Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanyán tartott ló védelme a...

Tanyán tartott ló védelme a lopástól?

Figyelt kérdés

Háttértörténet: Két lovat akarunk tartani tanyán, a város szélén, tehát nem egy forgalmas helyen. Mivel nem lennénk egész nap ott, ezért aggódom, hogy ellopják őket.

.

Kérdés: Mivel lehetne védekezni ez ellen? Amikről eddig hallottam: mozgásérzékelős kamera, ami felhívja a mobilod; kutyák; villanypásztor, ami érzékeli ha elszakad; riasztó; áram a kerítésbe (bár tudtommal ez illegális); szögesdrót a kerítés fölé.



2018. ápr. 29. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fú, nem egyszerű. Mindenképpen chipet beléjük, vitás kérdésnél (ha megtalálod őket) sokat segíthet. A kamera jól hangzik. Hülye kérdés, de kutyáknak nincs valami nyakörv, ami jelet küld a telefonra, ha kilép a területről? Egyébként kerítés + villanypásztor, kapura lakat, esetleg fizetett szomszéd...
2018. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


esetleg ilyen biztonsági cég, itt fel van sorolva néhány

2018. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A chip amúgy is kötelező, de amúgy nem nehéz sajna tönkrevágni. Mindenesetre én óva intelek a túlzott, hivalkodó biztonságtól, hacsak nem több milliós jószágokat akarsz tartani. Mert minél látványosabban véded, annál inkább azt üzened, hogy igen, igen, ezeknek itt biza van értéke, jó biznisz elvinni őket - sajna ilyen az emberi gondolkodás.


Egyébként, ha már chip, esetleg ha lehetséges GPS jeladóval ,vagy bármivel ellátott chipet tenni rájuk - ha nem is beültetni, de bárhogy rajtuk tartani -, az is jó ötlet lehet.

2018. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!

Én csak olyan nyakörvet ismerek ami megrázza a kutyàt, ha kimegy a területről. Viszont az nem hiszem, hogy jelezne + nem tenném ki a kutyákat ilyennek.

A szomszéddal már beszéltem, de ő is csak délutánonként jön ki pàr órára. Ez is több mint a semmi, mert minden nap kimegy (természetesen mi is ki fogunk az állatok miatt) és legalább látják az emberek, hogy van mozgás arrafelé.

A feltűnő biztonsági rendszeres témába még nem is gondoltam bele. Majd megpróbálom “elrejteni” a kamerákat. A “Kamerával megfigyelt terület” és a “Kutyával őrzött terület” tábla egyébként kötelező ilyen helyen?

2018. ápr. 30. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Papírja, sütése/chipje legyen amivel igazolod, hogy a tiéd. Zárt udvar, meg egy komondor.
2018. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tedd ki a táblákat - a kutyás mindenképp kell (hogy ne panaszkodjon akinek lyukas lesz a gatyája) és a kamerás is jó ötlet.


Az még nem túlzás, bármilyen lovat lehet kamerával megfigyelni, nem csak a versenylovakat :)

2018. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mekkora területet kellene belátni a kameráknak? És milyen a közbiztonság felétek?


Én tanyán élek, napközben nem vagyok itthon, de még sose próbáltak bejönni, vagy elvinni bármit. Egy lovat meg nem is egyszerű. Ahhoz egy nagyobb autó+lószállító utánfutó kell.

Szerintem már a legtöbb település körbe van véve kanerákkal, úgyhogy nem igazán lehet már észrevétlen egy lószállító.

Nekem van 2 kutyám, drótkerítés, villanypásztor és kamerák. A kamerák emailt küldenek, ha mozgást érzékelnek.

Én úgy gondolom, hogy ennyi elég.

De van olyan ismerősöm, aki tanyán tartja az állatait, kb. 20 millió értékben, de nem ott lakik, éjszaka nincs kint senki, és semmi védelem nincs, csak egy villanypásztor, hogy ne kóboroljanak el.

Eddig nem vittek el semmit tőle.

Szerintem nagyon kicsi az esély arra, hogy valaki épp lovat akarjon lopni.

Egy nyaralót hamarabb kifosztanak, és autót is hamarabb lopnak.

2018. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

2-3000m2-en lesznek az állatok.

Azon a soron ahol a mi tanyánk van régebben nagyon sok betörés és lopás volt. Azt mondják ma már sokat járnak arra a polgárőrök így ez megszűnt. Viszont nem tudom ez mennyire igaz.

2018. máj. 7. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!