Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van ennyi papír nélküli...

Miért van ennyi papír nélküli ló meg zugcsikó?

Figyelt kérdés
Mindenki hülye ebben az országban? 400-600 ezer forintért árulnak olyan lovakat aminek papírja sincs. Az ilyen nem ér 200 nál többet,útlevél nélkül a kapun nem vihetem ki,mégis egy csomó ilyen zuglovat árulnak rossz lábállással ,belovagolatlanul egy vagyonért. Siralmas itt a lóállomány.
2018. jún. 16. 07:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Sütés,chip nélküli lovat akartak eladni 650 ezer forintért. Szerintem itt betegek a emberek.
2018. jún. 16. 07:29
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondasz valamit. Jól el szoktam képedni hogy mikért tudnak elkérni lovasok.-on 600, 800 ezret de akár egymillió felett is. Ismeretlen származású, nyers 5 éves miért 500 ezer? Csak azért mert jó szándékú, az unoka ügyesen tudja simogatni? Összességében azt látni hogy nagyon felmentek a lóárak. "Jól belovagolt" címen árulnak nem egy lovat amin látszik a képen, hogy beejtett háttal megy, feje az égben - zablával nulla befolyás. Kérdésedre válaszolva: nem tudom, mi történt. Annyit tudok tippelni hogy többen kezdenek el lovazni hozzá nem értéssel, háttértudás megléte nélkül.
2018. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ugyanazért, ami miatt keletje van a törzskönyv nélküli kutyáknak, csak itt nagyban csinálják. Fedeztetik a kancát, a csikót meg úgy is el tudják adni, gondolják ők.
2018. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet minden lónak törzskönyve.Mint a kutyáknál,egy család lusta elvinni kutyáját egy párezer forintos ivartalanításra,(a kölykök felnevelésének költségeihez képest márezer forint)és utána bosszankodnak,hogy születtek kölykök,amiken viszont túl kéne adni.Hát,ha már megszülettek,aķkor legyen belőle egy kis haszon.


Arról nem is beszélve,hogy ugye a kiscsikók ,,aaanyira aranyosak''.Utána jönnek csak rá,hogy a cuki kiscsikó felnőtt,és csak foglalja a helyet.

2018. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen,nevetséges egyes embereknek a belovagolt ló = elindul,megáll és máris egy 200-300 ezres hobbilóért elkér a pénzéhes paraszt 500-600 ezret. Egyébként a lovasok.hun kimondottan sok a túlárazott selejt . A jófogáson ,fb csoportokban realisabbak az árak csak ott meg 80%-a cigány. Valaki ezeken kívül tud ajánlani rendes oldalt ?
2018. jún. 16. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Nem kell lehurrogni, ez egyéni vélemény!


De a szegényebb emberekre helyzetére is gondoljatok. Én is ismerek olyat, akinek van 2 lova, az egyiket pocakosan vette, náluk született a csikó, és nincs besütve se belovagolva. Főleg mezőgazdasági munkára használja őket, ott már az unoka ügyesen dolgozik velük.

Nincs elrontva semelyik abszolút. Sütés és papírok a csikónak nincs, mert tudtommal olyan anyagi helyzetben vannak azóta is, hogy..

Ha elakarná adni őket, akkor próbálná ennyiért a megélhetése miatt

2018. jún. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem hogy vannak papír nélküli csikók, ezzel nincs semmi bajom. De akárki akármilyen megélhetési helyzetben van, a sz*rt ne akarja arany áron mérni, már bocsánat. Az a ló attól sem fog többet érni 200-300ezernél, ha 800ezerért hirdeti. És ez kb csalásnak minősül, meg pofátlanságnak. Mi se vagyunk a legjobb anyagi helyzetben, és nagyon szívesen tartanék egy lovat, mégse tartok pont ebből az indokból. A ló nem szereti a "szegény szagot", ha valaki nem tudja tartani ne tartson, ne pedig tenyéssze hogy utána félmillióért árulja a párszázezres csikót. Ezt nem tudom akkor se megérteni.
2018. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is eléggé fel vagyok háborodva a lóárakon.

2005 óta minden lóra kötelező lóútlevelet kiváltani, akár nullás, akár nem. Ezt nem extraként kéne megemlíteni és áremelő tényezőként kezelni. Ma egy korrektül belovagolt ló 6-700ezertől kezdődik. Ha már látott akadályt is, akkor 1 millió. Kb 10 éve ennyi egy papíros fríz vagy egy aktívan versenyző közepes teljesítményű ló ára volt. Ma egy fríz jellegeket mutatóért is simán elkérnek egymilliót,de a sok hülye meg is adja, így miért is kérjen kevesebbet?


Összereszteni két lovat még a hülye is tud, viszont abba nem gondolnak bele, hogy a házi szaporítás nem éri meg. Lehet a csődör ingyér van, de az a csikó 2-3 évig eszik, oltani, féreghajtani, körmölni kell, mire hadra fogható, na és a tenyészértéke a keletkező lónak az ismeretlen szülők miatt kb 0, emellett megevett kb 600 ezer Ft-ot, ezért ők is ennyi pénzért igyekeznek megszabadulni tőle. A sok hozzá nem értő meg simán megveszi.


Legszívesebben bevezetném kutyáknál, macskáknál a kötelező ivartalanítást, lovaknál a herélést. Így talán nem lenne ekkora túlszporulat, zugcsődör. Csakis ismert felmenőkkel (nem kikötés,hogy tisztavérű legyen) rendelkező lovakat lehessen tenyésztésbe bevonni.

2018. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen,itt csak szaporítás zajlik nem tenyésztés,nevetséges mikor egy szaros welsh meg mindenféle képzetlen hintaló fent van millióért csak azért mert egyszer volt bólyakerülgető versenyen..



#6 ez az egyéni magánügy,ha én szegény vagy ,van egy 200-300 at érő lovam.akkor áruljam 1 millióért? Úgyse veszi meg aki normális ennyiért. Ez a baj,a primitív szarrágó magyar ezen akar meggazdagodni. Vesz egy lovat 200 ért a vágó elől szinte és 800 ért árulja utána. Papír nélkül egy versenyre nem lehet elmenni vele,neharagudj én meg nem szántani meg kocsmába járni akarok a lóval ,ennyi pénzért meg már L-M IG kézett lovat is kapni. Egy hobbiló 300-400 nál nem ér többet.

2018. jún. 18. 06:27
 10/10 apababa ***** válasza:
Minden annyit ér, amennyiért megveszik.
2018. júl. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!