Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek való lenne nekem...

Szerintetek való lenne nekem egy saját ló?

Figyelt kérdés

Már többször eljátszottam a gondolattal, de most jutottam odáig hogy komolyabban is elgondoljam, de persze még nem nagyon mondtam az edzőmnek mert bizonytalan vagyok.


6 éve lovagolok, rendszeresen, egyenlőre hobbiszerűen, de a távoli jövőben szeretnék díjlovagolni.

Mióta lovagolok rengeteg lovon ültem már, meg tudtam ülni őket mindhárom jármódban.

Jelenleg heti 3-szor járok ki, de természetesen ha saját lovam lenne meg tudnám oldani hogy kijárjak hozzá. Jelenleg a lovardához közel lakunk, bicajjal simán kimegyek, de egy év múlva messzebre költözünk (nem sokkal messzebre). Félek, hogy akkor nem tudnék önállóan kijárni, hiszen még csak 13 éves vagyok..

Egyébként saját bevallásom szerint elég sokat tudok a lovakról, tudom az alapabb lóbetegségeket, azoknak tüneteit, a takarmányozással és a ló körüli egyéb teendőkkel is tisztában vagyok, és nagyjából az oltásokkal, is, de persze ezzel kapcdolatban kikérném az edzőm tanácsát (mint még sok mindenben.)

Szabadidomítást is nem rég kezdtem.

Felszerelésem az már van mindenestől, csak az a baj, hogy fel se rakhaton az ottani lovakra. Meg semmit sem csinálhatok önállóan velük.


Szerintetek nekem már lenne való ló? Ha igen milyen fajta?

Először valami kisebb lóra, esetleg pónira gondoltam, de azok nagyon makacsok, félek, hogy nem tisztelne eléggé,akkor pedig nem lenne elég jó kapcsolatunk.



2018. ápr. 8. 19:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Én is csatlakozok az utolsóhoz.

Nem szeretném szaporítani a szót, szóval rövid leszek:

Ha van eszed (A fogalmazásodból ítélve inteligens vagy), időd és elszántságod, akkor bármid lehet.

A leírtak alapján értesz is hozzájuk.


És a többieknek egy rövid bemutató magamról (és neked biztató!):

Jelenleg 12 éves vagyok, pár hónap múlva leszek 13.

Van két lovam, és egy, amit én lovagolok.

A lovaim közül az egyik egy 3 éves telivér mén (galopp ló), és egy 12 éves, herélt fél musztáng.

Akit lovagolok az egy 4 éves, magyar ugaroló kanca. 175, 176 és 155 cm magasak.

Mindet én gondozom.


Már előre látom a válaszokat!

12/L

2018. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem való neked ló. Ugye mint írtad, félsz hogy nem tisztelne eléggé. Na, aki saját lovat akar, azt a lovast muszáj, hogy minden ló tisztelje. Ez alap! Ha nem fog respektálni a ló, akkor veszélyessé válik. A lovakat fegyelmezni kell! És úgy látom, hogy te csak a "könnyen kezelhető" lovakat tudod fegyelmezni.

Másik pedig hogy, ha elköltöztök, középiskola meg minden akkor is kifogsz hozzá járni? Kétlem.

Amikor én voltam a te korodban, én is lovat akartam de nem lehetett anyagi helyzet miatt. Aztán középsuliba mentem, annyi dolog zúdult a fejemre... Örülök hogy anno nem lett lovam. És persze tiniként az ember sokat változik, sokat vagyok haverokkal meg járunk szórakozni. Lehet hogy egy- két év múlva már nem is fog érdekelni a ló. Én is járok még lovagolni, szeretem még mindig, de visszagondolva örülök hogy nincs saját lovam

2018. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
17%
Ha van annyi tudásod hogy betudsz lovagolni egy lovat is vagy első bakolásnálnem esel le és birja a pénztálcád miért ne? Csak először olvass sokat a lovakról... szerezz be könyveket stb...
2018. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Én nem értek egyet a legtöbb hozzászólóval.

Aki azt mondja hogy jön a gimi stb annak üzenem:Most fiatal. most van egy kis szabadideje. felnott koraban nem sok lesz:)



szoval szerintem ha a szüleid, és az edződ is támogatja, akkor belevághatnátok, ugyanis a leírtak alapján értesz a lovakhoz.



semmi baj nincs azzal hogy fiatal vagy. én 13 évesen kaptam lovat szintén:)❤

2018. jún. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!