Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A díjugratásnál a lovasok...

A díjugratásnál a lovasok honnan tudják eszükbe tartani mélyik akadály jön?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés. De nem ertek semmit a lovakhoz. Csak a múltnap láttam a tvben...
2018. márc. 17. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Minden szám előtt van pálya bejárás, amire van x percük a lovasoknak. Ilyenkor egyedül, de inkább az edzőjükkel mennek körbe a pályán, számolják a távolságokat, íveket. Minden akadálynál van sorszám, illetve az akadályok tetején piros (jobb kéz felől esik) és fehér kis zászló (bal kéz felől esik), így tudják a lovasok melyik irányból kell megugratni az akadályt. A pályanézés rajzát ki is függesztik. Szóval általában olyan 20-30 percük van megtanulni a pályát.
2018. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dubai válasza:

Szerintem az elöttem válaszoló 10/10pontost választ adott👌🏻

Annyit tennék hozzá, hogy némely versenyeken van összevetést. Ez azt jelenti, hogy azok a lovasok akik nem vertek egyet sem az akadályokon, újra mennek(és ekkor már az időt és a rúdleverést nézik, az itteni legjobb a nyertes), viszont ilyenkor bemondják hogy pl. az egyes, kettes, ötös akadályokat kell ugorni, tehát valamilyen szinten változik a pályaelrendezés. Ilyenkor emelnek is a magasságon.

2018. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!