Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló süttetés/chippelés, patkolá...

Ló süttetés/chippelés, patkolás, oltás, vérvétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy felnőtt lovatoknak vérvétele volt mostanában, vagy esetleg van olyan, aki tisztában van az árakkal?


Illetve egy csikó papíroztatása, oltása, chipelése, késöbbiekben a patkolása és minden szükséges vizsgálat ami kell neki, kb mennyibe kerül?


2018. ápr. 24. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A vérvétel ára elsősorban attól függ, hogy az orvos mennyit kér, ha elkér egy tízest a kiszállásra, meg még ötöt a vérvételre, akkor a laborral együtt húsz körül fogsz kijönni, ha az orvos összesen kér egy ötöst, akkor tízből jó eséllyel megvagy - ha FKV és takonykór szűrésről beszélünk, persze. Mert egy DNS tesz pl más kategória, és 20 körül van alsóhangon.


A csikó papírozása meg nagyban függ attól, hogy fajtába sorolt-e, vagy nullás, kell-e neki DNS teszt, akarod-e süttetni, vagy csak chippelni, meg, hogy ha még ennyire fiatal csikó, mi a búbánatnak akarsz rá vasat - 1,5-2 év múlva lehet rá szüksége leghamarabb, HA ezt bármi is indokolja.

2018. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos függ hogy melyik megyébe laksz és hogy a lovad milyen fajta.

Én pont most csináltatom a póniaimnak.

Én Borsod megyében lakom. Hozzánk N. Péter lótenyésztési felügyelő tartozik. Fel kell hívnod a megyédhez kirendelt lóteny. felügyelőt ugyanis ők csinálják ezt mind. Ha van a csikóról valamilyen papírod pl. fedeztetési, születési stb akkor azzal igazolod az anyját így fel lesz tüntetve az útlevélben vagy ha még kicsi és szopik az is igazolja hogy az anyja. Ha nincs semmi ilyen papíro vagy már nagyobb a csikó akkor vér/DNS vizsgálattal lehet csak igazolni a vérvonalat.

Nekünk azt mondta a felügyelő egy pónink hogy mindene meglegyen max 35ezer. Neki helyszinen 21ezret kell kifizetni + kiszállási díj 9ezer. Utána az állatorvos le veszi a vért 3ezer + kiszállási díj majd a lóutlevélt kell ki fizetni plusz posta költség.

Ló azonosítás 5 ezer és az utlevél lekérése 5ezer. De a lóutlevél árai fent van több lovas oldalon is.

Kötelező oltása nincs a lovaknak csak elvárás ha versenyre vagy lovardába akarod vinni. Nálunk a kombinált 7ezer.

Ami a lovaknak kötelező az a lóútlevél/chip/ 3 évenkénti vérvétel.

Patkolás nálunk 7ezertől van.

2018. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sportlónál például nem a tenyésztési felügyelő az illetékes, vagyis nem feltétlenül. Nálunk pl (Hajdú) nem ő volt az illetékes, hanem Soós doki.
2018. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm most csináltattam meg 4 lóra, kb 200 ezer volt összköltségben, szóval kb 50 ezer/ló (azonosítás, chip, vérvétel, fkv vizsgálat, útlevél).
2018. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen.


Első, azért úgy fogalmaztam hogy a csikó későbbiekben történő patkolása, hogy ne felnőtt lóra értsétek, mert nem tudom, hogy van e árkülönbség egy 1-2 éves ló/ egy érettebb, 5-6 éves ló patkolása között. Nem kell ezért megkövezni, ilyennel még nem volt dolgom, azért kérdeztem.

2018. ápr. 26. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Csikót max körmöli az olcsóbb, a patkolás sok mindentől függ, kiszállás, új vasat rakatsz vagy a régit ütteted vissza, 2 vagy 4 lábra, kell e lábfogó ember... Stb
2018. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!