Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csinaljam?

Hogyan csinaljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Par hete felestartasban berlunk egy lovat akit nyar ota nem lovagoltak es en kezdtem el par hete. Amikor meglat mar odajon engedi pucolni magat, nyergelni stb de amikor ott tartunk hogy felszallnek besunyit es probal elmenni. Ez miert van es mit tudnek csinalni? A masik hogy nem akar vagtazni. Ugetes se olyan egyszeru vele de egyre jobban megy es rudon is atmegy amin allitolag mas lovassal lepesben se ment at. Vissza a lenyegre, persze nem hagyom ra a vagtat es mindig vagtazunk de max fel kor utan megall akarmennyire is hajtom. A lo 14eves es volt egy kolikaja nyaron amikorna gazdaja futoszáron elegge meghajtotta es a rossz emlekek miatt kicsit fel a futoszártol szoval azt meg egy ideig melloznunk kell. (a gazdaja nem igazan foglalkozik vele, jelenleg csak en lovagolom es edzo nelkul es itt nem is lesz edzom mert egy masik helyre jarok edzesre)

2018. márc. 20. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Ez nekem hátfájás gyanús. Milyen a nyerge, mennyire illik rá? Vagyis jobb kérdés: mennyire tudjátok megállapítani, hogy jó a nyereg neki?
2018. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Felszállásnál fogd rövidre a szárat ,ha sehogy nem áll meg akkor kicsit rángasd meg vagy állítsd szembe a fallal,valami fizikai akadállyal esetleg megkérsz valakit h fogja meg addig.


Vágtánál meg ha jól adod a segítséget akkor furcsa ha visszaesik,pálca legyen nálad és használd is. Belső csizma hajt,derék tol ha kell pálca és könnyíts ki neki bemelegítésnél vágtában h feladja a hátát. Ha ezek után sem megy még megpróbálhatod kint terepen vagy egy széles mezőn,hátha csak be van savanyodva és ott visszajön a menőkedve. Ha ezek után is visszaesik akkor: 1: te csinálsz rosszul valamit

2: totál elkurt,képzetlen ló(ez esetben az alapoktól kezdve,át kell lovagolni )


3: egészségügyi okok,csontkovácsos probléma pl.

2018. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vak vezet világtalant életérzés maga a szöveg, de mielőtt bárki bármi megoldást javasolna, az első szerintem mindenképp az állatorvos, és az eü átvizsgálás, mert amíg kérdéses, hogy baja van-e a lónak, addig nem csak, hogy értelmetlen, de unfair is vele szemben bármit is elvárni, követelni tőle.


Én egyébként igenis megnézném futószáron, az, hogy rossz élménye volt és ezért várunk, nem kifogás, mert magától ez nem lesz feloldva benne - tehát várhatsz nyugodtan 20 évet is, ugyanaz lesz, hogy jajj, hát "legutóbb" elég rossz élménye volt...

2018. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az allatorvos par napja volt, allitasa szerint egeszseges. A nyereg is jo ra de majd ha nem javul max probalok ujat. Abba lehet valami hogy elrontottak a lovat mert mindent rahagytak meg ilyenek (legalabbis amiket hallottam eddig csak azt tudom megallapitani belole).Futoszáron is lattam mar, dolgoztam is vele de nagy mertekben segitett a gazdaja es arra varok vele hogy jobban bizzon bennem. De koszonom mindenkinek az eddigi valaszokat es segitseget!
2018. márc. 22. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!