Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem le az ugratástól...

Hogy győzzem le az ugratástól való félelmet?

Figyelt kérdés

Mikor elkezdtem ugrani, félelem nélkül ment. Imádtam.

Sajnos olyan lovat kaptam a seggem alá (félre ne ertsetek a lóval nem volt semmi baj, én voltam béna és tapasztalatlan), aki szemesebb volt, és parikasabb fajta. Sokat potyogtam. A vége felé már minden ugró edzésen leestem.

Amikor utoljára estem akadály elott, utána annyira elment az önbizalmam , hogy vagtazni sem mertem. Kb fél év telt el, mire újra félelem nélkül mertem vagtazni.

Most így két év elteltével egész jó ulesem van( persze van mit tökéletesíteni , mert egy lovas soha nem a legjobb, mindig tanul) de úgy érzem hogy egész jo ülésem lett a sok gyakorlással köszönhetően. Szeretnék tovább lépni ( igazából muszaly lenne)

Újra elszeretnem kezdeni az ugratástól, hogy győzzem le a félelmemet?



2018. márc. 23. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb akadályokon ügetésből, majd vágtából egy automata lovon. Aztán ha visszaszerezted az önbizalmad az akadály felett, jöhetnek azok a lovak, akiket lovagolni is kell, nem csak megmutatni az akadályt.
2018. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg Cavalettizhetnél ügetés-vágtában
2018. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogyan küzdd le a félelmed? Ugrass. Én egyszerű elvű ember vagyok, nem igazán félek a dolgoktól és semmire sem parázok rá. Néhányszor cavaletti, aztán X. Onnantól izirájder, legalábbis én nem nagyon pepecselnék - de ez én vagyok, a saját vérmérsékletemmel :D
2018. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!