Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit/hogy csináljam vele?

Mit/hogy csináljam vele?

Figyelt kérdés
Mikor lovagolunk a lovardába a lovam hirtelen megáll és a fal felé fordul pár másodpercre, a lábát lecsapja a fejéhez, elindul vágtába,és utánna meg szépen megy tovább. Mit tudnék vele kezdeni?

2018. márc. 26. 21:49
 1/5 anonim válasza:
Légy határozott. Amint megáll a falnál fogd röviden és vidd vissza a járásra. Ha vágtázni akar ülj mélyen és húzd hátra a derekad. Remélem segítettem.
2018. márc. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Edződ ilyenkor hol van?

Mennyire vagy jó lovas? Ha ilyent akár csinálni és megcsinálta, akkor vágtázz tovább addig, míg már nagyon hajtani kell.

De a megelőzés még jobb, mikor érzed, hogy ezt akarja csinálni, rövidebb szárat veszel és határozott csizma-pálca kombóval előre hajtod. Légy előrelátó, pár ilyen után lemond róla.

2018. márc. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mennyire vagy jó lovas?" szerinted ha ilyet megcsinál vele a ló és kérdés mit csináljon akkor? D


Amúgy igen: Pálca,csizma ,intenzív előrehajtás ha kell legyen ott valaki a földrők egy ostorral ..

2018. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából a probléma az, hogy alapvetően nem neki kell megoldani a dolgot, mert feltehetően ez egy iskolaló, ami következetesen mindenkit szivat, akit csak tud - az oktatónak kéne kezelnie, és alapvetően képessé tennie a lovasait is, ha a kérdéses jószág náluk is bejátszana egy ilyen mutatványt. A helyes kérdés csakugyan az, hogy mit mond ilyenkor az oktató, edző? Mert valamit azért csak tán illene...

Ráadásul mivel ez egy edzés, így az sem biztos, hogy pl a vágj alá pálcával kivitelezhető, vagy a hajtsd addig, amíg már nem akar menni - tipikusan azok az edzők, akik megoldást nem tudnak mondani, akadnak ki a leginkább, ha a tanítvány megpróbálja megoldani a helyzetet, lényegében bárhogy, ha ezzel a "lóhoz nyúl".

2018. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Nem akartam kisregényt írni, hogy ha ez és ez vann, akkor mi a teendő, de pótolom. Szóval azért kérdeztem mennyire vagy jó lovas, mert találkozni olyannal, aki nem tud vágtázni,de a ló elviszi. Másrészt ha hiszti van a pálcára , akkor ki tudod-e ülni, kezelni?

A saját lovam munkával büntetem, hagyom menni, de utána még hajtom is, hogy ne legyen máskor kedve (ezt már akkor, ha a nem kívánt cselekmény bekövetkezett). Mint írtam a megelőzés fontosabb, figyelni kell a jelekre.

Ha osztályban lovagolsz, edzői utasításra, akkor viszont neki kell a helyzet megoldását kínálnia, főleg, ha gyakran előfordul. A lovardai lovat neki kell helyre tennie.

A ló olyan, legyen saját vagy iskola, ha unja a banánt, vagy nem vagy elég határozott, akkor bekérdez ilyen dolgokat, ezt pedig határozott lovaglással lehet kezelni. Nem kell agyonütni, csak picit jobban odacsípsz a csizma mellé, hogy nem tetszik a viselkedése. A másik, hogy figyelsz a szármértékre, és akkor időben tudsz reagálni, ha le csapja a fejét.

2018. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!