Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csinaljam?

Hogyan csinaljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy nagyon fontos kerdessel fordulok hozzatok szeretnem ha segitenetek

Arrol lenne szò hogy tavaly nyaron a lovamnak savos patairhagyulladasa lett a jobb hatso laban..

Mind a 4 labara fel van vasalva..

Miutan kihivtam hozza az allatorvost kapott Algopyrint

Levetettuk rola kovaccsal a patkojat arrol a labarol es a doki meg irt fel neki egy gyogyszert ami egy por allagu gyogyszert volt es az esti abrakjaba kellett beletenem kb 1 het mulva minden rendben volt meggyogyult.

Most rola tudni kell hogy kb 3 nagy kertje van ami rendelkezesre all barmikor legelhet amig van zold kora tavasztol oszig ebben az idoben mikor legel reggel kap kevesebb mint masfel fangli zabot aztatva ugye utana rgesz nap legelon van mikor dolgozik munka utan szokott kapni kb 4-5 repat vagy almat 2 naponta van lovagolva csak (hobbilò)

es estere kap ugyan annyi zabot + korpat

Igy h tel van ugyan igy kapja csak ugyr egesz nap van elotte egy nagy bala jo minosegu fuszena kulinbrn ridegtartasban de van egy istaloja ahova barmikot bemehet.

Szoval az lenne a gondom amin mar most nagyon idegeskedek hogy mi lesz ha tavasz lesz es kezd noni a zold fu

Borzasztoan felek h nehogy megint patairhagyullas legyen a vege

Mar azt is tudom h ahogy jon a zold elveszem tole a reggeli abbrakot es csak este fog kapni zabot es korpat

ugye egesz nap legelhet fokozatosan engedem majd at a tobbi kertbe es ezen kivul meg 2 naponta kap majf gyumolcsot

Kerlek segitsetek hogy hogyan elozzem meg h nehogy megint az legyen a vege h jo lennr ez megelozes keppen ha csak 1x kap abrakot

Nagyon tartok tole bocsanat ha hosszura sikerult koszonom h elolvastatok es remelem tudtok segiteni

Elore is koszonom Szep napot


2016. jan. 27. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyha hajlamos rá akkor bármikor kijöhet ez nála újra akármit csinálsz.Ha lekeríted kisebb részre meg amiket leírtál az úgy jó. Innentől nem rajtad múlik a dolog.
2016. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azon en is gondolkoztam h lekeritem igy kevesebb fuvet eszik vagy azon is h hazahozom mert most majdnem a szembe szomszedomba lakik egy nagyon jo baratomnal de ha hazahoznam akkor itt nincs zold csak fuszenat kapna lehet ugy jo lenne meg hozza reggel este abrak nagyon szepen koszonom a valaszt
2016. jan. 27. 13:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez általában a sok fehérje miatt alakul ki (lovanként sok, nem általános). Úgy fest, ő érzékeny rá. Kevés friss fű, és én a korpát is elvenném, vagy ritkábban adnám.
2016. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan karámja legyen, ahol vagy nem legelhet, vagy nagyon keveset. Ha kicsi az udvar, le is nyírhatjátok a füvet, a maradékot ha egy idő után ki tudja irtani akkor az jó, legelőn ez nyilván nem megoldás, oda leveglésgátló szájkosarat szoktak feltenni, abban kevesebbet tud csak legelni (természetesen szénázik reggel, este, illetva ha lehet napközben is). Másik megoldás, ami Mo-on annyira nem elterjedt, az az, hogy éjjel van a ló a legelőn és nappal a boxban, mert a napsütéses órákban a fű fehérjetartalma nagyobb.

Abrakot kaphat, de inkább csak zabot + kiegészítőket adnék.

2016. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat hasznosak voltak akkor tobb mint valoszinu h a futol johet ez ki nala?

tehat akkor kevesebbet legeltetem ezt a szajkosarat pedig kibrobalom nyaron...

Akkor ez igy jo lesz neki h csak este kap zabot + korpat vagy ha a korpa nyaron nem jo neki akkor mit adjak neki a zab melle?

2016. jan. 28. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Zab mellé adj szénát. Nem kötelező korpát ennie, elég sok ló túlél anélkül...
2016. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!