Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem lóbarátabb a...

Csak szerintem lóbarátabb a western lovaglás?

Figyelt kérdés

A nyereg jobban eloszlatja a súlyt mint az angol,a kantár laza, nem ugráltatják a lovakat akadályok fölött,mert a lovak ugye nem ugrásra vannak teremtve,hanem furásra.A westernben cutting,hordókerülés,reining van,egyikben sem látszik,hogy a ló ne élvezné amit csinál.Nekem az angol stílus keményebbnek tűnik,és néha átmennek azon a határon,amikor a ló jól érzi magát.

Nektek mi a véleményetek?



2018. jún. 16. 14:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%
Jólvan akkor lovacskázz westerbe ott minden rózsaszín lufi,előtte megkérdezik a lovat akar -e dolgozni ha nemet mond nem ülnek fel rá. Demagóg,közhelyes felfogasod van..
2018. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
79%
Hülye meg azért vagy mert leszólsz olyanokat,kritizálsz akik lovagolnak veled ellentétben aki csak a fotelből okoskodik.
2018. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Angolban is és westernben is tanultam lovagolni. Azért látod durvábbnak az angolt, mert népszerűbb is, rengeteg korcs divat érte el mindkét stílust. Amíg pedig nem lovagoltál, hátrább az agarakkal, jó? Egyik stílus sem lóbarátabb a másiknál. Egyes egyedül az emberen múlik, mikent lovagol. Nem a stíluson.
2018. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Inkább lóra sem ülök ezek után.Értelme?Semmi.
2018. jún. 16. 23:19
 15/30 A kérdező kommentje:

De egy biztos:nagyon visszaélt az ember a lovak bizalmával.

És ti most biztos röhögtök rajtam,mint a legtöbb fennhéjázó,beképzelt lovas.Inkább nem ülök fel,és rontom el a ló hátát.Minek?

Engem maga a ló érdekel,nem a lovaglás!Bizony jobban örülnék annak,hogy nekem kell csak úgy foglalkozni a lóval,nem pedig lovagolni rajta.Csak mivel ma,és sajnos mindig is arra volt való a ló,hogy megüljük,ezért ezen az úton lehet csak megismerni őket egy lovasiskolában.


Ja,és jártam lovagolni angol stílusban,de abbahagytam,pedig az oktató szernint tehetséges vagyok a lovaglásban.De nem foglalkozhattam a lóval,csak vettem a lovaglóórákat és ennyi.Olyan érzés volt,mintha csak valami roboton ülnék.

Na mindegy,ti ezt ugysem értitek.Üljétek csak el szegény lovatoknak túrosra a hátát.Bocs,hogy én a ló helyébe is képzelem magam.

2018. jún. 16. 23:35
 16/30 anonim ***** válasza:
23%

"Hülye meg azért vagy mert leszólsz olyanokat,kritizálsz akik lovagolnak veled ellentétben aki csak a fotelből okoskodik."

Idézd, mikor szólt le vagy kritizált valakit a kérdező? :D És mikor okoskodott? Erre azért kíváncsi lennék. :D

2018. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Szó, ami tény, először azt írta, hogy: majd, ha én lovagolni kezdek, majd később írta, hogy már lovagolt. Elég gyerekes dolog ködösíteni.

" mikor szólt le vagy kritizált valakit a kérdező?"

Ne bolondozzál, gyakorlatilag minden angolosan lovazó lovast leszólt...

Engem meg lepontozott, mert visszakérdeztem a lehülyézésre, mikor pont én nem hülyéztem le, bár senki sem hülyézte le, csak azt minősítették hülyeségnek, amit mondott. De én egyébként azt se.

Hát, kár egyes kérdezőket komolyan venni.

2018. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, te itt meg lettél bántva. Máris vagdalkozol hogy mivel nem értünk veled egyet, mi biztosan a földbe lovagoljuk a lovat. Ebből látszik, hogy mennyire gyerekes vagy, máris felsőbbrendűnek állítod be magad amiért te szegény pacira nem ülsz fel mert fáj neki. Ha egy kicsit is érdekelne a dolog akkor kereshettél volna normális lovardát ahol nem csak a köröket róvod hanem földről is tanítanak. Ha egy kicsit is érdekelne akkor tudnád hogy egy jól illeszkedő angol nyereg semmilyen rövid- vagy hosszú távú fájdalmat, problémát nem okoz a hátnak és egy egészséges, nem túlhajszolt ló 28 évesen is túrázhat. Vagy azt hogy nem mindenki rak feszítőt a ló szájába, egyre népszerűbbek a zabla nélküli kantárok akár díjlovagláshoz(versenyezni sajnos még nem lehet velük). Ez a rohadt nagy probléma a tudatlansággal és tájékozatlansággal, azt hiszed a te véleményed a fehér és minden más fekete. Gondolom még tizenéves vagy, inkább nőj fel és tapasztalj a világból ahelyett, hogy hülyét csinálsz magadból egy fórumon.
2018. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

Honan veszed azt hogy mindegyik ló utálja a lovaglást, életunt stb??

