Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Muszáj, hogy a lovam mellett...

Muszáj, hogy a lovam mellett legyen egy másik állat is?

Figyelt kérdés
Hamarosan veszek egy lovat, és sok helyen azt olvastam, hogy mindenképpen kell mellé valami nagyobb testű állat, pl másik ló, póni, kecske. Nekem két macskám van, nem tudom, egy ló mennyire örülne nekik, de másik állat eltartására már nem lenne pénzem. Olyan környékre költözöm, ahol más lovasok is lesznek. Ha velük találkozom naponta/kétnaponta, és együtt lovagolunk, az elég az én pacim boldogságához?

2018. máj. 2. 00:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én lovam a kivétel. Szegénykém rémese antiszociális. A szomszédunkban is vannak lovak, velük próbáltuk összengedni, de rettenetesen nagy bunyó volt belőle és ez nem az a rangsorvita, hogy összezördülnek 2x 3x és utána nyugi van, hanem konkrétan ment a másik két ló után a 1,5 hektáros legelőn és terrorizálta őket. Nem egyszer nem kétszer próbáltuk meg, de egyszerűen nem marad meg senkivel. Így leválasztva élnek, van egy közös oldala a két legelőnek így össze tudnak szagolni. Néha odaböhög nekik, de elvan magának.

Szerencsére nem szívbajos jószág, bárhova elmegyek vele egyedül is, bárhol kiköthetem, nem vergődik, nem hisztizik, ha többen túrázunk gond nélkül elmegyek vele másik irányba. Ő ilyen, de mondom elég kivételes jószág a fajtársaihoz képest.


Viszont a legtöbb ló ménesben érzi jól magát,fajtársakkal körbevéve, így szerintem is a bértartás a legjobb ötlet, viszont nagyon nézd meg milyen helyre viszed a lovat, mert sajnos sokszor egy vagyon kérnek, de a szolgáltatás csapnivaló.

2018. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy látja őket, és össze tudnak szagolni 0-24, máris sokat jelent ahhoz képest, hogy semmi.

Másik kérdés, hogy az összeszoktatás néha tényleg macerás, plusz a rangsorvita néha nem rendeződik le túl egyszerűen és gyorsan, sőt - ilyenkor tényleg célszerű közbelépni.


Időnként amúgy vannak antiszociális lovak, viszont azt tudni kell, hogy ezek elenyészően ritkák - sőt, a vad ménesekben a ménesi összetartást romboló lovak ellen fordul maga a ménes is, elkergetik, vagy akár meg is ölik a beilleszkedni képtelen, a többi ló összetartására is káros példányokat.

2018. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!