Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki mióta lovagol és milyen...

Ki mióta lovagol és milyen szinten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval a kérdés az lenne, hogy ki mióta lovagol és milyen szinten illetve milyen eredményeket ért el. Csak kíváncsiságból gondoltam felteszem ezt a kérdést, ugyanis nem tudom, hogy az én fejlődésem milyennek számít. Mármint elég lassú vagy pont az ellenkezője. Igazából én elégedett vagyok magammal, (nem dicsekvésből, csupán csak örülök, hogy idáig eljutottam) de kíváncsi vagyok, hogy mások mit gondolnak erről, és ők hogyan fejlődnek/tek.

Én 1 éve kezdtem el lovagolni, nagy álmom vált valóra amikor lett lehetőségem arra, hogy lóra ülhessek. Sajnos nem sok, de nekem így is mindennél többet jelentett, hogy hetente 1,5 órát lovagolhattam illetve lovak között tölthettem. Nekem ez hatalmas boldogság volt. Azóta is egy éven keresztül sokszor esőben, hóban,fagyban (nincs fedett pálya) is mentem és lovagoltam. Szerintem meglett az eredménye, ugyanis múlt héten már ugróedzésem volt, és szabadon is tudok már vágtázni, a patanyomfigurák is egytől egyig mennek. Igaz még rengeteg mindent kell tanulnom, de igyekszem minél jobb lovassá válni.

Nektek hogy megy illetve ment a tanulás? Hol tartotok most?



2018. júl. 8. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
12 éve lovaglok. Néha heti 1 órát, néha fél évig nem megyek. Így tartok most ott, hogy vágtázni bénán tudok csak. De nekem ez bőven elég. Mindig akkor megyek, amikor anyagilag meg tudom engedni magamnak.
2018. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Én 10 éve lovagolok. Eleinte inkább csak nyáron tudtam menni és szünetben mert én terepen tanultam. Én mondjuk a korom miatt nem igazán fejlődtem az első években de 6 évesen már mentem terepen de ilyenkor még csak ugetem. Kb 10 évesen tanultam meg vágtázni terepen. 12 évesen már lovardába is jártam és egy év alatt megtanultam a patanyom figurákat. Ami érdekes volt hogy csak egy év után tudtam a pályán vágtázni. És most ugrani tanulok.

Szóval az hogy 1 év alatt ennyit fejlődtél az igen jónak számít viszont az is egy jó dolog amit én csináltam (szőrén kezdtem és fokozatosan haladtam.) én a helyedben még várnék vele nem rosszbol viszont jobb ha jól kigyakorlod az ugetest és a vágtát. Érdemes lenne elmenned egy ügyességi versenyre ahol pályázni kell (szerintem tudod mire gondolok de pl. a zsák, szlalom) és ott kipróbálni magad.

2018. júl. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
*2 év vagyok már csak lovardába
2018. júl. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 5 éve lovagolok, fél éven belül kezdek vágtázni.
2018. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Érsek Ákos ***** válasza:
11 éve lovagolok, előtte 2 évet kihagytam. 13 éves koromban kezdtem egyszer lovagolni egy nagyobb méretű pónin aztán annyira megtetszett, hogy elkezdtem lovardákban lovagolni, 15 éves korom óta csinálom. Mindhárom jármódot tudom, jövő éveimhez szeretnék egyszer ugratni, nem versenyszerűen. Sajnos még nem rendelkezem saját lovardával, remélem sikerülni fog.
2018. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ez a 12. év hogy lovagolok folyamatosan, kihagyás nélkül, heti egyszer. Én ez idő alatt a három jármòdot megtanultam kiülni nyeregben, kengyel nélkül és szőrén is. Ugratni egy méternél magasabb akadályokat már tudok anélkül hogy leesnék :D Terepre is járok de csak nyáron van rá lehetőségem sajnos :( . Most egy fiatalabb lovat lovagolok be, próbálom rávenni az ugratásra, hogy aztán el tudja adni a lovarda tulajdonosa. Ügyes vagy hogy már itt tartassz csak így tovább, ne hagyd abba mert ez egy gyönyörű sport és minél többet tudsz annál jobban fogod élvezni ;)
2018. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én két éve lovagolok. Az első évben minden héten kijártam, de aztán elmentem a lovardából, és az óta voltam kb 10 lovardában. Szóval a második évem kisebb kihagyásokkal jött össze..de mind a három jármód megy szabadon, és volt már 3 ugróedzésem. Még mindig próbálok jó helyet keresni, de vagy túl messze van, vagy nem tetszik a hely/oktatás. De most kinéztem magamnak egy lovardát amit ki fogok próbálni, remélem hogy jó lesz, és minden héten ki tudok majd menni. Mert imádom ezt a sportot. És gratulálok neked hogy 1 év alatt idáig jutottál!
2018. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
1 éve lovagolok, a telet sajnos teljesen kihagytuk. Már szabadon vágtázok, és nemsokára talán kezdődnek az ugró tanulmányaink is. Elég sok patanyomfigurát megtanultunk, még karüsszelt is csináltunk. Mondjuk az nagyon sokat segít, hogy eszméletlen jó edzőnk van, nagyon kedves, és jól képzett lovakkal dolgozunk.
2018. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A patanyomfigurát alakzatnak hívják, és gondolom, mindet megtanultad, mivel nincs sok.
2018. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia a 10 éve lovagolok először csak ilyen kis póni sétákra járam..majd elkezdtem díjlovagolni..azt három évig csináltam majd abbahagytam..1évet kihagytam majd folytatni kezedtem és egy ugró edzőhöz kerültem ekkor kaptam meg az első saját lovam ez kb 5év lovaglás után lehetett..mára meg két lovam van és tavaly letettem a ralytengedély vizsgát. Mostanság 1,20on versenyzem.. szóval szerintem minden csak kitartás kérdése
2018. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!