Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem lóbarátabb a...

Csak szerintem lóbarátabb a western lovaglás?

Figyelt kérdés

A nyereg jobban eloszlatja a súlyt mint az angol,a kantár laza, nem ugráltatják a lovakat akadályok fölött,mert a lovak ugye nem ugrásra vannak teremtve,hanem furásra.A westernben cutting,hordókerülés,reining van,egyikben sem látszik,hogy a ló ne élvezné amit csinál.Nekem az angol stílus keményebbnek tűnik,és néha átmennek azon a határon,amikor a ló jól érzi magát.

Nektek mi a véleményetek?



2018. jún. 16. 14:08
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
100%
Amúgy ha így elkezded mondani a magadét h “nembaj ha nagy leszek...” akkor minek kérdezel? És amúgy is a western lovaglasban is ugyanúgy bele tudnak izzadni a lovak ( meg szép) és ahogy egy csomoan mondtak szerintem is durvább a western. És az a szöveg h az angol lovaglasban “szét izzasztjak a lovat....1. A lo szereti a “”””munkát”””””. Gondolj bele: te is futsz ( vagy nem) és tudod h mindjárt kikopod a tudodet, és izzadsz, de utánna mégis jobb a kozerzeted. A másik: nekem is van lovam otthon, lovagolok, leizzad ( angol lovaglás ) . Ha meglátja a kotofeket a kezemben nem megy el, kimegyek hozza a legelőre, és vezetoszar és jutalomfalat nélkül jön utánam, és meg a kotofeket sem fogom. Szerintem nagyon szenvedhet az a lo
2018. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Minden lovaglási stílus annyira lóbarát, amennyire a lovas bánik a lóval illetve terheli a lovat.

Elég sok mindent láttam már. Pl olyan lovast, aki fordítva(!) tett fel egy feszítő zablát, és mi voltunk a hülyék, amikor szóltunk neki, hogy bakker a hosszúszára van lefelé és még mi voltunk a hülyék. A hölgyemény angol stílusban lovagolt. De wescoban is láttam már rémségeket.

De mindegyiknek az ellentétét is.

Azért elég hamar le lehet vágni egy ló-lovas párosnál, hogy hányadán állnak egymással stílustól függetlenül.


Ha valaki szereti a lovát, társként tekint rá, és törődik a lova lelkével, akkor az a ló csillagokat is lehozza a gazdájáért, szívesen dolgozik és szinte gondolatra fogja elvégezni a feladatokat, legyen szó spinről, egy vágta piruettről, vagy egy 140-es akadály pálya teljesítéséről, vagy csak egy mezei tereplovaglásról.

Ez szakágaktól teljesen független dolog, így nagyon nem kéne általánosítani, mert mindenre van jó és rossz példa is.

2018. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon igaz, amit #22 ír.
2018. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy alternatív válasz:

Lehet, hogy te inkább a western "stílusú" lovaglásra gondolsz, nem a kimondott western lovas versenyekre.

Ha mondjuk valaki terepre jár a lovával, ahhoz szerintem jobban passzol a western nyereg és stílus, mint az angol.

Én ugyan angolban jártam terepre, de utána kipróbáltam a western nyerget és az volt az érzésem, hogy sokkal kényelmesebb lett volna ebben terepezni. Legalábbis részemről.. A ló szempontjából nem tudom, ez esetben mennyit számítana.

Persze, amiket írtál - a klasszikus western feladatok - nem kellemesebbek a lónak, mint a díjugratás. Ebben a válaszolóknak igaza van.

2018. jún. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Jajj istenem milyen kis naív vagy :)

Mindkét szakágban vannak barbárok.

2018. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
71%

A ló érdekel oké figyelj!!!! A hozzaallasod jó menj el próbáld ki tanulj.

Most jöttem vissza egy táborból alsós gyerekeket oktattam. Angol stílusban iskolalovakon ugye. (Nem eletuntak mert mi kb minden hónapban 2szer megyünk velük nagy túrákat nyáron jóval többet).

Mielőtt megtanulnal lovagolni a lovat kell 'megtanulni'.

Miért ijed meg?-mert préda állat stb anatómia , viselkedés.

Ha ezeket tudod és érted is lehetsz akármilyen kezdő még a lovaglásban sokkal inkább PARTNER ként tudod kezelni a lovat, és utána minden könnyebb. 3éves korom óta vagyok lovakkal 3éve megint intenzíven. Nekem soha egyszer nem volt szükségem arra hogy megussek egy lovat,persze szárral kicsit helyrerazas volt ,de ennél több nem is kellett.Baratnom már odavagott az osszenek. A lényeg jó lovas akarsz lenni? A ló a társad/munkatársad/partnered. Félre ne értsd,te iranyitasz de tanulj meg majd 'kerni' a lotol a hatarol nem pedig csak parancsolni,van különbség.



