Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek az ugratástól, mit...

Félek az ugratástól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem akarok díjugratni, csak gyakorolni, hogy terepen se essek le. Jól tartom magam ugrásnál, de félek a magsságtól, maximum 85 cm-t mertem eddig ugratni. A lovam tudna többet is, és pályán bent szeretném gyakorolni, mert terepen árkon mindig nagyobbat ugrik, meg ha nem ismeri az akadályt, pl fa, vagy gödör, akkor is túlugorja. Mit csináljak, hogy ne féljek a magasabb akadályoktól se?
2013. aug. 24. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj. Ha a 85 cm megy, gyakorolj akkorán, vagy picit kisebben, és egy idő után majd elkezded "kívánni" a nagyobb akadályokat:) Meg szerintem egy edző, vagy valaki, aki kívülről figyeli az ugrásaidat, hogy azért vmi rossz hiba ne rögzüljön.
2013. aug. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz ,hogy ne ess le,nem az ugrást kell gyakorolnod. Ha van egy biztos ,stabil ülésed,már nem esel le. Másrészről először mindenki fél a magasságtól,az idő elteltével elmúlik a félelem.
2013. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy gyakorolj, szokd. Nyár elején kezdtem el tanulni az ugratást, eleinte a 60 centitől is meg voltam egy kicsit illetődve, de miután már elég sokszor átmentem rajta, rájöttem, hogy nem is olyan félelmetes, sőt elég alacsony. 80 centivel ugyanígy. Két alkalommal megpróbálkoztam a 105 centivel is, először estem, de azért, mert a ló megijedt és megállt az ugrás előtt, szóval nem az hibám volt. Aztán másodjára át is mentünk rajta és nem is vertünk vagy ilyesmi. Furcsa, de néha már az az érzésem, hogy a nagyobb akadályok ugrásánál nagyobb biztonságban érzem magam. Egyszerűen bele kellett jönnöm. Idő kell ehhez, mint minden máshoz is. Csak próbáld meg elterelni a gondolataidat arról, hogy bármi rossz történni fog, mert nem fog, hiszen te magad írtad, hogy jól ugratsz. Az én edzőm azt szokta mondani, hogy mindegy, mekkora az akadály, ugyanúgy kell magadat tartani, ami igaz is. Szerintem kérd meg az oktatódat, hogy rakja a 85 centinél eggyel magasabbra, aztán lovagold meg. Maximum leesel, bár nem hinném, elég ügyes lehetsz. Az eséseket meg már megszoktad, gondolom. Azt is tudom még mondani, hogy ha nincs, akkor szerezz be egy gerincvédőt, hátha az nagyobb biztonságérzetet fog nyújtani. Hajrá, gondolj arra, hogy eleinte mindenki tart egy kicsit tőle, nem te vagy az egyetlen. A legnagyobb díjugratók is kis x-ekkel kezdték először. :)
2013. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rendes a lovam, mert terepen ezerszer estem róla úgy, hogy hisztizett, idomítóedzéseken tragikus amit csinálunk, összevissza rohangál, forog, az a cél, hogy háromnegyed órát éljük túl valahogy, de mikor ugrunk, megérzi, hogy nem vagyok biztos magamban, és sose áll meg az akadály előtt, sose kerüli ki, ha akármilyen rosszul is vezetem rá, átugorja, és segít nekem. Ma nagyon rossz napja volt, hisztis volt végig, ijedezett, rohant, és mikor az edzés végén kiraktak nekem pár akadályt, eléggé féltem, de teljesen jól viselkedett, 95 cm-t is ugrottunk a végén, csak dicsérni tudtam, olyan szépen csinálta. Szerencsém van, hogy ilyen jó lovam van, mert más lóval nem biztos, hogy tudnék így ugrani, de kezdem megérteni amit az edzőm is folyton szajkóz, hogy bízzam rá magam, úgyis átvisz az akadályon. Remélem előbb-utóbb megszokom a magasabb ugrásokat is, és nem fog görcsbe állni a gyomrom, mikor meglátom, hogy emelnek az akadályokon.
2013. aug. 29. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!