Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti éreztetek félelmet az első...

Ti éreztetek félelmet az első saját ló előtt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
igaz nem saját lovak, csak foglalkozom velük. de azt teljesen egyedül, senki más nem. én ilyenkor is féltem az elején.. mi lesz ha elrontok valamit, mi lesz ha miattam lesántul, vagy netán rosszabb történik.. szerintem ez természetes, hogy félsz valamennyire. :) majd ha megkapod a lovat, összerázódtok, megismeritek jobban egymást akkor már nem lesz gond :)
2013. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Igen,éreztem.Elmentünk megnézni,kipróbálni.A gyomrom görcsölt,a lábaim remegtek de amikor oda értünk minden elmúlt.

Szerintem ez természetes dolog,hiszen az ember nagyon akarja hogy az övé legyen az a csodálatos állat,de még is fél!:)

2013. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem nem í]y érti.

Legalább is én úgy értelmeztem, hogy mielőtt megkapod, félsz, hogy nem leszel elég jó neki, hogy nem lesz jó dolga, hogy elrontod, meg ilyenek.

És ez teljesen természetes, én is éreztem ilyet, de majd elmúlik, hozzászoksz :)

Meg kell szokni, hogy ekkora felelősség van a válladon, de menni fog, és fogsz rontani, nem fogsz mindent tökéletesen csinálni, de a saját hibádból tanulsz! Jó lesz! (Itt nem a saját módú belovaglásra, és ilyenekre gondolok, hanem apróságokra, mint pl: nem jó a lovadnak az olyan anyagú kötőfék, mert kidörzsöli nyáron, míg a másik jó. Meg ilyenek.)

2013. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, a második válaszoló szerintem is máshogy értette. Sok lovat kipróbáltam már, de most megtaláltam az igazit, a második alkalommal lefoglalóztam, és nemsokára hazahozzuk. Kicsit tartok tőle, hogy nem fogom tudni eleget, elég jól lovagolni, meg elrontom, pont ahogy leírtátok. Szerencsére lesz edzőm, meg sok barátom tapasztalt lótartó már, remélem bírni fogom, és jó gazdája leszek a pacinak... :)
2013. szept. 9. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is féltem előtte, bár elég gyorsan lezajlott a vásárlás. Amikor meghoztuk, még félelmetesebb volt minden, a szállítás, amikor az elején lovagoltam (valahogy az, hogy Ő most az én lovam, nem mertem úgy rendesen lovagolni az elején.) Szerencsére edzői segítségem nekem is volt.
2013. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem féltem.

Belovagolatlan, emberekkel alig érintkező lovat vettünk, de amint megláttam, tudtam, hogy nem lesz baj. Én lovagoltam be őt (nem vagyok profi, a barátnőm apukája is segített), én idomítottam. Oké, néha rám tört a görcs, hogy nem fog sikerülni, elrontok valamit, de ez már akkor más kérdés. Mielőtt megvettem volna, egyedül izgatott voltam, és persze - be kell látnom utólag - egy ici-picit féltem is, hogy netán nem a megfelelő lovat választottam, nincs meg köztünk az összhang, utálni fog, hasonlók.:) De ezek eltűntek, mikor levezettem őt az utánfutóról.

2013. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Éreztem. 21 évesen Hollandiában motoroztam, amikor rámlőttek. Az elég ijesztő élmény volt... (Ha a rosszul fogalmazott kérdésed arra vonatkozik, hogy féltem e a saját lovamtól, nem, mert akkor nem vettem volna meg.)
2013. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!