Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki csak heti 1x tud...

Ha valaki csak heti 1x tud menni lovagolni, kb mennyi idő után vágtázhat?

Figyelt kérdés

2018. márc. 11. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én is heti 1× járok lovagolni immáron 8 hónapja, és már olyan 3-4 hónap után elkezdtük a vágtamunkát futószáron.

Még mindig futószáron vagyok (persze csak vágtánál), viszont már terepen vágtáztam szabadon is:D

2018. márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Ez több mindentől is függhet. Függ az edzőtöl hogy mennyire, milyen szinten oktat azon az órán. Ha szereti utaztatni a tanulóit akkor akár 1 év mulva se fogsz vágtázni. (Sajnos ismerek ilyen oktatókat) És függ persze tőled is hogy mennyire van érzéked a lovagláshoz.
2018. márc. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Nálam lovas függő. Van olyan tanítványom aki 5-6 alkalom után olyan stabil volt kengyel nélkül ügetésben, hogy futószáron elkezdtük a vágtát. Jelenleg szabadon ügetésből kengyel nélkül (rámegyünk az irányításra). De van olyan lovasom is akivel alig lehet haladni. Az utóbbi fél évben nem fejlődött. Pedig igyekszem motiválni, de nem lehet. Egyszerűen úgy kényelmes neki, hogy futószáron ügetésből, meg szabadon elsétálgat és 10 éves gyerekről van szó. Szülőt is bevonatam már, gyerekkel is beszéltem hogy helyette nem hajtható a lovat. Lovagolni szeret, de kis kényelmes.

Ez a 2 véglet, amúgy a normális helyeken a gyerek ügyessége a meghatározó, a lehúzós helyeken meg hogy minél többet járjanak.

2018. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
3-4 év.
2018. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!