Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek való lenne nekem...

Szerintetek való lenne nekem egy saját ló?

Figyelt kérdés

Már többször eljátszottam a gondolattal, de most jutottam odáig hogy komolyabban is elgondoljam, de persze még nem nagyon mondtam az edzőmnek mert bizonytalan vagyok.


6 éve lovagolok, rendszeresen, egyenlőre hobbiszerűen, de a távoli jövőben szeretnék díjlovagolni.

Mióta lovagolok rengeteg lovon ültem már, meg tudtam ülni őket mindhárom jármódban.

Jelenleg heti 3-szor járok ki, de természetesen ha saját lovam lenne meg tudnám oldani hogy kijárjak hozzá. Jelenleg a lovardához közel lakunk, bicajjal simán kimegyek, de egy év múlva messzebre költözünk (nem sokkal messzebre). Félek, hogy akkor nem tudnék önállóan kijárni, hiszen még csak 13 éves vagyok..

Egyébként saját bevallásom szerint elég sokat tudok a lovakról, tudom az alapabb lóbetegségeket, azoknak tüneteit, a takarmányozással és a ló körüli egyéb teendőkkel is tisztában vagyok, és nagyjából az oltásokkal, is, de persze ezzel kapcdolatban kikérném az edzőm tanácsát (mint még sok mindenben.)

Szabadidomítást is nem rég kezdtem.

Felszerelésem az már van mindenestől, csak az a baj, hogy fel se rakhaton az ottani lovakra. Meg semmit sem csinálhatok önállóan velük.


Szerintetek nekem már lenne való ló? Ha igen milyen fajta?

Először valami kisebb lóra, esetleg pónira gondoltam, de azok nagyon makacsok, félek, hogy nem tisztelne eléggé,akkor pedig nem lenne elég jó kapcsolatunk.



2018. ápr. 8. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem való lenne neked egy nyelvtankönyv.
2018. ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Első, megragadtad a lényeget...
2018. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
És miből fedeznéd a lótartás költségeit?
2018. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek nekem már lenne való ló? Ha igen milyen fajta?

Először valami kisebb lóra, esetleg pónira gondoltam, de azok nagyon makacsok, félek, hogy nem tisztelne eléggé,akkor pedig nem lenne elég jó kapcsolatunk."


Már csak ennyi alapján sem. Ha nem tudod kivívni a tiszteletét, akkor bármelyik ló a fejedre nő, a legbirkább is.

Alapvetően amúgy én úgy gondolom, hogy fiatal vagy - és ezt nem negatívan értem most, sőt! Hanem, mint lehetőséget, mert most a legkönnyebb tanulni még, és pont ezért ki kell használni, hogy minél több lovon ülhess, minél többet ismerhess meg, tanulj meg kezelni, lereagálni, biztonsággal ellovagolni. Ha mindig egy lovon ülsz, az ilyen értelemben nem fejleszt. Szóval én pár évig nem terveznék saját lóval.

2018. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még várj egy kicsit. Próbálj ki minél több féle lovat. És esetleg kérd meg az edződet hogy ültessen egy kicsit önfejűbb pónira. És légy magabiztos, mert a lovak felismerik ha bátortalan vagy én nem csinálják azt amit te akarsz hogy csináljanak.
2018. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő!

Bocsáss meg ha hibát vétettem a szövegben, gyorsan írtam. Ha ennyiért a kezembe adnál egy nyelvtankönyvet, még nem láttad az internet legjavát. :D Ha csak kritizálni akarsz, ne rajtam tedd meg, menj máshova. Ide sak olyanokat várok, akik tényleg a kérdésemre válszolnak.

Köszönöm.

2018. ápr. 8. 20:47
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem várj vele. Egyrészt mi lesz középsuli alatt, akkor is tudnál ennyit lovazni? A tartásnak van költsége nem is kevés 40-60 ezer/hó, de ebben az edződ nincs benne azt külön kell fizetni, mert ingyen ő se foglalkozik veled.


Megoldás lehet számodra a ló bérlés, a ló a lovardáé viszont csak te foglalkozol vele, ebben szintén nincs benne az edzés. Nem tudom mekkora vagy, de ebben a korban igen is kell a felügyelet, mert egy 160as lovat nem hiszem, hogy rendesen meg tudod pucolni, felnyergelni.

Várj még szerintem 2-3 évet.

2018. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Kedves utolso egy 13 eves lazan lehet 169 centi. En 14 vagyok es 170 centi kb 3 eve siman nyergelek es pucolok. Ez mind csak eronlet hogy mennyire magasra tudom emelni a nyerget.
2018. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is várj még, és egy évig minden hónapban tegyétek/tedd be egy számlára a lótartás alap költségét, kb. 50 ezer forintot. Így egy év alatt még tudsz gondolkodni, meglátod/meglátjátok, hogy rá tudtok-e szánni ennyi pénzt a lótartásra, és összejön vagy a ló ára, vagy az a vésztartalék, amit illik nem várt állatorvosi probléma esetére félretenni.

Ha az egy év után úgy döntötök, hogy ez így mégsem jó, a pénzből elmehettek egy családi nyaralásra, vagy bármi más célra használhatjátok.

2018. ápr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Én megtöröm a sort, szerintem pedig próbáld meg, ha otthon az anyagiak engedik, és a szüleid is támogatják. :) Ha az edződ is támogat, akkor pedig főleg. Elsőre egy idősebb, de még jó erőnlétű lovat választanék, aki nyugodt és megbízható.


Úgy látom, tisztában vagy vele, hogy a ló nem csak arra való, hogy heti 2-3x kijárt és ráülj, látod, hogy betegség felütheti a fejét, hogy rengeteg időt emészt el, ez alapján felkészültnek tűnsz a fiatal korod ellenére is.


Én kellő támogatással a hátam mögött belevágnék. Mindenképpen egyeztess edződdel is, hogy mennyire tudna segíteni neked, akár lóválasztásban is!

2018. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!