Nekem 9 lovam van melynől 4 imád ugrani 1 inkább a dijlovaglást a többi 4 meg az ügyességi feladatokat szeretik.

Sok helyen megfordultam bel/külföldön igy van összehasonlítási alapom.

Az angol stílus bebizonyítottan lókímélőbb mint a western..

Az én lovam is nagyon "be hajlítja"/támaszkodik hiába lovagolom esetleg nyakmadzaggal. Neki ugy jó. Nyilván látni azt mikor túl sok vagy kényszeritik a lovat erre azt már én se szeretem nézni de még nem hallottam olyan esetet hogy e miatt halt volna meg a ló vagy dijlovaglás közbe komolyan megsérült volna. Nézzd meg bécsben a lipicaiakat. Alig várják hogy a páján karusszerezzenek.

A dijugratás se teljesen ugy van mint hiszed. Van aki tényleg a pénzre utazik de az álltalában azok akik egy tenyészet lovait lovagolják és ha nem ugy teljesítenek ahogy azt a főnöke elvárja akkor kevesebb fizetést kap stb.. Nézd meg pl Szuhai Gyula lovaglását. Rendszeres versenyző a saját tenyészetével. Voltam az istállójukba is és le a kalappal ahogy bánnak velük.

A galopp se olyan mint ahogy látszik. Kevés zsoké van aki üti a lovakat a többi csak ieszti a pálcával. Nyilván olyan sebességnél van sérülés is ez olyan mint ha bicajozol és elesel. Akkor nem ülsz bicajra?

Sorolhatnám a többi alstiluasának a veszélyeit és azt is miért lókímélőbb.

A western eleve azért rossz mert mindenféle bemelegítés nélkül hajtják a lovakat. Pl a hordókerülésbe egyoldali terhelés van csak és rengeteget esnek. Nincs olyan verseny szám ahol minimim 1-2 ló ne sérülten menjen haza. Voltam western belovagláson és pl ott ugy tanították meg a lovakat arra hogy egy kis mozdulatra is megálljon hogy kanalas/ágaskódó zablát tettek a szájukba. El nem lehet mondani mi fájdalom lehet az nekik. Érzékeny lesz a szájuk és ezért nem kell fogni a szárt szinte.

Persze van itt is olyan ló amelyik szereti ezt csinálni.


Ami életunt lovak lehetnek azok a lovardai lovak. Nyilván ők már mindent autómatikusan csinálnak az idők megszokása miatt. Nemrég ültem fel egy ilyen lóra és ki billentettem a komfort zónájából. El mentem vele militaryra és képzeld élvezte! Szóval velük sincs semmi baj csak kellene nekik is néha egy kis változatosság az állandó kezdők lovagoltatása miatt. Egy normális lovardába heti egyszer van olyan nap amikor ki mennek velük terepre igy legalább kikapcsolódnak. De nyilván a kezdőket meg kell valamin tanítani.


A lovak igen is igénylik a lovaglást.

Ne csak nézzd a dolgokat hanem lásd is!!

2018. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a jól idomított western ló is támaszkodik, mint az angol, és ugyanúgy rövidebb szármértékkel tanulja ezt meg. A különbség annyi, hogy náluk később tágabb a keret. Ez annyit jelent, hogy jól idomított ló esetében valójában mindegy, mekkora keretet szabsz neki. A különbség nem ebben rejlik.


Arról viszont már lehetne vitázni, mennyire lóbarát az állat szájába csengetni azzal a kapukulccsal, ami a westernesek szájában van. Ja, hogy nem mindenki tépi? Jó, hát az angolban se mindenki lovagol rollkurben, mégis ez az általánosító példád. A western ló az elejére esve közeledik, satu fékeket várnak tőle, vagy nagy iramú fordulatokat, stb. Ez mind igénybe veszi a lovat. Nyilván, ugyanis ez épp olyan munkalovaglás, mint nálunk pl a hortobágyi csikósok (csak az valamiért nem kell a magyarnak), nem pedig "lóállag-megőrző és egészség centrum"... Ha a ló hogyléte a kérdés, veszel 5-6 hektár földet, kirakod őket ménesbe, és csak körmölni, oltani, gyógyítani fogod be őket, ha épp kell.

2018. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!