Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekem úgy tűnik, hogy az év...

Nekem úgy tűnik, hogy az év végére divatba jött itt a bipoláris zavar. Azoktól kérdem akik öndiagnózist állítanak fel. Minek nektek BNO kód? Vagy még nincs? Kérjetek karácsonyra!

Figyelt kérdés

2017. dec. 23. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Neked sincs túl jó napod,hallod... Mit gondolsz, hány kezeletlen lelkibeteg lehet? Akik nem mernek, nem képesek orvoshoz menni, félnek tőle, nincs rá pénz, nem meri megmondani anyunak/apunak... Az a szomorú, hogy nincs rá egyszerűbb és normálisabb lehetőség, hogy könnyebben diagnózishoz jussanak. Akkor nem itt a gyakorin kérdezősködnének.
2017. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
év elején még a pózer skizofrénkedés volt a nyerő.
2017. dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vannak ingyenes és jó helyek. Ettől függetlenül divat most a bipoláris betegség. Előző évben a favorit más volt.
2017. dec. 23. 19:16
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Én voltam pszichiátrián, és ott rajtam kívül mindenki szinte bipoláris volt. Már én éreztem szharul magam, hogy így kilógok a sorból...


Nekik volt nyilván diagnózisuk, szóval tényleg sokan lehetnek a valódi betegek is...

2017. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze, sok a valódi beteg, de most nem erről van szó.
2017. dec. 23. 19:52
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Minek? Azért hogy egy betegség mögé bújva ne kelljen felelősséget vállalni az életükért. Semmi másért. Van mire hivatkozni, meg magát nyugtatni hogy indokolt gyógyszert zabálni/otthon ülni/ sajnálatot kikènyszeríteni... Természetesen semmi gondom a valóban mentális beteg emberekkel, de pont az a baj hogy ez nem egy divat vagy egy hobbi és az ilyen ostobán nyavajgó emberek miatt születtek új, kategorizáló megítélések a pszichés gondokkal küzdőkkel szemben. Ezért bagatellizálja el a környezet a valós válsághelyzeteket.
2017. dec. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2017. dec. 23. 21:24
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Aki gyógyszert zabál, annak már diagnózisa is kell hogy legyen.
2017. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kimegy egy piacra és megveszi a szegény idős emberektől!
2017. dec. 23. 21:47
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit utána olvas a neten, elmegy az orvoshoz, a pszichiáternèl eltöltött max 10 perc alatt felsorolja a tüneteket és meg is van a recept, és akkor a magukat szakorvosnak képzelő háziorvosról nem is beszéltünk. Persze Magyarországon nincs fekete piac... ne álltassuk már magunkat, amire kereslet van arra kínálat is lesz mindig. Akármilyen törvényt hoznak.

Egyébként sikerült megint a válaszom egy részletét kiragadni, nem hinném hogy a gyógyszerzabálás lenne a fő mondanivalója.

Számomra felfoghatatlan, miért okoz egyes embereknek örömet, hogy kap egy papírt arról hogy ő igenis beteg. Ettől mi változik?

Akkor is azt gondolom hogy semmi több nincs mögötte mint önsajnálat, vagy divat vagy pedig szimpla emberi butaság.

A gond az hogy egy gimiben kb 30-an játszanak lelki beteget, majd a végén azt hagyják figyelmen kívül aki kiugrik az ablakon, mert ezek a betegségek valóban léteznek.

2017. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!