Angol/Western

Ez kicsit olyan jó e a lóverseny és zsokezni?

Én ültem sok lovon sokat megtanultam rendesen lovakolni és igazodni a lovak természethez akin éppen ülök. És én akár tetszik akár nem a nagy 'szakértőknek' keverni kell. A ló sem csak egy dolgot szeret csinálni meg fognak tőle hulyulni.

Terepen elvileg a legijedősebb lóval megyek. De nagyon tud viselkedni, kicsi gyerekekre vigyáz a hátán, nálam megy de nem örült módon ész nélkül a mező közepére.

Western szertartással kb rövid kengyellel de angol stílusban indulunk. És a mezőn huss neki,a vérükben van ha lehet mennek én meg a 180 cebtimmel atvaltok zsoké módba 😂.

Nem tudom mennyire jött át de az a lényeg semmit nem szabad megvetni ki kell próbálni és a hasznosakat alkalmazni.

Pl military lovon megtanultam ugrani és utána ment az elvileg csiga iskola lóval.



Még egy tanács ha elfogadod: amelyik lóra azt mondják hogy nagyon kezelhetetlen vagy hülye és ugrálós vagy épp bamba ne hagyd és ismerkedj vele persze figyelj a testi epsegedre.

Rossz ló nincs csak nem tudják kezelni.(én is találkoztam olyan lóval akivel egyszerűen én nem mukodtem de más igen)

Remélem érted.

2018. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
34%
Mivel westrenes vagyok es lassan 10 eve csinallom ezt lattom sok mindent.. igaz a nyereg lehet 25-28kg mert mi is a nehezet hasznaljuk oke meg van ertve.. nem minden lo szajaba van hosszu feszito amit csak ugy rangatnak.. ha hordora meg a lovas akkor nem csak az eleteert kapaszkodik tudni illik ezek automata lovak ra vannnak szokva palyara ezert ,ennek ugy mint az orultek. igen valamelyik lovat nem lehet rakuldeni a szlalom palyara mert igenis van adrenalin abban az allatban. a Cutting es az ilyen felsokategorias versenyek meg a sima gyorsasagi kozott van kulombseg ugyanis ugye ott a gyorsasag szamit
2018. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Zaliki válasza:

Nem kell letenned a lovaglásról attól,hogy ilyen sokféle válasz jött. Viszont három fonyos dolgot azért tisztázni kell.

1. A ló egy ösztönlény, ahogy minden állat. Érzékeny, de sosem lesz képes azon a szinten érezni és gondolkodni,mint te. Szüksége van a szabályokra, fegyelemre, és a munkára

2.Mind a kettő stílusnak megvan a maga szépsége, és árnyoldala is. Barbárok mindenhol vannak, kivétel nélkül. Ez a módszerekre és az eszközökre is igaz.

3. A lovad és te egy kétszemélyes ménes vagytok. Kell egy vezér, különben nem juttok semmire. El kell döntened, hogy ki lesz az, te, vagy ő. Ha hagyod, hogy a lovad a saját elképzelései szerint csináljon mindent, akkor Dominánssá válik, ami azt jelenti, hogy ő akar uralkodni feletted. Ilyenkor megharaphat, ledobhat, és megrúghat, illetve erőszakossá válik.

Mindent összevetve abban a lovaglási stílusban lovagolj,ami közelebb áll a szívedhez. Mindenhol vannak barbárok, és vigyázz, ki lesz kettőtök közül a vezér. Remélem segítettem! :)

2019. jan. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
26%

Egyszerűen utallom ha le szóljak a western stílust. 😂 Az angol ősök semmivel se jobbak. Majd akkor szóljatok hozzá a western lovasokhoz amikor ők is beba***k a lovuk szájába a két zablat vagy egész a torkaig behuzni szerencsétlen ló fejét. Vehettek leszollásnak angol lovasok.. Hidegen hagy. Attól hogy ti láttok valami olyat egy western lovasnal ami nektek nem tetszik már rögtön rosszak vagyunk. Tudni illik azt is a reining versenyszámban kötelezően ki van írva a feltűnő ám ló barát kantar és zabla (feszítő) de tudjátok ott azért ki zárnak ha még húzod a száját💪🏽😂

Righuk a lovat a celzonaba és? Akkor a dijugrato lovak miért vágnak oda pálcával és sarkantyúval a ló oldalának ha nem megy att az akadaly felett? Hülyeség 😂 az angol-western lovasok mindig is le szóltak egymást ár nemtudom miert😂😂

Mindenki úgy lovagolja a lovat ahogy tetszik neki vagy ahogy tanulja6

2019. márc. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Righuk? :D
2019. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!