Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Debrecen környékén lovasedzői...

Debrecen környékén lovasedzői képzés?

Figyelt kérdés
2018 szeptemberében kezdenék el egy lovasedzői képzést Debrecen környékén. Van valakinek ötelete,tapasztalata illetve információja?
2018. máj. 18. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm most csinálja Debrecenben, de fizetős, kb 300ba jön ki, de majd mgkérdem.
2018. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. máj. 18. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen képzés tudtommal csak fizetős van, edzői is és oktatói is. Időnként szokott indulni Debrecenben, de a képzést indítónál kell érdeklődni, mikor indul a következő tanfolyam, mert az közel sem biztos, hogy épp szeptemberben, épp ott... Lehet az augusztus is, meg november, stb.
2018. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem is megvan az edzői papírom, de én iskolarendszerben csináltam 2 év alatt (1 év elmélet, 1év gyak) és így nem kellett fizetnem érte, viszont már nem nagyon indítanak ilyen képzést.


Amúgy egy ilyen "tanfolyamtól" nem várj sokat, általában amik most indulnak 6-7 hónap alatt lezavarják, és van kemény 6-7 alkalom gyakorlat, ami baromi kevés. Sokszor nem nézik a lovastudást se, ha fent maradsz már elég, viszont itt nemcsak lovas tárgyak vannak.

Amiből szakvizsga áll: gimnasztika, anatómia, edzéselmélet (ez minden csak nem lovas!), meg gyakorlatból van lovaglás, ha szerencsés vagy edzésvezetés

Nekünk egy éves edzéstervet is csinálni kellett, ami amolyan "szakdolgozatféleség", ha nem láttál még ilyet és nincs aki segítsen, akkor nem egyszerű feladat.

Emellett van még sportpszicho, gazdaságtan, szervezés...


Oktatás általában hétvégén van és erre mind van 6-7 hónap.

Ha jó szakmai oktatót fogsz, akkor tanulhatsz új dolgokat, de amúgy sok pluszt nem ad, csak papírt, ahhoz képest elég drágán.

Jah és a poén: pont hogy a lovasoktatás/edzés rész volt a legkevesebb....

2018. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!