Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Dupla vagy az 1 takaró hívei...

Dupla vagy az 1 takaró hívei vagytok inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy ti télen hogyan szoktátok takarózni a lovatokat? duplán azaz: 1 polár és arra egy vastagabb esőtakaró vagy 1 vastag vízálló takaró? És olyan válaszokat nem kérek h felesleges meg ilyenek az én lovam olyan fajta h nem igen nő a szőre... rendes válaszokat előre is köszönöm :)



2018. máj. 15. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez pl elég jó:"Vízálló Bélelt Tattini karám takaró."
2018. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a kettő nem praktikus, mert el tud csúszni egymáshoz képest, eleve macerásabb ráadni, stb.

Persze másfelől minél többféle töltősúlyú takaród van, annál inkább tudod variálni pl az időjárás függvényében, hogy mit raksz rá.


Olyan fajtáról mondjuk én nem hallottam, amelyiknek nem nő a szőre, max olyat, amelyik öreg, beteg, vagy nyírva van, bár a kérdés szempontjából ez lényegtelen, de ha konkrétan nem nő neki normálisan meg, azt ki kell vizsgáltatni szerintem, mert valamilyen hiánybetegség állhat a dolog hátterében.

2018. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

eg quarterem van nyílvánvalóan valamennyire nő a szőre de annyira nem h télen a minuszokba ne fázzon...takaróm már van pontosítva ma megyünk el érte és tudom h a takarónak most nincs itt a szezonja de ilyenkor ólcsóbb és szerintem jobb előre tudni h hogyan fogod takarózni...


még 1 kérdés mikortól ajánlott elkezdeni takarózni: pl. ősz elején közepén

2018. máj. 16. 07:10
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Időjárás függvényében kell elkezdeni takarózni. Nem lehet úgy belőni, hogy ősz elején vagy közepén.

Amúgy meg egy egészséges lovat nem kell takarni. Meg hogyha most hozod csak el, akkor miből gondolod, hogy nem növeszt szőrt? Nem is ismered...

2018. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

4.es a takarót hozza most....

Ha istállózva volt eddig folyamat, meg takarózták. Akkor meg kell, mert ahhoz van szokva

2018. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mi arra tippeltünk h mielött megvettük(szeptemberben) biztosan takarózták mert semmi baja a takaróval nem is fél tőle meg látszik azért egy lovon h hozzá van szokva ahoz h takarózzák
2018. máj. 16. 19:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Tulajt szerintem keresd meg és kérdezz rá.Mondjuk már mikor hoztad tőle, mondania kellett volna, de jobb, ha beszélsz vele, persze, ha normális az ember, el fogja mondani.
2018. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek is quarter pacija van. Ők ridegtartásban helyezik el a lovakat. Az a ló elég szép bundát növesztett magának télre. De ez egyén függő. Figyelembe kell venni,hogy mihez vannak szokva. Az ő lovaik szétrugdossák az istállót ha bezárják őket. Megszokták hogy kint vannak (:
2018. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kezded el takarózni, meg lenyírni ősszel, növeszteni fog szőrt magától, ha nincs baja. Akkor is, ha lepontoztok.


Ha meg baja van, vagy lenyírod, stb, akkor nyilván takarni kell.

2018. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9.kommentelő


semmi baja makk egészséges tavaly nem takaróztuk annyira viszont mégse nőtt meg a szőre h kellőképpen melegen tartsa magát...és egyébként vannak olyan fajták pl.angol telivér akiknek nem nő a szőrük a fajta miadt

2018. máj. 16. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!