagy noszogatás.

Van egy hasonló lovam, nem szeretett vágtázni vagyis inkább nem volt kedve és ráadásul 10 évig csak a fát hordta az erdőből és verték is, aztán foglalkoztam vele, nem kevés időt, 1.5 évet és meg lett az eredménye. Lett egy erőtől duzzadó, életvidám lovam aki vágtázik, magától. Nem fogom leírni hogy miket s miképp csináltam vele. Neked kell rájönnöd, hisz a te lovad.

2018. márc. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csak én nem hiszem el hogy ez ez komoly kérdés?

Tényleg nem szokásom ez a lehurrogás, de a válaszaidból ítélve minimális tudásod sincs meg a lovakhoz.

Figyelj az én lovam is vették régen, nem jó helyről jött. Volt egy jó oktatóm aki mindenben segített és mára már fantasztikus ló. A Parellinek meg igen is "qurva "sok értelme van, pont azért hogy a ló ne akarjon földhöz vágni,nagyon jó kapcsolat építő. Én otthonra, ennyi tudással egy idős, automata lovat vettem volna nem pedig egy elrontott lovat.. Túl sok neked ez a ló.

2018. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha van egy alkalomal fölös 40.000 forintod, hívj egy állatorvost, ne az oktatót meg a lovat hibáztasd.


Ha elégedetlen vagy az oktatóddal, cseréld le.


S tanulj lovagolni, a kérdésből úgy tűnik,minden rosszindulat nélkül, hogy jócskán van mit.

2018. márc. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!