Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi esély van szürke, vagy...

Mennyi esély van szürke, vagy deres csikóra?

Figyelt kérdés
A kancánkat nemsokára be szeretnénk fedeztetni, és mindenképp derest vagy szürke csikót szeretnénk. Mennyi esély van erre, ha szürke/deres ménnel fedeztetünk? Vagy más színből is előfordulhat?

2018. márc. 19. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
2018. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a kanca színét is megadnád egyszerűbb lenne.
2018. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szürke szín domináns, ha a mén 100%, hogy nem örökít mást (tehát nincs mellette pl egy rejtőzködő sárga szín), akkor a csikó szürke lesz.

De egyébként a jó lónak se színe, se fajtája, én alapvetően nem pártolom a színre tenyésztést.

2018. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy a deres szó nem tiszta számodra, hogy mit is jelent... A lényeg, hogy az egyetlen esélyed, hogy szürkével fedeztetsz így a legjobbak az esélyeid. A genotípust nem láthatod, hiába szürkék a felmenők több ősre visszamenőleg, akkor is hordozhat más szint a mén, ahogyan a kancád is. Jó hír viszont neked, hogy kevés az esély rá, hogy pont találkozik a recesszív gén a kancád recesszív génével.

Egyet biztosan tudunk, szürke ló csak akkor születhet, ha legalább az egyik szülője szürke. A deres más kérdés, de azt sejtem hogy te deres alatt is szürkét értesz, csak olyan szürkét, ami lassan "fehéredik ki" (pl. almázott szürke). A deres öröklődéséről nem sokat tudunk, az biztos, hogy nekem van pejderes lovam fakó kancából és sárgaderes méntől.

2018. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. márc. 21. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!