Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljunk a rengeteg...

Mit csináljunk a rengeteg szúnyoggal a lovunk boxában?

Figyelt kérdés
az egész plafon tele van a szúnyogokkal és nagyon aggódok hogy agyoncsipkedik szegénykémet, mit lehet csinálni ellenük,,?? és mégegy kérdés: ha kivisszük a lovunkat egyböl belepik a legyek , mit használjunk ellenük,mert szinte már ki sem akar menni Cukor?? fogunk venni lovakra való légyriasztót de nemhiszem hogy az sokat ér tipp???
2010. jún. 14. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
van ilyen por amit fel kell higitani jópár littyó vizzel és azzal locsoljátok be az istállót. nem kerül sokba és a takarmány boltokban is lehet kapni ilyet.
2010. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legyek a tisztitószer szagát talán nem szeretik, emiatt talán többször le kellene mosni a lovat valamilyen semleges anyaggal.Ebben a melegben biztosan örülne egy frissitő fürdésnek és talán a szúnyogok sem szeretnék annyira. Nem tudom, az ecet szagát mennyire birják a szúnyogok?
2010. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az ecet csak annyit ért, hogy fényesebb lett tőle a szőre, a szúnyog ugyanúgy jött. A lovat Neostomosan oldattal mosd le (nálunk bevált) 1:400hoz hígítással. Az istállót permetezzétek be az állatra nem káros szúnyogirtóval/riasztóval, erről állatpatikában, gazdaboltban érdeklődhettek.
2010. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi ecetes és élesztős oldattal kenjük őket. mind a kettő hatásos volt nekünk eddig.
2010. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy tipp:

a lovastáborban a maszek lovaknak folyton olyan szaguk van mint az én szúnyogéslégyriasztóm. Én is kíváncsi voltam, hogy használ-e: így minden lovat kicsit megszagoltam és amelyiknek a leggyengébb rovarirtó szag volt, figyeltem egy ideig. Egyáltalán nem csapkodott és harapdálta magát, és egy szúnyogot sem láttam a közelében. Szóval szerintem használ.:) Jó neked, hogy van lovad.

2010. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a fokhagyma vált be, minden este kapnak egy kicsit ledarálva a zabba, messzire elkerülik őket a szúnyogok és kinn a legyek is.
2010. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia szerintem a lovakra valo rovarirto jo legalább is nekem be vált
2010. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Légytakarót vettem a lovamra, és szerencsére jól viseli ( előtte nagyon érzékeny volt a bőre mindenféle csípésre)
2010. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!