Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy aki lovat tart, az egyből milliomos, és sznobságból tart?

Figyelt kérdés
Igen, drága egy ló, de attol, h valaki lovagol, és van saját lova, attol meg nem biztos h gazdag is, vagyis kell hozzá bizonyos anyagi keret, de azért nem havi többszáz ezret visznel egy ló. Mégis sokan azt gondolják.
2018. máj. 9. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd azt, aki azzal vádol hogy tízezresekben fürdesz, illetve próbáld kívülről szemlélni a dolgot. Egy jól belovagolt ló 5-600 ezernél kezdődik. Egy jó használt nyereg alaphangon 80000. Havonta kb 30e otthon a tartás, oltások, féreghajás, körmölés vagy patkolás. Nagyobb állatorvosi költség félmillió vagy afelett is lehet. Urambocsá' ha nem otthon tartod akkor 50000 vagy több ugye havonta a bértartás... Most ezt meséld el átlagembernek, hogy te ennyit költesz a hobbidra. Ez nagyon nem kevés pénz, és ekkor még csak átlag hobbilovasról beszéltem. Na de az aki szeret versenyezni és akár behozatja külföldről a többmilliós sportlovat? Vagy megveszi itthon, mindegy. Sok ilyen is van. A magam részéről sok sznob lótartóval találkoztam már, beképzelt edző aki leszólja más tanítványait csak azért mert jobban fejlődnek mint nála, kis csitri akiben nincs alázat és félévente elfogyaszt egy fentebb említett árkategóriájú paripát...nem ócsárolni akarok senkit de lássuk azért be hogy ez, sok más hobbihoz viszonyítva drága mulatság és sok olyan lovas van aki szeret villogni a pénzével.
2018. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ebben igazad van, viszont vannak normális lovasok is, akik nem villognak azzal, ha esetleg tobb penzuk van mint egy atlag embernek, es megtehetik, h lovuk legyen. En pl. 5évesen kezdtem el lovagolni, de nem voltak olyan anyagi körülményeink, h livat kapjak, mikor olyan lett a helyzetunk, h 10evesen kapjak egy lovat, sem vágtunk fel vele soha, mégis megkaptuk, h Anyuci Apuci a seggem alá tolta a lovat, igen, tőlük kaptam, de tudták, milyen nagy álmom, és megtehettük, hogy vegyenek egy lovat, és eltudjuk tartani, mégsem vagyunk sznobok. Sajnos vannak akik ilyenek, mint ahogy te is irtad, de sajnos sok ember előítéletes is. :/
2018. máj. 9. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Igen,nem mindenki sznob de azért valjuk be a lovazás a sznobizmusra épül. Átlag lovardában normális emberek vannak de a 80-100 ezres helyeken ritka a normális ,nem lenéző,rongyrázó ember. Lovasoknak 2 külön csoportja van 1: a sznob csőcselék akik más verejtékén élnek

2: és valóban van aki 200-250 ezres havi jövedelemből el van egy szerényebb helyen és nem sznob.

2018. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek mindenhol vannak, nem könnyű de meg kell tanulni az ilyet lerázni magadról. Én 12 évesen kaptam az első lovat, ugyanúgy ahogy te megkaptam én is a pofámba hogy persze, mert mi mindent megengedhetünk magunknak miközben ez egyáltalán nem így volt. De amúgy ez nem csak a lovaglással van így, ha van egy jobb autód, egy igényes táskád, szép ékszered vagy esetleg az átlagnál jobb környéken laksz az emberek már le fogják vonni maguknak a következtetést. Szomorú, de komolyan mondom, sokan abból táplálkoznak hogy mások életéről beszélnek és utálkoznak, ha valakinek jobban megy, mint nekik. Fontos, hogy az ember tartson időnként önvizsgálatot hogy ne essen ebbe a hibába, hanem ki tudjon tartani a saját (remélhetőleg korrekt) értékrendje mellett és tegye a dolgát a cél érdekében.
2018. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerinted mit jelent az ha valaki milliomos?


Azt, hogy a likviditása, ingóságai és ingatlanja értékének az összege eléri az 1 millió forintot. Magyarul a magyar lakosság 95%a valószínűleg milliomos.


A milliomos nem gazdag. Ez más pénznemekben pl.: Euró, Dollár már jónak számít, ezért ez a "milliomosok gazdagok" féle gondolkodás az USAban megállja a helyét.


Amúgy ha van saját lovad, akkor a magyar átlaghoz jó a családod anyagi helyzete. A minimálbéres bolti eladónak a 10 milliós Ford Mondeó tulaj is gazdag, pedig az csak egy középkategóriás autó...

2018. jún. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!