Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet a félelmet...

Hogyan lehet a félelmet legyőzni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek saját lova van és nagyon jól lovagol, versenyzik is és nagyon jó helyezéseket ér el. Tavaly látott egy balesetet, ahol már a lovaglás után a hosszú száron lépésben megijedt a ló, megindult, a lovas meg leesett és súlyos következményekkel korházba került. Mióta az ismerősöm ezt az esetet látta, nem mer hosszú szárat adni sétálásnál a lónak. Vágtázik, üget, mindent csinál, de ha sétálni kell nagyon fél, és többször is előfordul, hogy sétánál leszáll.


Hasonló helyzetben van a tereplovaglással is, csak az a különbség, hogy ott még oka sincs a félelemre, hiszen se balesetet nem látott, se vele nem történt terepen semmi rossz, mégis pánikol ha ki kell mennie terepre, pedig már lovagol olyan jól, hogy meg tudja oldani a helyzeteket, hogy például elindul a ló, bakkol, stb.


Versenyekre jár, ott mindent csinál, simán sétál hosszú száron is, csak otthon nem.


Hogy lehetne ezen segíteni?



2013. okt. 5. 11:31
 1/4 Mankesz ***** válasza:
Nem szabad megadnia magát a félelemnek! Én vágtából repültem nagyot, összetörtem a lábam. Visszaültem úgyis, de azóta is be vagyok tojva a vágtától, de akkor is megyek! Utána szuper érzés, hogy nem menekültem el, hanem szembenéztem a félelmeimmel! Tegnap is kint voltam terepen, ráadásul egy idegen lóval, és olyan vágtát nyomtunk, hogy ihaj!:D Szóval, ami még nálam bevált, hogy folyamatosan "résen vagyok" , végig térdtámasz, mindenre fel vagyok készülve. Folyamatosan figyelem a ló jelzéseit is, és azt, hogy nem-e tűnik fel valami, vagy valaki, akitől megijedne a ló.
2013. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akit bővebben érdemel a félelem témája, ezen a fórumon lapozgathat:

[link]

2013. okt. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 N.A.382 válasza:

Mankesz!

Értem mit mondasz,de nem értek veled egyet!Nekem is nem rég volt balesetem,ahol teljesen váratlanul történt a baj.Nem mindig lehet kiszámítani bármennyire is figyelünk oda.Szerintem legyen sokat ló közelben és fokozatosan üljön vissza.Ha ez megy akkor jöhet a terep.Remélem sikerült segítenem.

2013. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mankesz ***** válasza:
Igazad van, természetesen nem lehet felkészülni mindenre!Amúgy meg, mindenkinek magának kell megtalálni a módját, hogy neki mi a legjobb. Ami nálam működik, egyáltalán nem biztos, hogy másnál is. Hiszen különbözőek vagyunk! Remélem, sikerül leküzdenie a félelmeit!
2013. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!