Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, hogy "Megakaszt...

Mit jelent az, hogy "Megakasztod a lovat"?

Figyelt kérdés

Ahova járok lovardába, vannak "nagyobbak", versenyzők, akiknek vannak edzéseik. Múltkor csak kíváncsiságból beültünk egy díjugrató edzésre (én még csak tanulok lovagolni, lépésben és ügetésben most kezdek szabadon dolgozni, eddig futószáron voltam), és az edző azt mondta, hogy "Figyelj oda, mert megint megakasztottad a lovat!" Mit jelent ez? Mit csinált a lovas és mire reagált és hogyan a ló (nincs nagy tudásom még a témában, de én nem igen láttam semmi extrát, a ló ugrott és mentek tovább)

Köszi a válaszokat előre is! :)



2018. máj. 21. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, visszavett a tempóból, első sorban zabla meghúzással, ami feleleges volt. Végül is az is időre (is) megy, szóval ez hiba.
2018. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szárát lehet finoman meghúzta, meg tartotta, mikor nem kellett volna, így a ló kiesik egy pillanatra a ritmusból. Ez egy ugrás előtt akár verőhibát vagy akár megtorpanást is jelenthet. De ha elkezdesz szabadon ügetni te is fogod tapasztalni. Ha nem fix a kezed, egy bizonytalanabb pillanatban belefogsz a ló szájába, akkor vissza fog esni, mert megakasztod.
2018. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy felesleges segítséggel kiejti a lovat a felvett tempóból/ritmusból. Jelen esetben.
2018. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már értem! :) Ment a zöld!
2018. máj. 21. 20:17
 5/6 anonim válasza:
Magyarul...Ha akadályt ugrik valaki ahoz kell egy kézmozdulat is. Először is ki kell emelkedni és a SZÁRAT A LÓNYAKA MELLETT egy kicsit lefelé kell engedni (kétoldalról csúsztatni a kezet) de gondolom az a valaki aki ugrott elvesztette sz egyensúlyát és hogy ne essen hátra belekapaszkodott a szárba és meghúzta azaz visszahúzta a lovat. Remélem nem nagyon szaknyelven fogalmaztam. :D
2018. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Értem, hogy mit mondasz! :)

Nekem, még kezdőnek, ez egyáltalán nem volt feltűnő, de legközelebb már tudom, hogy mit kell ilyenkor figyelnem! :) És így végiggondolva, valóban, ez nem csak egy "ugró hiba" lehet, akár simán egy ügetés során is megtörténhet, jó tudni, hogy erre is figyelni kell, mert ezt az oktatóm még nem mondta, pedig nagyon jó abban, amit csinál. :)

2018. máj. 30. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!