Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sok helyen miért nincs divatba...

Sok helyen miért nincs divatba a lófürdetés?

Figyelt kérdés
Nézem ,egyes helyeken munka után rajta hagyják a rászáradt sót a lovakon ,kantárt letépik azt kikurják a karámba vagy a bokszba. Már tényleg ennyire a minimum szintet sem üti meg a lovastársadalom?
2018. máj. 5. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az izzadt lovat én sem fürdetem meg soha. Sőt, leveszek róla mindent, és kikúrom a karámba... Hempereg, stb, megszárad nyereghelyen is, stb. Aztán majd utána esetleg lehet fürdetni. De mondjuk nem fürdetem minden nap, akkor se, ha esetleg minden nap megizzad.
2018. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Komolyabban fürdetni (sampon, sikálás, stb) én is csak verseny előtt szoktam a népet. De mikor meleg van, munka után megejtünk egy gyors öblítést, sőt, ha karámban megizzadnak, utána is. Tavasszal-ősszel is legalább a farka alatt-lábai között... Egyébként meg száradás, és egy jó alapos kefélés. Tiszta vízzel nem testi tönkre az ember a bőrük ph-ját, de én mindig úgy vagyok vele, hogy nekem is jól esik a zuhany akkor is, ha nem vagyok effektíve koszos, csak megizzadtam. Ahogy látom, ők is nyugodtabban elvannak, jobban érzik magukat. Pl elég sok ló van, aki egyébként nem szívesen megy be a patamosóba, de 40 fokban meg kifele nem akaródzik jönni.
2018. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam egy olcsóbb helyen... A lovakat nem tisztították le, ahogy mondod, ki...ták a karámba, sósan, izzadtan, ahogy voltak. Én persze mondtam, hogy kicsit lekefélem, kiszedem a patájából a sok cuccot, mondták, hogy ja nem kell, pár óra múlva úgyis megy futni megint. Többet nem is mentem. Sokan vannak, akik eldicsekednek másoknak, hogy nekik van lovuk, ugratni járnak vele, stb, de a valóságban meg egy olcsó szar helyen van a lovuk, ott áll egész nap egy helyben, bokáig elmerül a szarban, a tisztes gazda meg kimegy heti 2x, lovagol 1 órát, aztán sósan otthagyja a lovát még egy hétig...
2018. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első te is egy igénytelen "lovas" vagy akinek a ló csak egy eszköz.
2018. máj. 5. 16:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Legnagyobb igénytelenség amikor a 2 napis nyereghely rajta a lovon.
2018. máj. 5. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Ki a franc írta és hol, hogy több napos nyereghely lenne a lovon? Gratulálok, te is csak anyázni jöttél, mindegy, kit és miért.
2018. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Én se fürdetem mindig. Ma is munka után mindkét lovamat lesétáltattam, míg nem lett száraz, lehűtöttem a lábakat, átkeféltem, hogy ne legyen nyereghelyes, aztán mentek a fellocsolt karámba,hogy ne porozzon a nagy szélben és jól bepanírozták magukat, kb 5 perc után úgy néztek ki, mint akinek nincs gazdája. De legalább boldogok.
2018. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, jó, átfogalmazom a kérdést a kérdező helyett, mert nagy a félreértés: Miért nem gondoskodnak sokan a lóról a munka után? Pl kefélés, fürdetés, patakaparás...
2018. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!